Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki aki a gyereke...

Ravel kérdése:

Van itt valaki aki a gyereke (i) miatt maradt benn egy működés képtelen kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A szüleimmel ez a helyzet, már én is nagyon nehezen viselem.

Jó lenne pár külső nézőpont/vélemény.



2013. szept. 30. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:

A szüleim...sajnos.


Mire vagy kíváncsi?

2013. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából az érdekelne, hogy ezt hogy bírja ki más.

Mert nálam most jött el az az idő amikor már az én életemre is nagyban kihatással van. Az utóbbi egy hétben nem tudtam nagyon másra koncentrálni sem. Amúgy van hobbim, szeretek sportolni, olvasni, filmeket/sorozatokat nézni de most már ezek sem kötik le a figyelmemet.

A szüleim már több éve csak veszekednek, most már ott tartunk, hogy alig maradnak meg egy helyiségben és szinte nem is szólnak egymáshoz. :(

Te hogy bírod, h jutsz túl a hullámvölgyeken?

2013. szept. 30. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mrá szerencsére elköltöztem, de nagyon nehezen bírtam én is, ahogy írod.


Többször kértem is a szüleimet, hogy váljanak már el. Hiába.


Nálunk is ugyanez ment: veszekedés, több napig nem szóltak egymáshoz, csak morogtak. Ha kérdeztem valamit, akkor 'majd a zanyád/zapád".


Én a mihamarabbi saját életben találtam meg a megoldást.

2013. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is ezt tervezem, de még egy évem van a suliból.

Nálunk a veszekedés és az azt követő nem 'beszélek veled' időszak is volt, hogy hónapokig tartott.

Én a válást konkrétan nem javasoltam nekik, de többször szóltam már a vitatkozás miatt. Utóbbi alkalommal már annyira feszült voltam, hogy kiabáltam is velük emiatt, hogy nem képesek két értelmes szót szólni egymáshoz. ennek az lett a vége, hogy most már semmit sem szólnak egymáshoz. Anyu sokat sír is, apu meg elvonul, de tudom, hogy ő is nehezen bírja.

Nálatok is sok évig ment így, vagy inkább csak az elköltözésedet megelőző időszakban?

És most, hogy már nem laksz otthon milyen gyakran beszéltek, illetve látogatod őket? Ja, és köszönöm az ediggi válaszod :)

2013. szept. 30. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos szinte gyerekkorom óta ment ez így.

Őszintén szólva most, hogy évek óta különélek, sikerült végre elválniuk, nem bírták már a feszültséget. Sosem fogom megérteni, hogy engem és a testvéremet miért kellett ennek kitenni... ezerszer inkább egy csonka család, mint egy egész így!


Én külföldre költöztem, úgyhogy évi 3x megyek haza... interneten minden héten beszélünk. A szüleim és az én viszonyommal nincs baj, csak ők utálják egymást nagyon.


Viszont továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a költözés mindent megoldott - korábban tele volt az életem stresszel, problémákkal, sokszor már én is azért sírtam, mert az ő veszekedésük rajtam csattant/miatta maradtak el dolgok/ ezért nem lehetett normálisan beszélni/ emiatt szorultak a háttérbe fontos elintéznivalók/ nem tudtam miatta tanulni. Mióta egyedül élek el sem tudom mondani, mennyivel kiegyensúlyozottabb vagyok.

2013. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyámtól úgy kellett kikönyörögni, hogy váljon el. Én akkor már nem is laktam ott, a tesóm igen, akkor mert meglépni.
2013. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudnám megmondani, hogy mikor kezdődött, de nálunk is átlépte már a 10 évet.. :/

Én is így érzem - de mivel a legtöbb ismerősömnek már elváltak, vagy még mindig boldogan vannak együtt a szülei így nem igen volt kihez fordulni. Persze a legközelebbi barátomnak beszéltem róla, de úgy gondolom ezt tényleg csak érezheti át igazán aki benne élt.

Egyébként én is külföldben gondolkodom, ez meg már csak egy plusz ok ami 'afelé lök'. Remélem a terveket majd sikerül megvalósítani is.

Minden esetre ez most nagyon nehéz, eddig azt hiszem, hogy viszonylag jól kezeltem de most meg igencsak összecsaptak a hullámok a fejem fölött. Egyébként rosszba nem vagyok én sem velük külön-külön, de ilyen 'mindent megbeszélünk' kapcsolatom sincs egyikkel sem.

Azt még megkérdezhetem, hogy hány évesen költöztél el?

2013. szept. 30. 17:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindamellett, hogy látom -és nem is értem, hogy miért vannak még együtt- én nem nagyon mertem feszegetni a válás témát. Már mindketten túl vannak az ötvenen és modernnek sem mondanám őket. Összefoglalva, valahogy nem is tudom elképzelni, hogy új életet kezdenének és újra megtalálnák a boldogságukat.

Jó, nem mondom azért attól a helyzettől is félek, hogyha meglépik, de amiatt inkább őket féltem. Lehet, hogy ez hülyén hangzik - de annyit agyaltam már az egészen, hogy már mindenféle lehetőségeket felvázoltam magamban.

2013. szept. 30. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó, hogyne! Apám. Ezért aztán rajtam csattant minden.
2013. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ilyenek. Apám alkoholista, amibe anyám kergette bele azzal, hogy hiteleket vett fel, és apám belerokkant a munkába, de így sem volt elég sose a pénzünk. Van két nagyobb testvérem, ők már elköltöztek, én meg lassan munkaképtelen leszek, mert a stressz miatt pánikrohamaim vannak, félek valamitől, de nem tudom, mitől. Lassacskán nyugtató-függő leszek, de a szüleimet ez se érdekli - apám nyugodtan alkoholizál tovább, anyám meg traktál a "sz*rakormány-hülyeotp-hülyegyurcsány-hülyeorbán-éhenhalunkholnap" szövegeivel, amivel kikészít idegileg, de ha felemlítem neki, akkor sírva fakad. (Erre mondják, hogy fáj az igazság.) Állandó viták otthon, egymást nem tudják elviselni, ha 5 méternél közelebb kerülnek. Kitörni nagyon nehéz, pedig minden erőmmel azon vagyok.


Egyszer majd, szép csendben belehalok.

2013. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!