Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért terjed ennyire ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért terjed ennyire ez a "barátság extrákkal" című történet?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az utóbbi időben ez eléggé kezdett elterjedni. Én nem tartom jó dolognak. Egyrészt a mai világban egyre nagyobb fokú az elérzéktelenedés a másik felé, a barátság extrákkal pedig, ha jól tudom érzelmek nélküli szexen alapszik. Mi lesz így, ha ez lesz az általános egy idő után? Miért van igénye erre az embereknek? Miért kell érzelemmentesen csinálni manapság már mindent lassan? Arról nem is beszélve, hogy a felek érzelmi sérültekké válnak emiatt 23/F.

2014. jan. 3. 18:00
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Egyébként jómagam nem vagyok szexuális ösztönlény, ezt bizton állíthatom, tehát az elméleted itt meg is dőlt.
2014. jan. 3. 19:31
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően rosszul értelmezik a barátság extrákkal fogalmát. Ez ugyanis NEM érzelemmentes szexet jelent. A barátsághoz is kell érzelem, sokkal mélyebb, több, mint egy "futó kapcsolathoz". Arról van szó, hogy olyan emberrel szeretnék intimitást megélni, akit ismerek, akiben feltétlenül megbízom, akiről tudom, hogy nem fog megbántani, és még jól is érzem magam a társaságában (hiszen azért a barátom!).

Hogy miért terjedt el? Mert félünk. Félünk a csalódástól, az elutasítás kockázatától. Egy barátban pedig megbízom. Ennyi az ok.


(Az más kérdés, hogy amit itt általában a barátság extrákkal alatt értenek, azt elítélem én is.)

2014. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nem elmélet, hanem tény :DDDD

A bordélyok sem a földből nőttek ki :D

Szexuális ösztönlények üzemeltetik, és tartják el. Ez így volt, és így is marad :)))

2014. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Maga az élmény nem rossz. Feloldódik a barátok közt lappangó szexuális feszültség (az szerintem férfi-nő barátságban többnyire van), és ez nagyon felszabadító... én olyanba, hogy egyéjszakás egy ismeretlennel, soha nem mennék bele, de volt már olyan, hogy egy barátommal lefeküdtem. Jó volt, de a hatása... hát az gáz. Előbb-utóbb vége lesz a dolognak, mondjuk az egyik fél megismer valakit, akivel kapcsolatot szeretne. Nem érdemes ezzel elrontani egy barátságot. Ettől függetlenül nem ítélem el, és azzal nem értek egyet, hogy ez a média hatása lenne. Természetes dolog, hogy néha a barátság+szexuális feszültség összeadódik. Ha mindkét fél független, és nekik jól esik, nincs benne kivetni való.
2014. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Na de épp ez az, ha gáz a hatás, nincs értelme csinálni. De mondom, akinek ez bejön, csinálja, csak ne kürtölje ki, mert egyeseket zvarhat ez a gondolkodásmód.
2014. jan. 9. 16:45
 26/28 anonim ***** válasza:

miért is ne "kürtölhetné ki"?

Szólás szabadság van. Engem is elég sok gondolkodásmód zavar, de eltűröm, mert joga van kifejteni,elmondani,képviselni, még akkor is ha herótom van tőle. Nem akarom, tudom megmondani ki mit mondjon ki, és mit ne, és gondolom te sem. Szóval ha valaki ezt ki akarja mondani, megteheti, és meg is teszi.

2014. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Jó akkor kürtölje lesz.rom, téma lezárva.
2014. jan. 9. 21:50
 28/28 anonim ***** válasza:

Az megvan, kedves Kérdező, h. nőként egy nekem tetsző (nem idegen) férfivel egy túl jól sikerült este után 'normális' párkapcsolatot szeretnék kialakítani.

De ő ezt nem feltétlenül gondolja így, nem tesz lépéseket az együtt járás érdekében.

Nem mondja ki konkrétan, h. ez barátság extrákkal legyen, egy baráttal/ haverral nagyon jól sikerült egy éjszakás után végül is b.e. lett belőle...

Pedig minden adott lenne egy jó kapcsolathoz; első, meg második ránézésre tökéletesen passzolunk (szellemiekben, fizikailag, korban + nagyon intenzív a kémia, jó vele az ágyban), mivel nincs senkink (nem csalnánk meg senkit) nem lenne akadálya a kapcsolatnak, mégis csak (t)esti kapcsolatban maradunk.

Néhány hónapig bírtam. Pedig mágnesként vonzott, és nyilván én sem voltam közömbös neki, aztán megszüntettem a dolgot, mert bármilyen jók is voltak a lopott órák, megalázónak találtam az ilyen jellegű 'kapcsolatot'.

Az volt a válasza szomorú szemekkel, h. "olyan mintha férj és feleség lennénk".

Igen, a harmónia tényleg megvolt, csakhogy a normális párkapcsolatért tenni kellett volna. Akkor ő 25, én 22 voltam (ő már 2 éve végzett, én meg a köv. évben az egyetemen).

Ez már több mint 15 éve volt, mégsem sikerült megértenem, h. mi (nem) motiválta...

2

2017. márc. 31. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!