Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek igazam van? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igazam van? Miért cselekszünk így? Lányok-fiúk, nők-férfiak, mit gondoltok? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Egy hímnemű előtt a mai világban nagyon-nagyon hosszú és nehéz út áll, hogy hiteles férfivá és megbízható apává váljon. Mégis nagyon sok pasi el sem kezdi járni ezt az utat. Nagyon sokan vannak, akik már 15-18 évesen azt mutatják magukról, hogy ők igazi férfiak, akik egzisztenciát képesek teremteni. És jobbak másoknál. Van, aki pedig még 18-25 évesen is itt rinyál, hogy Ő nem kap(!) barátnőt. Pedig Ő jobb másoknál. Ő nem használja ki a nőt... Kapnak mindannyian hideget-meleget, de egy dolgot nem veszünk észre: hogy megrekedtek a kamaszkor elején. Képtelenek szembenézni azzal, ami van. Általában érzelmileg rendkívül fejletlenek ezek a pasik, mivel nem bíznak benne, hogy egy fejlett érzelmekkel rendelkező pasi meg bír állni a talpán a világban. Racionálisan persze a végletekig kell fejlődni, hiszen a pasinak okosnak kell lenni, merthogy Ő viszi haza a pénzt... Ésszel lehet pénzt keresni, mondják. De arra nem gondol senki, hogy miközben racionálisan nagyon fejlettek, a férges alma, az érzelmek megmérgezi és felzabálja a személyiség többi részét. És már 18 évesen egy zombi lesz belőle, aki álomvilágban él. Egy álomvilágban, amely körülötte forog. Lélekben ott van, ebben az érzelmileg fejletlen, gyermeki álomvilágban. Testben pedig egy nyugtalan, racionálisan fejlett világban bambul. Rendkívül kiszámítható, és könnyű az orránál fogva vezetni. Parancsszavakra ugrik a szeretetqrva, aki ebben az esetben pasi. Evés közben újságot olvas, a párjával beszélgetés közben mereng a világ dolgain... Nem a valóságban él. És mindent a racionalitásnak akar megfeleltetni, hiszen Ő abban jó. Az érzelem meg a nő asztala. Egy ilyen férfi szerintem képtelen részt venni a gyermeknevelésben.


Egy ideje már próbálok egy olyan útra lépni, amin ezt a viselkedést levetkőzhetem. Racionálisan már elég fejlett vagyok. Olyan munkabeosztásban dolgozom 19 évesen, amit mások egyetemi végzettséggel csinálnak. Ezért inkább az érzelmeim fejlesztésére fókuszálok. Szeretném elérni, hogy ha majd oda kerülök, hogy gyermeket vállaljak, akkor hiteles apa lehessek. Nem azért szeretnék családot, és gyereket, hogy legyen hova hazamennem, és hogy legyen ki szeressen. Nagyon fontos persze, hogy legyen valaki, aki megért. Barátok, család, szerelem. De nem szeretnék egy álomvilágban élni, hanem testben és lélekben is jelen akarok lenni a számomra fontos emberekkel töltött idő során. Át akarom érzeni a párom, a gyerekem bánatát és örömét, nem pedig csak ott lenni testben, és bambulni ki a fejemből. Persze fontosak az egyetemi tanulmányaim is. Nagyon sok dolog van, amit még el szeretnék érni az érzelmi fejlődésen kívül. De én úgy gondolom, hogy ezzel járok most a legjobb úton. De úgy gondolom, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek erre az útra kell lépni. Nem azért mondom, hogy rólam vegyetek példát. Hiszen én is még csak az elején járok. Hanem azért, mert nagyon sok helyen tapasztalom az életben, hogy szükség van változásra! Nem akarok igazi kisregényt írni, de ha valakit érdekel belinkelek néhány kérdést, aminél kifejtettem a gondolataim. Viszont van itt egy kérdés, amiből nagyon sok dolog kiderül. Például, hogy MI ZAJLIK EGY PASI FEJÉBEN: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__randizas__41506..


19/F



2013. ápr. 10. 10:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ajánlom ezt a kérdést is, nagyon tanulságos: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


Trib válasza is érdekes.

2013. ápr. 10. 10:43
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nárcisztikus idealista ömlengésnek tartom amit írtál, de a te életed, úgy csinálod ahogy neked jó.
2013. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nem foglalnád kicsit össze?

