Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nyitott kapcsolat, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyitott kapcsolat, vagy hazudozás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, megtalálod álmaid pasiját/nőjét. De ezalatt közel sem a "boldogan éltek, amíg meg nem haltak" c. Szappanoperára célzok,

Mondjuk nagyon szereted az illetőt, fülig szerelmes vagy, teljesen egymásra vagytok hangolódva. De ő az elvei miatt képtelen lemondani.... Pontosítok, nem akar lemondani a másokkal való szexről. Nyíltan megmondja, már az elején, hiszen pont az őszinteség a célja. Szeret, bár soha nem tudja kimondani, mégis látod a pillantásában és a tetteiben, így nem is akarja azzal mérgezni a kapcsolatot, hogy olyan legyen, aki valójában nem ő. A másokkal való szexről tudni kell, hogy télyleg csak szex, dugás, közösülés. Semmi több. Ha megvolt valaki, már el is felejette, te vagy egyedül állandó kapcsolat az életében, amelybe érzelmeket visz.

Ami a kérdés hazugság részét illeti:

Jobb-e egy olyan kapcsolat, ahol a felek mindenáron meg akarják változtatni a másik rossz tulajdonságait, képtelenek a függetlenségre, majd a végén úgyis megcsalják a másikat, de nem ismerik be? Becsapni önmagunkat, a másikat, hogy azt hazudjuk, minden mennyire jó és szép, csak akarni kell? Majd a végén nagyot koppani, és hönapokig bánkódni...



2014. ápr. 23. 23:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nincs megcsalás. sose tettem


30+F

2014. ápr. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#8: Igen, elvétve. Soha nem mondom, hogy soha, de ha a valószínűséget nézzük...

Korábban én is abban reménykedtem, mint te, csak rájöttem, hogy inkább választom a kompromisszumokat, minthogy 80 éves koromig várjak a tökéletesre:)


#9

Lehet uralkodni, én is tudok, a legtöbben tudunk, HA AKARUNK. Kérdés, hogy mi a következménye? Véleményem szerint a legtöbb kapcsolat azért ég ki egy idő után, mer A) nem a hozzád illő embert találtad meg B)egy egészséges mentalitású ember - úgy értem: nincs önértékelési problémája, társfüggősége, másikon való uralkodás vágya - hosszú távon boldogtalan a monogám kapcsolatban, és ez elhidegítheti a partnereket egymástól.


#10

"miért nem lehet csak szépen szeretni egymást? "

"Szerintem titkon senki nem egy ilyen kapcsolatot képzel el magának"

" ez tök illúzióromboló..."

Az utolsó mondatoddal fel is tetted az i-re a pontot. ILLUZIÓt romboltunk, igen.

A legtöbb szerelem úgy kezdődik, hogy azt hiszed, képes lennél XY-nal leélni az egész életed, hiszen a hormonjaid égetik benned a tüzet ezerrel. De ez az állapot nem tart örökké: minél nagyobb lánggal ég valami, annál hamarabb elalszik :) De álmodozók szemüvegén nézet ezt a témát, én realista módon.

Számomra inkább az az illúzióromboló, amikor hosszú ideig együtt vagy valakivel, majd kiderül, hogy állandóan valaki mással kúr a tudtodon kívül. Hazudott, becsapott, illúzióba ringatott. Szerintem ez sokkal fájdalmasabb. Illetve azt sem tolerálnám, ha belemennék egy MONOGÁM kapcsolatban, és az illető közben közölné, hogy na jó, innentől inkább csináljuk mással is.

De ha valaki már az elején tisztázza ezeket a dolgokat úgy, hogy nem akar rád erőltetni semmit annak ellenére sem, hogy tényleg nagyon kedvel - megszoksz vagy megszöksz alapon -, az szerintem tök korrekt.


Amúgy nálam volt egy időszak, amikor azt mondtam, hogy jó, nekem ebből elég. Megismerkedtem egy másik sráccal, aki sokkal érzelmesebbnek tűnt a barátomnál - művész volt -, úgy tudott beszélni, hogy teljesen magával ragadott. Megadott minden ILLÚZIÓT, amit a barátomtól nem kaptam meg: mindig mondta, hogy szeret, és hogy CSAK VELEM akar lenni. Ott hagytam a barátom, aki szó nélkül elengedett, mert megértette, hogy miért hagyom ott - és bár nem vallotta volna be, de később a barátaitól megtudtam, hogy "szavak nélkül" szenvedett.

Egy ideig minden rohadtul szép és rózsaszín volt. Aztán egy idő után kiderült, hogy megcsalt a drága, és le is tagadta. Nem is egyszer. És ez fájt igazán!

Mert ő ígéretet tett, hogy ez nem fog megtörténni. Illetve történtek más dolgok is, amelyek bebizonyították, hogy nem szeretett igazán.

Később újra összejöttem a barátommal, mert rájöttem, hogy ő ezerszer jobban szeret, és még ha kompromisszumokat is kell kötni, sokkal boldogabb vagyok mellette, mint más mellett lehetnék.


Egyébként nyitott HÁZASSÁGBAN nem tudnék élni (hiszen az úgy kezdődik, hogy ígéretet tesztek egymásnak a monogámiára), és valószínűleg gyereket sem szülnék ilyen kapcsolatba. Nem tudom ellentmondások nélkül megmagyarázni, hogy miért nem, de nem...

