Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyire igaz az, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire igaz az, hogy az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak kisebb dolgokban van így? (pl. zenei stílus.)

Vagy akár magában az életstílusban is így van? (bulizós - otthonülős)

És ha van esetleg köztek ilyen, akkor ti mennyire jöttök ki jól? (mármint sok a veszekedés? stb.)


Előre is köszönöm a válaszokat. Trollok kíméljenek, akik válaszolnak azok legyenek szívesek leírni az életkorukat, és a nemüket is. :)



2013. dec. 16. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem rövid távon működhet csak. Hosszútávon szükség van arra, hogy legyen valami közös érdeklődésű kör, amiben mind a két fél megegyezik. 21/L
2013. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a hasonló hasonlót vonz :)
2013. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
bocsi 2es vagyok 23/L
2013. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a véleményem, mint az első válaszolónak.

Például én nagyon pörgős vagyok, és persze hasonló emberek vesznek körül. Megismerhetek egy más világot, ami lehet, hogy érdekes egy darabig, de egy kapcsolatban hosszú távon muszáj, hogy hasonló legyen az érdeklődési kör. Ha ez nincs így, akkor jönnek az állandó kompromisszumok, vagy külön csinálnak programot, vagy ha együtt, akkor az egyik nem érzi jól magát.

Ezt a tapasztalat mondatja velem, 10 évig éltem egy ilyen kapcsolatban.

2013. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ismerkedésnél vonzó, hiszen más világ, izgalmas, újdonság. Hosszútávon viszont csak az a kapcsolat működik jól, ahol az alapvető értékekben egyetértenek a felek.


Egyébként első ránézésre mi pl. elég furcsa páros vagyunk a barátommal. Én szolid, konzervatív lány, ő meg a tetovált rockersrác. De a fontos dolgokban egyetértünk. Neki fontos a házasság, család, szeretne lassan gyereket, ahogy én is. Nekem nagyon fontos szerepet tölt be az életemben a változatos, extrém, sok szex, ahogy neki is. Egyikünk se vágyik nagy gazdagságra, de egy erős átlagos életszínvonalra igen. És ezért hajlandóak is vagyunk sokat dolgozni.


Persze vannak a különbözőségünkből adódó nézeteltéréseink. Például állítja, hogy a Dimmu Borgir tökéletes nyugtató zene egy hosszú, fárasztó nap után. :D De mivel ez nem olyan fontos kérdés, nem okoz problémát, feltesz egy fülest és úgy hallgatja.


Ha mondjuk én mindenáron házasodni akarnék, ő meg sohase, na az már egy kibékíthetetlen ellentét lenne. Azok a párok, ahol ilyen alapvető dolgokban nem értenek egyet, akkor is szakítani fognak, ha amúgy első ránézésre összeillőnek tűnnek.

2013. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, 25N :)
2013. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" (bulizós - otthonülős) "


ez az én problémám, és ez is volt mindig. Én otthonülős vagyok, a csaj meg bugócsiga módjára örökmozgó.

2013. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak rövid távon működhet az ilyesmi. Utána idegesítő lesz a másik életstílusa, valaki megpróbál valakit megváltoztatni, feszkó, elhidegülés. Kisebb dolgokban nem gond persze, és azért életstílusban sem mindig. Én például elég utazós vagyok, a barátnőm kicsit félt amikor a kapcsolatunk elején Afrikában meg csernobilban voltam, és nem jött volna a világért sem. Azóta már ő is velem tart mindenhova, sőt már járogat külföldre tőlem függetlenül is.

25/F

2013. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Minél több a közös pont, annál inkább működőképes lesz a kapcsolat. Csiszolódni mindenképpen kell, csak nem mindegy, hogy 10, vagy 100 ponton - utóbbi nem fog működni hosszú távon, állandó súrlódásokat okoz.
2013. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na jó, én most nem tudom h te mennyire hsze ezekben, de nállunk úgy van, hogy mindketten bikák vagyunk, tehát alapból 2 egyforma természet, ám Ő 183cm és 90kg, én 152cm és 45kg.

Hidd el ez sok szempontból ellentétnek számít. Van mikor cuki, van mikor kiálhatatlan, van mikor kifejezetten jó, és van amikor nagyon rossz.

Ez egy hatamas ellentét köztünk, mely kiegyensúlyozza az alapból jövő hasonlóságunkat. Szerintem ez így tökéletes.

Ha nincs egy kis eltérés, egy minimum ellentét a két emberben, akkor szerintem az a kapcsolat nem működik... mer monoton, egyhangú, unalmas.

2013. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!