Szerintem nem fogsz valami sok választ kapni erre.

Már csak azért sem, mert nem olvassuk el(többnyire)

2013. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ma 10:50 nyilván az is benne van igen. De pontosan ezt akarom megváltoztatni. Úgy vélem, hogy a fejletlen érzelmekből fakadó félelmek és a szorongás az, ami az egoizmust nálam, és a többi hasonló problémával küszködő férfinál előidézi. Nem másban keresem elsősorban a problémát. A kérdést ezért tettem fel, mert kíváncsi vagyok, hogy ezzel kapcsolatban más mit gondol. A való életben is sokszor szoktam erről ismeretlenekkel beszélgetni. Még senki sem mondta, hogy nárcisztikus vagyok. Nyilván ők is észrevették, hogy még nem vagyok teljesen felnőtt, és vannak gyermeki, egoista vonásaim, de pontosan ezeket akarom megváltoztatni. A legtöbben azt mondták, érdekes gondolatok ezek, őket is foglalkoztatja néha, és örülnek, hogy ezzel nincsenek egyedül.
2013. ápr. 10. 10:56
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igazad van.

Sok pasi tényleg megrekedt egy bizonyos korban, és nem tud tovább lépni a csalódásokon. Bezárkózik, nőgyűlölő lesz és mindenért a másikat hibáztatja.

Ismerősöm körében is olyan pasik vannak, 30 -asok mind, elvárják,hogy fiatal csajuk legyen de közben meg még a szülőknél élnek és semmit nem csinálnak még saját magukra sem mosnak. semmit az ég világon!

És már bőven túl vannak a 30-as korosztályon.

csodálkoznak,hogy egy nő sem akar velük kapcsolatot. Nem hogy még egy fiatal lány...

Alig van olyan pasi akire igazán fel lehetne nézni:S. Vagy foglaltak már, házasok, gyerekeik vannak, vagy csak barátnőjük, vagy teljesen el vannak bújva.

2013. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 10:53 bevallom szándékosan írtam ilyen hosszúra. Mert szeretném, hogy csak olyan válaszoljon, akinek van türelme válaszolni a kérdésre. De a kedvedért megpróbálom összefoglalni:


Az emberek egy nagy hányada nem szeretne felnőni, és ezért egoista jellemet épít ki. Óvjuk magunkat a sérüléstől, és nem vállalunk felelősséget a tetteinkért. Gyakran vezetjük le máson a feszültséget, ahelyett, hogy őszintén elmondanánk, hogy mi bánt. Nem bízunk abban, hogy van, aki megért. A pasik ezért kezdenek ki olyan nőkkel, akiket éretlenebbnek tartanak maguknál.

2013. ápr. 10. 10:59
 7/16 A kérdező kommentje:
ma 10:59 Én már elköltöztem otthonról. A szüleim nem hagyták, hogy felnőjek, és a sarkamra álljak. Még azt sem engedték, hogy mossak, takarítsak, mosogassak, stb. Egy elvárásuk azonban volt: dicsérni és dicsőíteni őket az önzetlenségükért. A mai napig rendszeresen felhívnak, és arról beszélnek, hogy higgyem el, a világ egy rémesen szar hely. Régen én is ilyen 'bújkálós' voltam. De szerintem olyanra nem lehet felnézni. Most úgy gondolom, hogy meg kell tennem a magam dolgát, és felelősséget vállalni a tetteimért.
2013. ápr. 10. 11:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Hmm.. eléggé introveltált lehetsz, a leírtak alapján. mivel a legtöbb férfi többnyire extrovertált, tehát nem filozofál ennyit különböző szituációkon(legyen az "hideg, vagy meleg":)) épp ezért olyan "egyszerűek", tehát többnyire nem ésszerűen cselekednek, hanem az érzelmeik irányítják őket, ergó elérnek egy bizonyos fejlettségi szintet az érzelmeik terén, de mégsem bonyolítják túl azt, nem elemezgetik, s talán jól is teszik! ugyebár az élet éppolyan bonyolult, amilyenné mi magunk tesszük. Egy olyan ember számára, aki túl sokat gondolkodik, ezáltal formálódik a személyisége is, amolyan elemezgető típus... bizonyos határig nagyon jó dolog, ám, ha túlzásba viszi megbonyolítja a saját életét, ezáltal élvezhetetlenné teszi azt. Mivel fiatal vagy még, ezért betudható annak, hogy tulajdonképpen "most nyílik ki a szemed", tehát nyitott vagy arra, ami körülötted zajlik, próbálod megérteni azt, illetve alkalmazkodni hozzá. a leírtak alapján eléggé negatív véleménnyel vagy a kapcsolatokról?! Ez nem állandó, ez változni fog. Csak ne vidd túlzásba a filózást, hidd el, a kevesebb néha több.:)
2013. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 11:08 egyáltalán nem vagyok negatív véleménnyel a kapcsolatokról. Magam is kapcsolatban élek.


