Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek van jövőnk? Lásd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van jövőnk? Lásd lenn. (hosszú! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20/l vagyok, és 3 éve együtt vagyok egy nagyszerű pasival. Nem valami csúcspasi külsőre, de nem is rossz, viszont nagyon intelligens (engem főleg ezzel fogott meg), és tényleg nagyszerű ember, nagyon szeret, mindig mellettem áll, segít ahol tud, támogat, tényleg mindent megtesz értem, néha meg is rémít, hogy mennyire rólam szól az élete. Az egyetlen probléma, hogy 36 éves... Nem házas vagy elvált, ilyen gond nincs, van egzisztenciája, munkája lakása autója stb.

Amikor összejöttünk volt egy menyasszonya, akivel távkapcsolatban élt, és nem is túl nagy harmóniában. Néha egy-egy hétvégére elutazott hozzá, ami akkor engem mindig nagyon megviselt. Nem szerette igazán a nőt (aki eléggé kihasználta és szerintem csalta is), de nem volt elég karakán hogy kidobja, hanem inkább megvárta amíg a csaj szakított vele. Leginkább kötelességtudatból maradt mellette. Ez engem eléggé bántott, de akkor nagyon szerelmes voltam belé, és túltettem magam ezen. Ő lett az első komoly kapcsolatom, a szüzességem is neki adtam. Végül a csajjal vége lett és mi hivatalosan is összejöttünk.

Az utóbbi időben viszont én egyre inkább kétesnek érzem a jövőt. A nagy szerelem elmúlt, és egyre több téren veszem észre, hogy az életünk nem igazán mozog egy síkon. Az egyetemi társaságba nem vihetem el, bulizni nem járhat velem (dolgozik, meg amúgy sem lenne kompatibilis a társasággal). Mások a céljaink is, én még nem gondolkodom házasságban, még nem férjet keresek, pedig tudom, hogy nála jobbat egész biztosan nem fogok találni soha. Nagyon szeretem továbbra is, vágyom a társaságára, hiányzik ha nem vagyunk együtt - de egyre többször tetszenek meg más pasik, és nehéz ellenállnom, hogy ne lépjek félre. (Egyszer nem is álltam ellen, és belementem egy egyszeri kalandba - ezt megbeszéltük és megbocsátott nekem.) Hiányzik a szabadság , hogy élhessem a huszonévesek életét, bulizhassak, táncolhassak és élvezhessem az életet - és ezt mellette nehéz. (Most nemrég egy hetet végigbuliztam egy egyetemi társasággal vidéken, és fantasztikusan éreztem magam, bár a bulik hevében becsúszott néhány csók néhány pasival, komolyan nem léptem félre - de őt ez így is eléggé megviselte - hozzá kell tennem, épp a beteg apját ápolta közben otthon, úgyhogy tényleg nem volt ez szép tőlem. De ő ezt is megbocsátotta, bár jelezte, hogy ha ez folytatódik, akkor nehéz lesz tolerálnia.)

Már fél éve őrlődök ebben a helyzetben. Nagyon szeretem, és a boldogsága nagyon fontos nekem, és tudom hogy nélkülem nem lenne boldog. Talán ha mással lenne az - de amíg együtt vagyunk, ő biztos nem fog mást keresni. 3 év után is olyan szerelmes belém mint egy kamasz, néha magam is csodálkozom hogy miket megtesz értem, más pasi már rég kiakadt volna vagy kidobott volna... És ami a legfontosabb, ő engem így szeret ahogy vagyok, teljességgel elfogad, minden hibámmal és öntörvényűségemmel együtt.

Úgy érzem ő az ideális pasi, csak rosszkor találkoztunk, vagy rossz az életszakaszaink közti arány. Ha 25 évesen találkoznék vele úgy hogy ő akkor lenne ennyi idős, azonnal férjhez mennék hozzá. Ő nem erőlteti a házasságot, azt mondja megvár. De én egyre inkább úgy érzem, hogy a kiteljesedéshez mással is kellene kapcsolatban lennem, vagy nem is tudom... Ha most szakítok vele, nem hiszem hogy megvárna, vagy ha nem is lenne még nős 5 év múlva, nem tudom/hiszem hogy visszafogadna úgy hogy én közben "kipróbáltam" pár más pasit... Úgy viszont mindenképp olyan kincset vesztenék el örökre, amilyet biztos nem találok újra soha sehol... Így viszont, bár nagyon szeretem, úgy érzem csak bántani fogom, amit semmiképp se akarok... Nem beszélve arról, hogy én se vagyok így teljesen boldog...

