Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Sosem voltam még szerelmes....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sosem voltam még szerelmes. Megijedek ha közelednek hozzám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég furcsának találhattok páran, ha leírom, mi a helyzet...


Szóval, amint olyasvalaki kezd közeledni hozzám, aki tetszik, pánikba esek és egy másodperc alatt elmúlik részemről minden vonzalom. A pánik okát nem tudom pontosan meghatározni. Korábban (kb 12 éves koromtól) komolyabb lelki problémáim voltak, amik máig nem múltak el, de nem hinném, hogy konkrétan ez okozza. Lehet köze hozzá, de hogy mi a pontos ok, egyszerűen nem tudom.

Hogy konkrétabb legyek, 15 éves koromban történt először olyan, hogy egy pasi járni szeretett volna velem. Ennek előzménye, hogy az illető hónapok óta tetszett nekem, mikor egyszercsak szakított a barátnőjével, majd udvarolni kezdett. Nagyon boldog voltam, de aztán mikor találkozni hívott, kezdődött a pánik. Egy pillanat alatt elmúlt minden vonzalom, amit korábban éreztem iránta. Lehetne magyarázni azzal, hogy nem is tetszett, csak azt hittem. Vagy hogy nem ő az igazi, de nekem tényleg nagyon nagyon tetszett, az egész életemet el tudtam volna képzelni vele. Sajnos nem egy pillanatnyi pánikról van szó, ami amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen el is múlik. (nem lesz túl gusztusos) sajnos az idegességtől többször hánytam. Egy porcikám sem kívánta a korábban hőn áhított randit. Végül nem is lett belőle semmi. Nem is emlékszem, hogy sikerült végül kilábalnom a dologból...Eltelt kis idő és jött egy újabb kérő. Ez alkalommal-bár tetszett a srác-de már a pániktól féltem és a rosszulléttől. Az ő esetében egy tánc alakalmával múlt el az érzés, mikor megpróbált megcsókolni. Itt már nem volt rosszullét, mert azonnal elvetettem a gondolatot, hogy összejöjjünk. Így voltam csak jól. Azóta mindenkitől távol tartottam magam, akitől csak tehettem. De aztán nem rég felbukkant egy kiskori nagy szerelmem. Sokat ábrándoztam róla annak idején. Mivel még mindig olyan jól néz ki, úgy gondoltam elég nagy vagyok már, hogy ne következzenek be az eddigiek újra, épp itt az ideje, hogy rendbe jöjjenek a dolgok. Jól is indult, végre képes voltam kellemes izgalommal várni az első randit. De-mint kiderült-nem szűnt meg, egyszerűen csak késett a pánik. Ahogy közeledett hozzám, ahogy megérintett, nagyon rossz érzés uralkodott el rajtam, ismét eltűnt minden érzés. A rosszullét sem maradt el, bár már nem volt olyan drasztikus.

A fiú azóta is rendszeresen megkeres és nem szeretné feladni. Hiába nagyon kedves, nagyon helyes, az összes körülöttem élő szerint tökéletes választás lenne, de bárhogy formálom is a gondolataimat, nem tudom már visszaállítani arra, amikor még tetszett nekem. Nem megy. Így vagyok csak-úgy ahogy-kiegyensúlyozott, ahogy mindig is voltam. Egyedül.

Nem várom, hogy Ti oldjátok meg a problémámat. De nem tudom kihez forduljak. Pszichológust nem szívesen keresnék fel, bár félek, nincs más lehetőség, de mégis bízom még egy kicsit abban, hogy tudtok szolgálni valami más hasznos tanáccsal. Ha mást nem, megértéssel, pozitív szavakkal...

18/L



2013. márc. 3. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig (nem sértésből mondom) nem ártana a doki.

Amúgy próbáltad már a "pánik" után is folytatni,vagy nem sikerült ilyenkor?

2013. márc. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak semmi pánik próbáld elmondani legközelebb a srácnak aki tetszik és majd megpróbál óvatosabban közeledni hozzád. Így te is nyugodtabb leszel és idővel egyre jobban meg fogsz nyílni neki. sok sikert!! ;)
2013. márc. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha gonosz akarnék lenni, írhatnám, hogy irigyellek: mert szerencsédre, még sosem éltél át egy szerelmi bánatot sem. Vicces, de komolyan cserélnék veled egy-két hétre.

Én most műpont az ellenkezőjét élem át: őrülten szerelmes vagyok, vágyom a srácra, de 1hónapos járás után kiléptem a kapcsolatból, mert bár szeretem-félek a csalódástól.

Nagyon rossz érzés, hidd el!


A Te esetedben, azt javaslom, ne eröltesd a kapcsolatokat.

Adj időt magadnak, lehet lelkileg nem vagy érett egy kapcsolatra, és ezért undorodsz el végül a pasiktól. Szerintem ha lenyugszol, és nem kattogsz ezen, és nem akarsz majd randizgatni, szépen rád talál a szerelem is:) és hidd el, ha eljön a herceg, akkor ott izgalom és szerelem lesz, nem pedig rókázás :))


sok sikert, ne add fel és ne parázz!

20/L

2013. márc. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolja arra, hogy ha szeret akkor is szeretni fog ha lerókázod...bár biztos érdekes élmény lesz neki ;)
2013. márc. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig én pszichológushoz fordulnék a helyedben! :) Sok sikert!
2013. márc. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt kezeltetni kell. Lehet bármilyen elnyomott, gyerekkori élményed nyoma. Anyukádat nem "bántották" ?
2013. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

gyerekszüléstől / abortusztól nem félsz?


szerintem ezt egy jó dokival ki lehet deríteni, és után tudsz tenni ellene.


Fontos lenne azt is tudni, hogy ismerkedsz-e a testeddel, az jó-e? vagy az egész testiség-dolog taszít? lányokhoz vonzódsz-e?

2013. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem bántották anyukámat. Anyukám és apukám kapcsolata kiemelkedően jó, így csak jó példát látok.

Egyébként nagyon vágyom a szerelemre. Egészen addig, még oda nem kerülök, amit írtam...

A szüléstől nem félek, sőt. Imádom a gyerekeket, nagyon szeretnék minél több gyereket majd :)

Köszönöm a válaszokat, igazatok van, kezeltetnem kell magam...De őszintén szólva nem vagyok odáig a gondolattól, hogy rendszeresen pszichológushoz kellene járnom...

2013. ápr. 14. 21:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszaitokat. Hétfőre kaptam időpontot a pszichológustól. Nem akartam elmenni, inkább homokba dugtam a fejem, de beláttam, hogy ez elkerülhetetlen lépés a hőn áhított boldogságomhoz! :)
2013. ápr. 18. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem, saját "tapasztalataim másokkal" alapján azért van ez az érzés, mert azt gondolod, sosem lehetsz szerelmes. és ilyenkor már az van, ha kicsit is szeret valaki, akár szerelmes vagy belé, akár nem, elutasítod.
2013. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!