Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nincs igényem a párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs igényem a párkapcsolatra? 23/N

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok. Eddig két kapcsolatom volt, mindkettő esetében szerelmes voltam. Körülöttem a lányoknak főleg komoly kapcsolatuk van, vannak házasok is, kisgyerekesek is. És vagyok én, akit az ilyesmi egyáltalán nem érdekel. Abszolút nincs igényem senkire, szeretek egyedül lenni, egyedül menni mindenhova és ez már akkor is így volt, mikor a két kapcsolat előtt szingli voltam. Nem tudom ez miért van igy. Valaki jár még hasonló cipőben?

2014. aug. 26. 20:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A kedvencem akkor is az, mikor bemutatnak valakit, aki tiszta unalom és diszkréten lelépek, aztán meg faggatnak, hogy hova tűntem. :D
2014. aug. 26. 22:24
 12/23 anonim ***** válasza:

"bemutatnak valakit, aki tiszta unalom"


Ezt miből következtetted ki? A nevéből vagy abból a 2-3 mondatból amit 5 perc alatt váltottatok?


26F

2014. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ez általában az után derül ki, miután beszélgettem vele úgy egy órát, néha előbb is. Aztán nem igazán akarok vele kettesben maradni.
2014. aug. 27. 10:18
 14/23 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek, mint te, akiknek nincs szüksége a kapcsolatra. Ezzel nincsen semmi baj, ha neked így jó, akkor élj így.
2014. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mi lenne az amit keresel egy pasiban amit izgalmasnak találsz akár már az első beszélgetés alkalmával?

Nem lehet, hogy ilyenkor csak a szituációtól vagy megijedve?


(Kapcsolatot szeretnék, de vígan elvagyok egyedül is, viszont a házasság és a gyerek témától a hideg kiráz. Szóval van némi közös bennünk.)

26F

2014. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mindenképp a magas IQ az, ami a legjobban felkelti az érdeklődésem. Ha tud valami olyasmit, amit én nem. Ha megbolondul azért, amit csinál és ha más szemszögből nézi a világot, mint a többség. A zsenialitás nyűgöz le.
2014. aug. 27. 12:48
 17/23 anonim ***** válasza:

Kicsit visszás tud lenni az ilyen helyzet, mert általában az intelligens embereknek (fiúknak és lányoknak egyaránt) ez szokott lenni az igénye. Gondolj bele, hogy mindketten a szellemi kihívást keresik egymásban, de valaki mindig alul kell, hogy maradjon egy ilyenben, nem?


Ráadásul a magas intelligenciával együtt jár sok "mellékhatás"... A folyamatos agyalás végeredményben elégedetlenséghez, boldogtalansághoz vezet... Persze én azt mondom, hogy még így is megéri gondolkozni, mint csak úgy elhinni, hogy jó, akkor van Isten... vagy jó, akkor nincs Isten... Nem, én életem végéig agyalni fogok ezen inkább, minthogy elfogadjam :D


Egy másik hátulütő, hogy könnyen bele lehet esni az "intellektuális pökhendiség"-be (kopirájt), tehát lenézni a kevésbé intelligens embereket... Márpedig ők alkotják az emberiség nagy részét, és a saját jól felfogott érdekedben ezt nem szabad megengedned magadnak.


Egy szó mint száz... Ha hozzád hasonló párt keresel magadnak, ezek a hátulütők felerősödnek, mert lesz valaki, aki egyetért veled ezekben a kérdésekben. És ez nem feltétlenül előny :) Egy robotnak lehet, hogy jobb nem-robot párt keresni. Mi a véleményed?

2014. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ja igen, és látszik a többiek válaszából is a gyerekekhez-házossághoz állásunk meg nem értése:


Az ember alapvető igénye az, hogy hagyjon valamit maga után ebben a világban. A legtöbben ezt a családalapításban élik meg, és el sem tudják képzelni, hogy van más út is ezen kívül. Egyáltalán nem gondolom, hogy pl. szingliként nem lehet teljes értékű életet élni, bár tény, hogy az emberek nagy részének mindig "csodabogár" leszel. Ugyanez vonatkozik a gyermektelen párkapcsolatban élésre. Mert társra még a hozzád hasonló intellektuális személyeknek is szüksége van. Gyerekre nincs feltétlenül. Én kívánom neked, hogy találd meg azt, amit itt tudsz hagyni magad után, ha család, akkor család, ha egy új molekuláris biológiai módszer, vagy a Mindenség Elmélete, vagy az egyesített gravitációelmélet, akkor az ^^


És ajánlom figyelmedbe ezt a számot. Ayreon egy progresszív metál együttes, de remélem tetszeni fog, egy ilyen intellektuális személyiség biztosan értékelni fogja a komplexitást, a kvantumfizikás téma pedig csak hab lesz a tortán :) https://www.youtube.com/watch?v=TAhNLT6Gg80


Kevés ilyen ember van, mint te, és még kevesebb hölgy. Soha ne változz meg :)

2014. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 LazyJones ***** válasza:
A zsenialitás és az egyedi szemlélet kétélű fegyver. Egyrészt nyilván különlegesebbé teszi az embert, és ha van egy pár, akik egyformán "különcök", akkor jóval stabilabb, erősebb, mélyebb kapcsolatuk lehet, mint egy átlagos embernek. Ugyanakkor viszont két különleges ember nem feltétlenül lesz "kompatibilis" egymással; a meg nem értett zseni magányos lesz, a magány pedig hamar leszűkíti a világot az egyén szubjektív valóságára...
2014. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
*mindenki hogy villogtatja az IQját, hogy OP-nak imponáljon :D*
2014. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!