Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Dilemmázok, mit javasoltok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dilemmázok, mit javasoltok? Egyetem, szerelemmel, vagy munka?

Figyelt kérdés
2 napja vagyok au pair külföldön. Imádok itt lenni, jobbat elképzelni se tudnék, a család nagyon rendes, és a hallottak alapján rosszabbra számítottam, sokan mondták a rossz tapasztalataikat au pairként, de most nagyon szerencsésnek érzem magam. Tényleg szeretem ezt csinálni, de felmerült egy dilemma, akkor zuhant rám igazán, hogy ez nem jutott eszembe előtte, mikor megérkeztem. 2000 kilométernyire vagyok otthonról, és ami a legjobban fáj, az a párom hiánya. 2 éve vagyunk együtt, és ez a legnagyobb távolság egyenlőre, amit valaha megéltünk. De nem is ez a legnagyobb baj, hanem hogy a párom januártól külföldre megy katonának, és 2 évig nem jöhet haza. Engem közben felvettek egyetemre, és eddig azt gondoltam, hogy passziváltatom, de most hezitálok. Ha most hazamennék, el tudnám kezdeni az egyetemet, és a párommal együtt tölthetnénk a maradék pár hónapot, utána 4 hónapig úgyse kommunikálhatunk semmilyen módon, viszont mire én befejezem az első évemet, megpályázhatom őszre az Erasmust abba az országba, ahol ő lesz, hiszen kimenőket kaphat odakint, csak a határon belül kell maradnia. Így én is tanulnék odakint, ugyanakkor könnyebb lenne találkozni is. Szóval most nagyon hezitálok, mert 2 napja vagyok itt, és tényleg nagyon rendesek velem, odahaza már mindenki elfogadta, hogy elmegyek egy évre, és csak 1-2-szer jövök haza. Viszont bennem kb. most realizálódott minden. Ti mit tennétek a helyemben?

2014. aug. 1. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Nem ilyen rövid idő után szoktak előjönni a problémák a családoknál. Van egy ismerősöm aki hasonlóképp nyilatkozott az első hét után. Hiába 1 éves szerződést írtak alág 4 hónap után eljött mert nem bírta. Pedig ő nagyon gyerek barát + könnyen szót lehet vele érteni.

2. Inkább tanulj mert hiába mondják azt hogy a diploma nem minden én szakmán voltam eddig meg érettségiztem de így se találok melót. (bár nem mindegy mit tanulnál)

3. Szerencsére sok egyetem nem engedi az első évben a halasztást. Most tulajdonképp jelentkeztél egyetemre és nem mész... Az olyan mintha szándékosan elvetted volna a helyet más elől aki ugyanúgy szeretett volna menni.

2014. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg nehéz döntés... beleképzeltem magad a helyzetedbe, és én szerintem nem bírnám ki, hogy ne töltsem el ezt a pár hónapot a párommal.

Mondjuk mi nagyon ragaszkodunk is egymáshoz; egy-két hetet alig bírunk ki ép ésszel egymás nélkül.. tehát nem feltétlenül az én válaszom kell hogy mérvadó legyen :)

2014. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!