Így "szerencse", hogy nagy valószínűséggel nem is lehet gyerekem:)

2014. ápr. 24. 15:09
 13/15 anonim ***** válasza:

"B)egy egészséges mentalitású ember - úgy értem: nincs önértékelési problémája, társfüggősége, másikon való uralkodás vágya - hosszú távon boldogtalan a monogám kapcsolatban, és ez elhidegítheti a partnereket egymástól. "


Ezt rosszul tudod. Az egészséges kötődés arról szól, hogy a partnerek kölcsönösen tiszteletben tartják egymás szuverenitását, de attól még képesek egymásra támaszkodni, elköteleződni (az elköteleződési képtelenség is kötési probléma, ami egészséges mentalitású emberekre pont nem jellemző). Nézz utána, hogy milyen kötődési mintázatok léteznek, nem a társfüggőség az egyetlen kötődési probléma, hanem az is az, ha valaki képtelen elköteleződni.

2014. ápr. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Korotok? Miért vagy annyira biztos abban, hogy szerelmes beléd? Mivel mutatta ki, nem csak bebeszéled magadnak? Kimondta már neked akár egyszer is, szemtől szembe, hogy „szeretlek”? Mert nekem úgy tűnik a leírás alapján, inkább csak te vagy odáig érte, fordítva már nem igazán érvényes a dolog.


Lehet, hogy nincs igazam, viszont a saját, és a baráti köröm tapasztalatai azt mutatják, az ilyen emberek, amilyet a kérdésben felvázoltál, általában egyszerre több vasat tartanak a tűzben, akiket ugyanígy szédítenek, mint ahogy Téged. :( Ráadásul mindig van egy hatodik érzékük, amivel valahogyan megérzik, ki az, aki elég naiv és hiszékeny ahhoz, hogy be lehessen adni neki ezt a „nem akarok elköteleződni, nem tudok lemondani a másokkal való szexről”-témát. Persze, hogy nem, mivel nekik így tökre kényelmes. Így gyűjtik maguk köré a mit sem sejtő nőket. Az igazság az, kedves Kérdező, hogy a srác nem szerelmes beléd. :( Ahogy Te is leírtad: kedvel. Vágyik a nők közelségére, viszont nagy valószínűséggel valamilyen kötődési problémája van, amit még magának sem ismer be, nemhogy másoknak. És, hogy akkor mégis mire kellenek neki ezek a nők? Valószínűleg a padlón heverő egoját próbálja minden eszközzel erősíteni, „mert ha x csajnál elértem, hogy mind belémzúgjon, akkor mégsem lehetek egy szánalmas kis senki”, plusz ugye a rendszeres szex sem elhanyagolható tényező.


A másik lehetőség szerintem, ami esetleg még játszhat, hogy van egy nő (exbarátnő, vagy ilyesmi) akin még nem tette túl magát és akit féltékennyé akar tenni, ennek érdekében pedig nem túl válogatós az eszközök terén. Igen, ebben az esetben „eszközként” használ Téged, meg a többi nőt is. Elég éretlen módszer, az már biztos.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe. Ne haragudj, nem akartalak elkeseríteni, de a hosszú évek során volt már „szerencsém” a jellemzett típushoz is (elég is volt belőle egy életre). De most már szerencsére megtaláltam a kis monogám férjecskémet. :) Kérdező, remélem hamarosan Te is megtalálod a hozzád illőt! :)


28/N

2014. máj. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 V_era válasza:

Nem értek egyet az előzővel. Sok kapcsolat nem két érett felnőtt, hanem két, a saját kis buborékjában élő ember között jön létre, akik időnként összekapaszkodnak ugyan, de igazán, feltétel nélkül nem tudnak bízni a másikban. És ahol nincs bizalom, ott előbb-utóbb bekövetkezik a megcsalás. Mert aki nem bízik a másikban, az emiatt a saját hűségében sem tud bízni. Mert „miért legyek hűséges hozzá, ha nem tudhatom 110%-ra, hogy ő sosem fog megcsalni?”. Viszont ez hibás gondolkodásmód. Aki a - valószínűleg gyerekkori - csalódások miatt fél kiadni magát (válás, egyik vagy mindkét szülő halála, nevelőintézetbe adás, stb.; tehát olyan szituációk, amikor a szülő elhagyja a gyerekét, aki így nem tanul meg bízni, ami pedig a felnőttkori kapcsolataira is kihat), annak sosem lesz igazi kapcsolata, mivel a gyerekkori trauma miatt fél az elköteleződéstől. Kerüli a mély kapcsolatokat, míg végül érzelmileg elszeparálódik mindenkitől. Az az erős ember, aki gyávaság és valamilyen függővé válás helyett mindezeken mégis felül tud kerekedni, ha talál egy olyan embert, akiért érdemes. Mert feltétel nélkül szereti őt és még egy hármas vagy nyitott kapcsolat sem rendítheti meg az érzéseit.

Tehát igen; az önzetlenségetek miatt valószínűleg sokkal mélyebb és őszintébb kapcsolatot tudhattok magatokénak, mint mások.

23/N

2014. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!