Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok egy tanárba....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok egy tanárba. Megmondjam neki?

Figyelt kérdés
hetedikben kezdett el tanítani és akkor még vmiért nagyon utált. aztán nyolcadikban már megenyhült és nagyon kedves lett és idén meg még kedvesebb és együttérzőbb volt.föcit és törit tanít. én töriből nagyon jó vagyok ám a földrajzhoz nincs érzékem. mikor kb másfél éve belezúgtam elhatároztam h a kedvéért megtanulom a föcit is. mikor ez volt akk hármasra álltam és 4 hónap múlva ötösre zárt le. idén már elég jóba lettem vele. a helyzet az h külföldre költözöm. kaptam tőle egy búcsúlevelet is (külön nekem írta latinul mert tudja h szeretem a latint és jól tudok. nagyon szépeket írt benne rólam) mikor elköszöntem tőle nagyon könnyes volt a szemem ő meg megpuszilt.még egy hét múlva fogom őt látni a gólyatáborban amit mi szervezünk. elmondjam neki? (tudat alatt nyilván sejti)

2014. júl. 15. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb lesz bármelyikőtöknek is, ha elmondod? Csak kellemetlenebb helyzetbe hozod. Ha külföldre mész, úgysem mész semmire azzal, ha szerelmet vallasz - bár őszintén szólva ha itthon maradnál, se nagyon tudna mit kezdeni ezzel a tanárod, még akkor sem, ha már így is tisztában van vele.
2014. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cūr ne? Is iam non magister Tuus est! Mores non frangis. In imperium aliud eas. Habetne uxōrem, amicam? Ei epistolam de emotione Tua scribere potes. Tacere grave est. Si loqueris, hátha megkönnyebbülsz, az érzések meg feloldódnak és átmennek egyszerű barátságba, vagy legalábbis könnyebb lesz tőle. De ezt nem tudom. Ha úgy érzed, megkönnyebbülnél tőle.
2014. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
felesége van és három gyereke is. mivel már nem lesz a tanárom többé lehet h elmondom neki, csak nekem nem erősségem az ilyenfajta kommunikáció, elmondani neki h elköltözöm az is nagyon nehéz volt. ja és köszi a latint, rendes tőled :) hol tanultál?
2014. júl. 17. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívesen, gimnázium első osztályában kezdtem tanulni a tavaszi és a nyári szünetben mindenféle régi tankönyvből. De iskolában hivatalosan sosem tanultam latint (kémiás osztályba jártam és angol nyelvre), szóval csak szabadidőben érdeklődésből foglalkoztam vele. Inkább természettudományos hátterem volt, és talán az hatott rám, hogy szerettem a latint. De ez már jó rég volt. Ma inkább programnyelvekkel foglalkozom meg matekkal, meg még majd valamikor a jövőben fizikával is szeretnék.


A törit én is szerettem, de abból is főleg az utópiák érdekeltek, ilyen kommunista meg anarchista mozgalmak, főleg a parasztháborúk idején mindenféle önellátó paraszti közösségek, városállamok (ókor, középkor). Meg még ami a törinél is jobban érdekelt, az a néprajz volt meg az antropológia (indiánok, ausztrál bennszülöttek, szibériai kis természeti népek élete). Hát ez volt az iskolaévek alatt. Az ógörög nyelvbe és a héberbe is belekezdtem, de komolyabb eredmény nélkül abbahagytam. meg két szibériai nép nyelvébe is (szibériai eszkimó, jukagir), ebből a szibériai eszkimó az, amiből egy nagyon-nagyon gyenge passzív szövegértés közelébe eljutottam (mesék, mítoszok, sámánok szövegei, ezeket ilyen régi szovjet néprajzi könyvtári anyagokból sikerült megszereznem).


Ha felesége van, akkor már legfeljebb csak beszélgetni meg levelezni tudsz vele mint ismerős, ez így most rossz érzés, vagy pedig már mivel régóta tudod, így nagyjából túlvagy rajta? Ha jól túlvagy ezen, és már megnyugtatóan kialakult az az érzés, hogy feleség miatt úgysem lehet szerelem ebből, akkor meg talán mégis elmondhatod, hátha úgy könnyebb lesz megkönnyebbülni meg lezárni a dolgot. De nem tudom, meg nem is tudom, ő milyen, mennyire lesz képes segíteni abban, hogy megkönnyebbüléssel lehessen lezárni a dolgot.

2014. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javítás: az hatott rám (a latin szeretetében), hogy szerettem az ókori antik kor természettudományos eredményeiről olvasni: egyszerű gépek, csigasor, arkhimédeszi csavar, Héron gőzgépe, a görögök csillagászata (a Föld és a Hold nagyságának és távolságának a megmérése, amit az ókori görögök mindenféle szellemes módszerrel, fénysugarak, árnyékok szögének mérésével, arányokkal el tudtak végezni, meglepően pontosan).
2014. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elmondtad neki?
2014. okt. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!