Van ebből egyáltalán valami kiút? Vagy nekem kellene megváltoznom, jobban megbecsülni amit kaptam a sorstól? Tudom hogy nehéz ilyen embert találni manapság...

Kérem, mellőzzétek a r*bancozást és hasonlókat, komoly és segítő szándékú véleményeket várok... Köszönöm!



2013. szept. 4. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyértelmű a leírásodból, hogy nem illetek össze.
2013. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem hibáztatlak amiért még ugy érzed élni akarsz szeretnél még mást is mielött lekötöd magadat , de nem tartom korrektnek hogy magad mellett tartod mikor tudod hogy te most nem erre vágysz mert még szeretnél élni .. neki meg lassan igen csak megvan az a kor mikor már család egyéb kellene, bár ő ennek ellenére megvárna de szerintem értelmetlen, hiszen mire kibulizod kiéled magad ki tudja ki hogyan változik milyen irányba lehet találsz valaki mást aki hasonloan fontos és jo lesz számodra mint ő és el sem akarod majd hagyni.. Ha tényleg szereted és fontos neked inkább hagyd el és engedd hogy találjon valakit akivel boldog lehet.. Nem vagy készen még erre az egészre felesleges huzni, igy többet fogod bántani
2013. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a pasi helyében nem tudnám ennyiszer megbocsájtani a félrelépésedet, de neki te vagy az egyetlen reménye szerintem, ez látszik abból ahogy bánik veled, te pedig kihasználod a helyzetet. Sajnos szerintem is sok ez a korkülönbség, 16 év... egész másban gondolkodtok már, ezzel nem lenne baj, ha te is áldozatkészebb lennél, de ezt nem lehet elvárni egy 20 éves lánytól, még élned kell szerintem. Vess véget neki te, mert csak még jobban fogod bántani és húzod az idejét, neki már nagyon kevés van megtalálnia az igazit, neked még bőven lesz alkalmad erre.
2013. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy ő-e az ideális pasi. Vagy ő lenne-e, ha fiatalabb lenne. Nem tudhatod, mert ő az első igazi pasid. Abba a "hibába" estél mint a többi fiatal lány, hogy belezúgtál egy idősebb hapsiba, de aztán kinyílt a világ és a helyzet az, hogy valószínűleg hasonlóan jó pasik vesznek körül, csak nem vagy elég nyitott, hogy észre is vedd.
2013. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
két megcsalós szemétláda? ti egymásnak vagytok teremtve!!!
2013. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"A legnagyobb ajándék az életünkben egyben a legnagyobb kihívás is. Kihívás lelkünknek, hogy elhiggyük megérdemelten kaptuk, s legyőzzük büszkeségünket." (J.G.)
2013. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bennem is felmerült már a szakítás párszor, mégsem léptem meg.

Egyrészt, mert nagyon szeretem, bár másképp mint az elején, és nem akarom bántani, azt akarom hogy boldog legyen.

Másrészt, 3 éve vele vagyok, és nem tudom elképzelni az életem nélküle. Teljesen része az életemnek, ő a támaszom és a társam, nem tudom mit kezdenék nélküle... Az sem utolsó tényező, hogy a szex is nagyon jó vele, nagyon érzi a testem, önzetlen és figyelmes... Az az egy félrelépésem ilyen szempontból nem volt nagy durranás. Jó, miatta nem is szakítottam volna, mert tudtam hogy az egy éjszakán kívül másra nem is lett volna jó.

De volt most nemrég egy másik pasi aki nagyon tetszett, külsőre meg első benyomásra iszonyat jó pasi volt, részben miatta is mentem el erre az egy hetes vidéki bulikörre, de amikor jobban megismertem kiderült hogy egy f**z aki a barátom nyomába se érhetne mint ember... És ha belegondolok hogy miatta dobtam volna...

Azt sem érzem korrektnek viszont hogy "tartaléknak" tartsam, ismerkedjek erre-arra és ha kiderül hogy nem jó a pasi akkor maradjak ővele...

Attól is tartok hogy dobom és aztán nem találok hozzá hasonlót és egyedül maradok... Elég igényes vagyok pasitéren, nem véletlen hogy amíg őt megismertem nem volt más, pedig manapság a csajok többsége 17-18 éves korára már több kapcsolaton is túl van.

2013. szept. 4. 13:45
 8/12 A kérdező kommentje:

3-as: nem hiszem hogy ne lenne reménye mással. Szerintem a korabeli nők közül sok a fél kezét odaadná, hogy olyan pasija lehessen mint ő. De őt nem érdeklik a 30-as szingli nők, elég rossz véleménye van róluk.

