Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet úgy szeretni valakit,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy szeretni valakit, ahogyan az első, igazi szerelmedet?

Figyelt kérdés
Egy majdnem 2,5 éves kapcsolatom volt ezelőtt, aminek már majdnem egy éve vége van. A szakításra rá fél évre új barátom lett. Már több,mint fél éve együtt vagyunk, mondhatni egy tökéletes pasi,de valahogy nem érzem magam olyan szerelmesnek,mint az előző barátomnál.Bennem van a hiba?

2013. dec. 25. 19:52
 1/10 Költőnő? ***** válasza:

több mint tíz éve volt életem első nagy szerelme.

Azóta voltam már nagyon szerelmes, de azt, ami köztünk volt, iránta éreztem; azóta sem éreztem soha.

Viszont vele nem tudtam volna elképzelni az életem, azóta másik szerelemmel meg igen.

Szvsz nem kell, h ugyanolyan legyen, mert annak megvannak a saját életkorbeli sajátosságai, ami később már nem volna életképes.

2013. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, még jobban is, meg minden.... A lehetőség meg van, még véletlenül se higgye azt senki, hogy nem lehet, és nyugtassa magát ezzel a tudattal. Ahogy...talán most te is teszed.

Az egy dolog, hogy volt az első szerelmed, de ne hidd, hogy emiatt nem szerethetnéd annyira a másodikat. Szimplán csak észre kellene venned, hogy akkor ő még sem a te tökéletes párod, bizony bizony. Ettől még nem kell azt képzelned, hogy az első volt az... Csak találnod kellene olyat, aki mellet azt érzed, hogy ő jobb, mint a korábbi. Áltatni ne áltasd magad - ebben benned van a hiba.

2013. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen,igazatok lehet.De mégsem tudnék szakítani a mostani barátommal,mert igazából nincs miért. Minden rendben van,de mégse vagyok olyan szerelmes..
2013. dec. 25. 20:00
 4/10 Költőnő? ***** válasza:

bocsánat, annyit még hozzáfűznék:

sztem nem jól fogalmaztam.

Nem az annyira a lényeg, hanem a "mód".

szóval én nem annyira nem szerettem őket.

annyira sztem szerettem. Csak épp már máshogy

2013. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, nincs miért? Érzed magadban, hogy nem ő lesz neked az igazi, érzed, hogy valami másra vágysz, csak nem mersz lépni amíg az a másik nem jön el... Benned van a hiba. :) De azért majd kérlek meg ne csald! Legalább akkor szakíts majd.
2013. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Fura de szerintem lehet hogy a szakítás után félsz egy kicsit attól hogy megismétlődik, félsz hogy ha mégegyszer ennyire szeretnél valakit és megint lenne egy szakítás akkor az legbelül mélyén megint nagyon fájna. Lehet nem tudatosan, de szerintem ezért.

Nem mered átadni ennek az érzésnek (szerelem), mert ez kicsit azzal is jár hogy a boldogságod kiszolgáltatod a másiknak. Biznod kell a párodban, boldogságod szinte rábízod, és ő is rád bízza a sajátját. De mivel már megélted ennek a bizalomnak a veszélyét, hisz szakitottatok. Fájt. És ezt önvédelemből nem akarod mégegyszer átélni. De akkor nem tudsz önfeledten szerelmes lenni ha nem teszed ezt meg. Önmagad véded, eközben nem tudsz önfeledten szerelmes lenni.


Légy így szerelmes.

2013. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden szerelem más mind hoz valami újat. Sosem szabad az elsőhöz vagy egyiket a másikhoz hasonlítani mert akkor csak a hibákat és a hiányosságot keresi az ember. És akkor az valahol már nem is szerelem hanem csak egy lista.
2013. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Költőnő? ***** válasza:

még annyit hozzá szeretnék tenni, h éveken át azt az érzést kerestem mkiben, sosem találtam. Biztos hozzá is mértem mkit.

Aztán amikor már nem a szerelmet kerestem, hanem valakit (magyarul nem a szerelemhez kerestem embert, hanem új emberhez szerelmet), akkor lettem újra olyan szerelmes, h hajjajj. de olyan arra az érzelmi hullámvasútra már nem biztos h felülnék, amit az első adott, bármilyen szép és jó is volt

mindig szép emlékeim között fogom őrizni.

2013. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

lehet , sokkal jobban is.

még benned van az előző kapcsolatod, azért nemmegy (szerintem)

2013. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
..
2016. szept. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!