Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha a párom külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom külföldre akar menni, én viszont nem?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok és gyerekünk sincs. Évek óta tervezgeti, hogy egyszer jó lenne kimenni külföldre dolgozni. Ha kimenne, nem tudnám egyedül fenntartani az albérletet, így vagy keresnem kellene újat vagy vissza kellene költöznöm a szüleimhez, mivel nem keresek annyit. Ő jól keres, viszont még többet szeretne kihozni magából, amiben természetesen támogatom. Nekem sajnos olyan hivatásom van, amit csak itthon tudok végezni. Kis esélyeim lennének külföldön ezzel elhelyezkedni és több éves átképzésembe kerülne, hogy érvényesülni tudjak (hosszú éveket tanultam érte, nem szeretném ezt kidobni az ablakon). Nem mellesleg a szüleim sincsenek most olyan helyzetben, hogy itt tudjam őket hagyni. De nem is vágyom arra, hogy évekre itt hagyjam a családomat. 4-5 éven belül szeretnék lassan gyereket is, akit nem külföldön szeretnék felnevelni.

A párom nem biztos abban sem, hogy csak fél évre menne ki vagy többre és abban sem, hogy Európában maradna vagy a tengeren túlra menne. Nem szeretném visszafogni őt az önmegvalósításban, de tudjuk mind a ketten, hogy erre rá menne a kapcsolatunk. Emiatt úgy érzem, hogy anyagi érdekek számára fontosabbak, mint én. Nem tudom, hogy ez önzőség e. Van valakinek ebben tapasztalata? Ölbe tett kézzel kellene várnom, amíg eldönti vagy lépjek? Kérlek, ne fogjátok vissza a véleményeteket.



2013. nov. 2. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik, hogy nem te vagy a legfontosabb neki. Nézd, együtt voltatok, szép volt, jó volt. Az utatok keresztezte egymást, de ennyi. Nagyon nem ugyanazok a jövőről alkotott elképzeléseitek. Ez nem feltétlenül önzőség, csak másra vágytok. Ha önzésnek vesszük, akkor mindketten azok lennétek. Ha bárki ilyen nagy áldozatot hoz a másikért, akkor egyikőtök nem lesz boldog. Vagy egyikőtök sem. Bocsi:(
2013. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló írta, nagyon nem egyezik a jövőképeket, ami viszont azzal jár, hogy vagy szétválnak útjaitok, vagy valaki "feladja" magát a másik kedvéért. Viszont itt most nem arról van szó, hogy melyik filmet nézzétek meg a moziban ez a külföld dolog akár egy életre szóló döntés is lehet. És az már elég nagy ellentét, hogy te itthon szeretnéd felnevelni majd a gyerekeidet, ő meg lehet hogy haza se akarna jönni.

Egyébként én úgy mondanám, hogy mindketten önző indokok miatt álltok ki a saját vágyaitok mellett. És ezzel nincs is semmi baj, ennyi önzőségnek kell lennie mindenkinek maga felé.

Viszont ha ő tényleg menni akar, te meg tényleg nem, akkor lehet jobb lenne még idejében búcsút vennetek egymástól és ne megjátszani az első távol töltött hónapokban hogy majd csak lesz valahogy...

2013. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
87%
Ne szakítsatok! 8 éve mi is így voltunk a párommal. Nem szerettem volna ki menni. A szüleim sem is elég nehezen éltek meg és nekem még tanulnom kellett stb...De végül kimentem találtam munkát is a párommal nagyon boldogok vagyunk. A szüleimet ezzel jobban tudom támogatni. Ráadásul azóta van egy kislányunk is. És itt sokkal több dolgot meg tudok neki adni mint Mo-on.Közben rendszeressen járunk vissza haza és így ő is láthassa Mo-t stb.. Mindenre van megoldás csak meg kell találni!! :) Remélem minden jól alakul nálatok is. :)
2013. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem kell rögtön szakitani. Nem egyezik a jövő képetek, úgyhogy vagy enged valamelyikőtök, vagy ha másképp nem megy, akkor tényleg szakitás lesz a vége,

Amúgy az, hogy nem te vagy a legfontosabb meg ilyenek, szerintem hülyeség, ő sem kényszerithet h menj vele (mert ennyi erővel ő is mondhatná, h ha ő lenne neked a legfontosabb akkor mennél vele), de ugyanugy te sem kényszeritheted h maradjon. Az embernek fontosak az anyagiak, mert valamiből el kell tartani a családot, gyereket, meg ha jobb életszinvonalat szeretne valaki azért tenni kell.