Én tényleg azt hiszem, hogy azért van velem mert engem nagyon szeret, és nem azért, mert nem jut neki más.

Elég sok áldozatot hoztam ezért a kapcsolatért, főleg az elején, amikor ő még hivatalosan mással volt, szerintem részben emiatt sem akarom elhagyni, de neki sem volt könnyű ezt felvállalni. Ő fel is vállalta, a szülei meg a barátai, kollégái előtt is. Én érzem kicsit úgy, hogy a kapcsolatunk az én egyetemi köröm előtt nem működik, a szüleim és barátaim egy része ismeri és szereti őt.

2013. szept. 4. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Na jó. Akkor döntsd el! Bulizni járogatni, vagy férfival lenni? Mert a kettő együtt nem pálya, csak a tinip*csáknál. Ha egy komoly érett férfit akarsz magad mellett tudni, akkor ne akarj elmenni bulizgatni. Ez nem az hogy a "20-as éveidet akarod kiélni" cucc hanem felfogás. Meg kell érteni a fejecskétekkel, hogy a párkapcsolatok akkor működnek, ha nem csinálsz olyat, ami a rovására mehet. Konkrétabban pedig: Végig írtad hogy így úgy szereted őt, de igazából a szex témán kívül mindenre találtál valami ellenpontot. Te nem szereted őt, csak vonzódsz hozzá. Lehet hogy eleinte szeretted, de most már ez csak vonzódás. Lehet hogy nem így gondolod, de így van. A korkülönbség (egyetemi/buli társaságba nem illik bele - ezt mondtad) nem lenne gond. Én 16/F vagyok, apárom 26/L kt ve együtt vagyunk, másfél éve együtt élünk és szinte mindig próbálok segíteni a munkájában (rendezvényszervező), telefonálgatok helyette, segítek a szüleivel való gondokban, elmegyek vele szinte mindenhova ahol tudok neki segíteni, utána pedig várjuk hogy mikor lehetünk végre kettesben, ő pedig eljön velem és a haverokkal egy-egy partira (discoba, clubbokba nem járok...van különbsg "buli" és "party" között.), eljön velünk amolyan "csoportos randi" féleségre mikor osztálytársamnak kell segítség egy lány becserkészéséhez, stb...és akkor megint várjuk, hogy kettesben legyünk.

Amig nem tudsz érte eleget tenni (várakozás, dolgokról való lemondás nem számít, csak az amivel őt segíted) addig az nem szerelem, csak vonzódás.

2013. szept. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd, bár köztem és a párom között csak 5 év a korkülönbség, azért abban egyezik a történetünk, hogy ő ilyen bulizós/csajozós értelemben kiélte magát, én meg őt szűzként ismertem meg, minden téren ő volt az első stb.

És ahogy te is, én is érzem, hogy kincsre leltem a párom személyében (4 év után is dúl a szerelem, és folyton igyekszik a kedvemben járni).

Szóval ha tényleg szereted te is a kedvesed, szerintem oltári nagy hibát követnél el, ha hamis illúziók miatt szakítanál vele. Tudod milyen nehéz a mai világban normális, szerető társra lelni? Nézd csak végig az itteni kérdéseket...

Miért olyan nagy baj, hogy nélküle is el "kell" járnod bulizni, mert neki esetleg nincs már ehhez kedve? Nem kell összenőve élni (a megcsalásaidat nem minősítem inkább). Vele meg csinálj olyan programokat, amit mindketten élveztek, nem hinném, hogy csak az ivást/bulizást lehet élvezni.

Szexuális téren is lehet újítani a pároddal, nem kell ehhez szerintem új partnereket keresni. Kielégít téged rendesen? Tudtok a szexről nyíltan beszélni? Mert ha igen, szintén nem látok problémát. Jó, nekem sincs nagy tapasztalatom, de ismerősök beszámolói alapján nem irigykedek, szerintem érzelmek nélkül egyik nemi szerv olyan, mint a másik, engem nem vonz a gondolat, hogy a szerelmemet lecseréljem csak azért, mert más farok még nem járt bennem (bocs a trágár stílusért).

Szóval rövidre zárva, én a helyedben inkább újítanék (helyszínek, szerepjáték, segédeszközök stb.), és igyekeznék rávenni a páromat, hogy egy-egy estére velem is kimozduljon, és ne adj isten, táncoljon, mint hogy eldobjam azt az őszinte szeretetet, amit valószínűleg érez irántad. Persze tényleg csak akkor, ha viszonozni tudnám.

2013. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!