Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A megcsalást be lehet vonzani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalást be lehet vonzani?

Figyelt kérdés

A barátommal lassan egy éve együtt vagyunk és elég féltékeny típus vagyok. Szeretem őt, ő is engem. Tudom, hogy soha nem csalna meg, de mivel nekem ő az első komoly kapcsolatom, félek, nehogy ez történjen velem (is). Nem tudom elképzelni, hogy én lennék a kivétel, akit nem csapnak be, nem csalnak meg és ne a végén jöjjön rá, hogy másnak képzelte a párját. Tudom, hogy ez hülyeségnek hangzik, de sokszor ez jár a fejemben, ezért ha kisebb jelét is látom annak, hogy valami lehet ( pl. megnéz egy csajt fbon, vagy amikor sétálunk) ,rögtön számon kérem és kisebb veszekedésbe torkollik. Nem szeretném őt emiatt elveszíteni, és tudom, hogy ha ez állandó lesz, akkor bizony ez lesz a vége. Sokszor mondják a barátaim, hogy ne gondolkodjak ezen, mert bevonzom magamnak és a végén tényleg megteszi, és akkor nem ő lesz a hibás, hanem én "kergetem" bele...Szerintetek? Mit csináljak, hogy ne legyenek ilyen gondolataim?


19/N



2013. ápr. 8. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is értem hogy bizalom nélkül hogy akarsz te kapcsolatot ...
2013. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha sokat féltékenykedsz, bele tudod kergetni, igen.

De ha csak magadban vagy féltékeny, és nem hangozta-

tod, akkor lehet megúszod megcsalás nélkül.

2013. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
be lehet szerintem
2013. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ilyen jó nagy patkómágnessel sajnos belehet. én ezért nem tartok otthon ilyesmit.
2013. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De akkor mit lehet csinálni, amikor látom, hogy más csajt néz, és ne legyek féltékeny?!
2013. ápr. 8. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha sétáltok az utcán és szembe jön veletek egy helyes pasi, te is megnézed, nem? Ez még nem baj. A párod is megnézheti a szép lányokat. Jó dolog a részedről, hogy belátod, hogy nem normális ez a mértékű féltékenység, és félsz attól, hogy emiatt elveszítheted a párod.Kevesen képesek arra, h így magukba nézzenek és magukban is meglássák a hibákat! Nekem ebből az jön le, hogy tényleg szereted. De a párod helyében azt gondolnám, hogy kicsit sem bízol meg bennem, és nap mint nap olyanokon vitázunk, aminek semmi alapja és semmi értelme.Csak elrontjátok vele egymás kedvét, és megbélyegzi már a nap további részét. Előbb-utóbb megérteném, ha megelégelné a dolgot és szakítana :(. Szerintem először is beszélj a pároddal, h tudod, h ez nem normális, és szeretnél ezen változtatni mert nagyon szereted.

Igaza van a barátaidnak, hogy nem kell ezen aggódni állandóan. Egyrészt mert akkor könnyen lehet, h tényleg szakítás/megcsalás lesz a vége, másrészt mert így bemeséled magadnak, h tényleg megcsal, nem lehet benne megzíni vagy mit tudom én, de így nem lehet élvezni egy kapcsolatot.

Tudod, h ez rossz. Beszéld meg magaddal, h ez tényleg rossz, és nincs alapja az aggodalmaidnak. Ha megint pl facbookon nézi más lány képeit, és érzed, h kiakadsz, figyelmeztesd magad, h ez még nem baj, nem fogsz megint kiakadni. Ha nagyon nem bírod, menj ki a szobából vagy nemtom, tereld el a figyelmedet csak ne veszekedj vele! Éreznie kell, h megbízol benne, ez elengedhetetlen egy kapcsolatban.

2013. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy tényleg nincs rá garancia, h soha nem fog megcsalni. De ez nem jelenti azt, hogy ezen kell rágódnod. Most szeretitek egymást, nem? Szeretsz vele lenni, nem? Probláld meg ezt élvezni! Házasodnak össze emberek, nem? Pedig minden második házasság válással végződik. És akkor mégis komolyan gondolják, h örökre együtt lesznek. Nem lehet úgy élni, h mindig a jövő miatt aggódsz annyira, h megbélyegezze a jelenedet. Lehet, h majd elválnak útjaitok, lehet, h tényleg megfog csalni. De az is lehet, h holnap a busz, amivel utazol frontálisan összeütközik egy másikkal és meghalsz. Soha nem fogsz buszon utazni? Nem. Az előbbiek miatt sem kell aggódnod. Bízz meg a párodban! Nem azt mondom, h vaknak kell lenni és el kell siklani az egyértelmű jelek felett. De te is írtad, h ezek nem azok. Közük nincs hozzá. Ne aggódj, hanem élvezd a kapcsolatot, hogy viszont szeretitek egymást.
2013. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ez sokat segített!:) Mostanában próbálom kontrollálni magam és egész jól megy, úgyhogy haladok a helyes irány felé azt hiszem:)
2013. ápr. 9. 09:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon nehéz lesz egy ideig, de ne add fel! Sok sikert és nagyon hosszú boldog kapcsolatot kívánok nektek! :)
2013. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!