Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátom rossz dolgokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom rossz dolgokat csinál, de annyira szeretem, hogy képtelen vagyok elhagyni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már lassan egy teljes éve, hogy együtt vagyunk és igazából tudom azt, hogy ő is nagyon szeretem engem, ahogy én is őt.

Nem is ezzel van a gond, hanem a viselkedésével.

Ő örökbefogadott gyerek és kicsit balhés.

Egy iskolából már eltanácsolták a viselkedése miatt és most lehet, hogy a mostani gimnáziumból is elfogják.

Nem is igazán tanul, pedig szerintem sokkal több esze van mint a többi velünk egykorúnak.

Nem iszik, nem drogozik, de elég verekedős fajta..

Velem egyáltalán nem bánik rosszul, kedves és figyelmes, de néha megijeszt az a gonoszság a szemében amivel másokra néz, sokszor még a nevelőszüleire is.

Tudom, hogy neki ez nehéz és az egész mögött pszichikai dolgok húzódnak, én nagyon szeretem őt és ki is mutatom neki, mert szeretetre van szüksége, de sokszor nagyon el tud keseríteni amiket mesélnek róla, hogy miket csinál. A tanárokat is elég durván megszokta bántani az iskolában.. És a körülötte lévő embereket is.

Nem tudom, hogyan segíthetnék neki "lenyugodni", mert rengetegszer ideges. A pszichológus szóba sem jöhet, teljesen elutasítja őket..

Valaki, valami ötlet? :\


17\L és 17/F



2014. ápr. 24. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2-ES +1


elhagyod a sérültet és élsz boldogan kérdező


selejtes lett, ezen már nem változtat senki

2014. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem akartam annyit rizsázni azért írtam, csak nagy vonalakba, de akkor picit belemegyek..

Szóval szerintem mérvadó az is, hogy ő 10 éves volt amikor a suliban az osztálytársai elmondták, neki hogy örökbe van fogadva, a szülei nem az igazi szülei. Elvileg ott szakadt el sok minden nála, akkor tudta meg, ráadásul nem is a nevelőszülei mondták el.

Azóta eléggé lázongó életet él és most sokak szerint is csak felfokozódik.

Az első gimijéből kirúgták, mert megütött majdnem egy tanárt, 2 gyereket megvert és teniszlabdával kidobta az ablakot.

Rengeteg balhéja van most is az iskolájában, sok emberrel. egyáltalán nem jön ki, főleg az osztályából.

Bántja azokat a "rokonait" is akik csak segíteni szeretnének neki és kedvesen fordulnak hozzá. Eléggé flegmán és csúnyán beszél kb mindenkivel, kivéve velem. Könnyen elborul az agya, de jobb esetben feláll és otthagy mindent, rossz esetben neki megy az első embernek és megüti.

Amikor beszélgetek vele, sokszor mondja, hogy szerinte nincs olyan, hogy egy ember ne ölhetné meg a másikat, meg hogy az bűn. És mondja, hogy ő sok mindenkit megölne, néha még a nevelőanyukáját is.. ilyenkor borít ki és nagyon megtud ijeszteni.

Látom is rajta, hogy nagyon sok mindenkit képes lenne bántani, kivéve engem. Amikor velem van és kettesben vagyunk akkor olyan nyugodt és édes, hogy néha úgy érzem egy másik Ő van velem.

Azt is mondta, hogy engem képtelen lenne bántani, sohasem tenne ilyet.. Igazából ez az egyetlen ok amiért még vele vagyok, hogy velem még soha sem bánt durván.

Aztán megint más amikor már vannak körülöttünk emberek. Feszült és képtelen engedni. Csúnyán válaszolgat mindenkinek és a tekintete is olyan gyilkos..

Nem is engedi, hogy szeressék a többiek inkább elzárkózik. Van, hogy éjszaka egyedül kiül egy dombra és onnan bámulja a csillagokat, mert képtelen otthon lenni, azt mondja, hogy ő nem is érzi, hogy azaz otthona lenne..

Csak azt sajnálom, hogy ilyen elutasító, hiszen annyian szeretnék őt. :( Nagyon kedves és helyes srác, de ahhoz hogy így lássák mások is neki is engednie kell.

2014. ápr. 24. 15:53
 3/13 anonim válasza:
És még az én hozzászólásomat törölték, nem az elsőt. Elképesztő! :D
2014. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehogy elhagyd!
2014. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen őszinte, ezt szeretem benne, de azt nem akarom, hogy másban esetleg kárt tegyen, mert akkor neki lesz a legrosszabb.. Nem akarom elhagyni, segíteni szeretnék neki. De jelenleg ötletem sincs, hogyan. Csak szeretni tudom és beszélni vele.
2014. ápr. 24. 16:09
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán hiszek benne, hogy megtudod változtatni Őt.

Beszélgess el vele és mond el neki a problémádat, és mond neki hogy elfogadod így ahogy van, csak húzzon valahol meg egy határt, mert nem szeretnéd ha bajba kerülne.

