Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Csak szerintem van így, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem van így, hogy egy kapcsolatban a felek akaratlanul is megtudják bántani egymást, de mivel ugye még nem szoktak egymáshoz, ismerték megg egymást nagyon, olykor előfordulnak ilyenek és az ilyen dolgokat megkéne beszélni a feleknek?

Figyelt kérdés

Relatív apró dolgokra gondolok, nem megcsalás, verésre, vagy efféle hasonló dolgokra, hanem, ilyen viszonylag apróságokra, hogy " nekem nem esett jól, mikor ezt csináltad, vagy elmentél oda, vagy nem hívtál akkor, mikor ezt mondtad, mert én nem így értettem" stb.


Ezeket szerintem simán meglehetne beszélni, kommunikációval megoldani. Csak szerintem vagy így?



2014. máj. 10. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így van, őszinteséggel sok probléma elkerülhető. Nem csak akkor kell megbeszélni az ilyen apró gondokat, amikor a másik már nem bírja tovább.
2014. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan publikálnod kellene.
2014. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, meg kéne... de az emberek többségének (!) nincs megfelelő konfliktuskezelési stratégiája. A jellemző típusok:

1. Nem mondja ki, hogy mit szeretne, mi esik jól, vagy nem esik jól neki, talán mert maga sem tudja, vagy mert úgy véli, nem is olyan fontos, ezért inkább elfojtja (eredmény: hosszú távon felhalmozódnak a ki nem mondott sérelmek, depresszióban, testi tünetekben, vagy más módokon nyilvánulnak meg.

2. Nem mondja ki, mit szeretne, mert nem is tudja, vagy nem tudja, hogyan lehetne elérni, ezért kerülőúton, manipulációval próbálja meg érvényesíteni az igényeit.

3. Agresszióval, a másik hibáztatásával, személyeskedéssel nyilvánítja ki a számára kellemetlen érzéseket, a másik fél teljes degradálásával. Ha neki nem lehet jó, akkor legalább a másik is érezze rosszul magát...


És akkor az utolsó az, amit te írsz. Persze ehhez az is elengedhetetlen, hogy nyitott legyek a másik fél szempontjaira is. És akkor közösen lehet kezelni a kisebb problémákat, nem harapóznak el. Ha mindkét fél nyitott erre, az a hosszú távon működőképes és boldog párkapcsolat titka.

2014. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!