Meg hát ugye az hogy egyszer ki akar menni, de nincs semmi konkrétum, azon butaság ilyen korán összeveszni, mert lehet h te gondolod meg magad, vagy éppen ő nem fog tudni mégsem elhelyezkedni kint.


25l

2013. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajjaj! Most eszembe jutott egy mondás.

Ha valaki azt mondja,feladom,jusson eszedbe,hogy más azt mondja egek micsoda lehetőség!

Ezen ne gondolkozz,azonnal hagyj itt mindent,ez már csak rosszabb lesz! ott meg lesz mindenetek,hidd el,és a szüleid is boldogabbak lesznek,hogy jó helyen vagy,ők se akarják hogy havi 70 ezren tengessétek a minden napjaitokat,ez az ország romokban,mit reméltek még? Az elején nehéz lesz,de attól nem fogunk jól lakni,hogy szeretem a hazámat! A barátom kint volt már több mint egy éve Németországban,magával akart vinni,és már együtt is lakunk,nem gondolkodtam,borsod megyétől mit várhatok?! Kicsit rossz volt távol lenni a családtól de beszélünk minden nap küldök pénzt,eleinte ők is aggódtak,de beletörődtek,hogy jobb lesz ez így,nem is lehetek állandóan a nyakukon,valamikor csak el kell válnunk. Én is földhöz ragadt voltam,de amint kijöttem másképp látok dolgokat. Próbáld meg hogy kimész,és bármikor viszamehetsz,ha nem jó ott lenni. Az ország meg lesz 10 év múlva is.

2013. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy alakult, hogy megyek vele Ausztráliába. :)
2013. nov. 29. 23:43
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Rossz, hogy a szakmád és képzettséged és tanulmányaid, és a rászoruló szüleid ide kötnek. - bár akinek józan esze van és főleg nem a felső 20-30%-ban van emigrál. Süllyedő hajónnem a kabinban maradt lévő érték a fontos.


igen: #1 - "Nekem is úgy tűnik, hogy nem te vagy a legfontosabb neki. Nézd, együtt voltatok, szép volt, jó volt. Az utatok keresztezte egymást, de ennyi. Nagyon nem ugyanazok a jövőről alkotott elképzeléseitek. Ez nem feltétlenül önzőség, csak másra vágytok. Ha önzésnek vesszük, akkor mindketten azok lennétek. Ha bárki ilyen nagy áldozatot hoz a másikért, akkor egyikőtök nem lesz boldog. Vagy egyikőtök sem. Bocsi:(" - 100%


#2 "Egyébként én úgy mondanám, hogy mindketten önző

"Viszont ha ő tényleg menni akar, te meg tényleg nem, akkor lehet jobb lenne még idejében búcsút vennetek egymástól és ne megjátszani az első távol töltött hónapokban hogy majd csak lesz valahogy..." 100%


indokok miatt álltok ki a saját vágyaitok mellett." ???


"Az ország meg lesz 10 év múlva is." - Biztos? ;)

2014. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia, lehet nem alkalmas már és azóta megoldódott a helyzetetek. De leírom hogy én is ugyanebben a cipőben járok. A párom ki akar menni, én nem. Nem tudom mi lesz. Azt mondta megunta a munkahelyét... na most ezt nem tudom indoknak venni... mindenki unja a munkát, ritka aki örömmel jár dolgozni arról nem beszélve hogy kint is ugyanúgy kell majd dolgoznia. Én nem akarok menni. Találtam itthon helyben albérletet is de nem tudok menni mert egymagam nem tudom fenntartani így itthon kell maradnom. Ki tudja meddig. Pedig minden álmom volt hogy összeköltözzünk... úgy látszik ezzel várnom kell. De nem tudom meddig bírom majd!
2017. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi a helyzet igy utolag? :D
2017. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!