2014. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megváltoztatni, elfogadom így, ahogyan van, csak szeretném, ha megnyugodna és nem lenne mindig agresszív . :\ És másoktól is elfogadna egy kis szeretet.
2014. ápr. 24. 17:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerencsés gyerek a barátod, hogy ilyen nője van, mint Te.


De azért nem lennék a helyedben, mert ha tényleg valami komoly hülyeséget csinál egyszer, és te nem bírnál ezért vele lenni, és otthagynád, akkor te is veszélybe kerülhetnél. Az ilyen embereknél ugyanis a legnagyobb szeretet a legnagyobb gyűlöletbe könnyen átcsaphat.


Szerintem mindenképpen kell vele csinálni valamit, szakemberhez kell fordulni. Az alapján, amit leírtál, ez a gyerek nem fog normális felnőtt életet élni, mert a legalapvetőbb emberi normákkal sincsen tisztában. Nem tiszteli a másik embert, és szarkasztikusan a saját problémája miatt azt képzeli magáról, hogy bárkinek fájdalmat okozhat. Vagyis egy egoista szemétláda, már bocsi. 17 évesen már elég gáz a világot hibáztatni azért, mert vele történt valami. Az ilyen emberekből lesznek az alvilág bűnözői.


Szóval szerintem mindenképpen próbálj rá hatni. Mondd el neki, hogy szereted őt, és jót akarsz neki. Ha ő is így érez irántad, akkor kérd meg, hogy tisztelje a többi embertársát is, és ne csak veled legyen kedves, hanem másokkal is. Ha szeret téged, próbáljon megváltozni, mert te nem tudsz egy olyan pasival együtt lenni, aki másokat üt-ver. Mondd el neki, hogy ha valakit megüt, olyan, mintha téged ütne meg, és ez neked fáj. Nem testileg, hanem belülről fáj, és belülről okoz neked fájdalmat. Magyarázd el neki, hogy azért, mert neki vannak belülről fájdalmai, nem kéne másoknak is fájdalmat okoznia, főleg neked, akit szeret, és főleg úgy, hogy ő tudja, mi az a lelki fájdalom. Kérd meg, hogy ezen gondolkodjon el, és adok egy tanácsot. Nézzétek meg együtt A misszió című filmet. Robert de Niro szerepel benne. Nem vagyok vallásos, de az egy olyan szép film, lehet, hogy megérintene benne valamit.


Ha ezt elmondod neki, megkéred, hogy változzon meg, és mégsem tesz semmit ennek érdekében, akkor szerintem próbáld elengedni őt. Hiszen az, hogy kiírtad a kérdést ,azt jelenti, hogy neked nem jó ez az állapot. Nem kötelez semmi arra, hogy elviseld. Főleg úgy, hogy tudtára adot, hogy neked nem jó, és nem tisztel meg azzal, hogy meg sem próbál megváltozni.


Sok sikert!

2014. ápr. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen, az ötleteket Utolsó!

Én mindent és tényleg mindent próbáltam\próbálok megtenni annak az érdekében, hogy visszatérjen a helyes ösvényre és egy picit is boldogabb legyen.

Beszélgettem vele tegnap is és mondtam neki, hogy ezzel a viselkedésével nekem nagyon nagy fájdalmat okoz és néha nehezen bírom már. Ekkor láttam úgy átsuhanni az arcán valamiféle bűntudat-félét ami eddig nem igazán jelentkezett nála. Aztán azt mondta, hogy tényleg nagyon sajnálja és nekem nem szeretne fájdalmat okozni. Aztán körülbelül fél óráig meg se szólalt én pedig hagytam, ezt mondogatta eddig is és mégis itt tartunk..

Utána pedig kimondott pár olyan mondatfélét amivel hosszú idő óta megint felébresztette a remény szikráit bennem, hogy talán mégis van esély, hogy megváltozzon és szebb legyen a kapcsolatunk.

Azt mondta, hogy értem képes megváltozni és mivel nagyon szeret és nem akar elengedni ezért meg is fog. És abbafogja hagyni ezt a gonosz viselkedést, mert látja, hogy szenvedek tőle én is. Nem fog mindenkivel barátkozni, de nem is fog ellenségeskedni megígéri.

Amikor ezeket mondta akkor tényleg nagyon boldog voltam és vagyok most is mert láttam az arcán és szemeiben az igazságot, hogy tényleg szeretne változni. És én bízok is benne, hogy megfogja próbálni..

Ma is hamarosan találkozunk és kíváncsi vagyok milyen volt az éjszakája, hogy most mit gondol. És hogyan tovább..


A filmnek utánanéztem amit írtál, nagyon tetszik a leírása, mindenképp megnézzük az is lehet, hogy még ma este! Köszönöm! :-)

2014. ápr. 26. 11:14
 10/13 anonim válasza:
Nekem lenne egy kérdésem, a szüleiddel, hogy bánik ez a gyerek? Írtad, hogy mindenkivel szemétkedik akkor gondolom a szüleiddel sincs jó viszonyba.. Anyud miért engedi, hogy tönkre tedd magad egy ilyen ember miatt? Ők, mármint a szüleid mit szólnak ?
2014. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!