Amúgy igen, introvertált vagyok. De ez nem jelenti azt, hogy állandóan otthon ülök, és magamba süllyedek. Szeretek emberekkel beszélgetni, és megismerni az álláspontjukat, gondolataikat és érzelmeiket. Egyébként rengeteg introvertált férfi van, de a legtöbben gyűlölik magukat, meg a világot. Én úgy gondolom, hogy meg lehet ezt változtatni, csak tenni kell érte és nem rinyálni. Néha én is felidegesítem magam, de szeretek inkább zsigerből érezni, és zsigerből kifejezni az érzelmeimet. Az önérzet szitáját azt inkább kihagyom. Mert hogy önérzet az nálam is van rendesen, mint minden pasinál. Ez nem baj, az viszont rossz, ha valaki gyakran hagyja, hogy az önérzete és a félelmei irányítsák. Én az introvertáltságom ellenére szeretek kimozdulni, kimenni a napsütésre, kirándulni, beszélgetni emberekkel. Ha itthon vagyok, akkor rosszabbul érzem magam. A munkát, az iskolát, a szerelmes beszélgetéseket, öleléseket általában élvezem. Ha nem bal lábbal kelek fel.

2013. ápr. 10. 11:15
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ha a lélek olyan világban élhet, amilyenben szeretne, nincs szüksége a valóságra"

Valójában még fiatal vagy, nagyon sokat fogsz tanulni, fejlődni. Legalábbis remélem, mert a jelenlegi írásod alapján egy kicsit sokat képzelsz magadról, nem bántásként írom, csak így látom.

Viszont a te "elképzelt" világod is csak egy álomvilág. A valóságot te teremted meg magadnak, legalábbis ha elég erős vagy ahhoz, hogy ne egy mások által normának nevezett valóságban élj. Ettől kezdve, minden ember saját álomvilággal rendelkezik, persze vagy képes abban élni, vagy nem és ilyenkor hagyja, hogy mások elnyomják.

Amit te jó dolognak látsz, lehet hogy másnak egyáltalán nem az.

Persze tökéletesen megértem az álláspontod, sőt a nagy részével egyet is értek. Tényleg jó lenne, ha minden ember felelősséget vállalna a saját tetteiért, és viselné a következményeket, nem kapna semmilyen mentességet stb...

Az érzelmi és lelki fejletlenség a szellemi mellett elég jellemző a mai társadalomra, de hát ugye ez a norma. Ennek megváltoztatására viszont nem egy teljes faj gondolkodásmódját kellene átalakítani, ami szinte lehetetlen, legalábbis nem sok embernek sikerült a teljes világ szemléletén változtatni. Én még azt is esélyesnek tartom, hogy vannak olyanok akik szerint a Föld lapos...

Összességében majd egyszer eljutsz arra a szintre, hogy ne érdekeljen, hogy más miért nem olyan, mint te. De kelleni fog pár év, még nekem se sikerült teljesen, mert amikor látom, hogy valaki iszonyú nagy marhaságot csinál újra meg újra... valahogy nehéz megérteni, hogy miért teszi, vagy miért nem hallgat arra, aki segíteni akarna neki.

A másik lehetőség, hogy valami hatalmas vezetővé válsz, itt inkább valamilyen országra gondolok, mintsem egy cégre és megpróbálsz változtatni az adott országban élőkön, persze nem diktatórikusan, hanem szépen lassan formálva az egészet, mint ahogy az is lassú folyamat eredménye, amit most tapasztalsz odakint.

25/F

2013. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!