Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek mennyire érthető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire érthető félre ez a vers? Mondták már, hogy van benne szerelem is és barátság is, de én barátként szeretem és nem akarom, hogy megijedjen ettől.

Figyelt kérdés

Miért…?



Az órámat folyton csak nézem,

Várom, legyen mindennek vége,

Együtt legyünk akár percekre,

Jó esetben akár örökre.

Külön két fél vagyunk,

Együtt mindent megoldunk,

Teszünk is nemcsak várunk,

S egyszer mindent láthatunk.


De miért akarnak távol tartani?

Választ eme kérdésre nem tudni.

A távolság sem lehet akadály,

Bárhol jársz mindig vár egy tars, egy táj,

Egy lelki tars, ‘kit bennem megtalálsz,

Akire mindig számítasz és vársz.

Miért ilyenek az emberek?

Kijátszanak és kiröhögnek.

Miért ilyenek a rendesekkel?

Velünk ilyet tenni miért kell?


Egyszer itt lesz az az idő,

Mikor azon fogunk agyalni,

Hogy mit fog hozni a jövő

És hogy hol leszünk mi.

Egymást fogjuk védeni, segíteni,

Te nőként, én pasiként,

Így tudunk egymásnak támaszt nyújtani

Bármiben szeretetért.


De miért akarnak távol tartani?

Választ eme kérdésre nem tudni.

A távolság sem lehet akadály,

Bárhol jársz mindig vár egy tars, egy táj,

Egy lelki tars, ‘kit bennem megtalálsz,

Akire mindig számítasz és vársz.

Miért ilyenek az emberek?

Kijátszanak és kiröhögnek.

Miért ilyenek a rendesekkel?

Velünk ilyet tenni miért kell?


Ha te is eltűnnél, mint sokan mások

- Remélem, teszel ellene, nem hagyod

És küzdünk barátságunkért,

Az örök bizalomért -,

Szeretném, ha azt tudnád,

Szemem mindent jónak lát,

Szívem másoknak nem könyvtár,

Csak neked, a kezdetektől már.


De miért nem lehetünk közel egymáshoz?

Csak egyetlen helyre, a szemedbe látok,

Segíteni akarnál, mégsem tudnál,

Mert egyetlen szó sem hagyná el szád,

Csak az, hogy: “Miért…?”

S mindig/folyton ezt kérdeznénk.

Miért akarnak távol tartani,

Ha csak együtt tudunk élni-halni?



2014. nov. 1. 12:42
1 2
 1/16 Megmondó Ember ***** válasza:

Eléggé félreérthető.


"Bárhol jársz mindig vár egy tars, egy táj,

Egy lelki tars, ‘kit bennem megtalálsz,"... Lelki társ kifejezés...


Aztán az "együtt tudunk élni-halni" és az "...Együtt legyünk ... akár örökre..." kifejezés (igen van közte szöveg de az mellékes) szintén ugyanígy a félreérthetőséget növeli.

2014. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Megmondó Ember ***** válasza:

Jah elfelejtettem mellékelni, hogy persze ez a másik féltől is függ. Őt nem ismerem/ismerjük, nem lehet tudni, hogy reagálna... De én például csak és kizárólag barátnak nem küldeném.


Ellenben nem tudom Te írtad-e, de az mellékes is, ha ilyet írsz neki és/vagy keresel bárhol könyvben és küldenél neki, akkor nem vagyok ám benne biztos, hogy tényleg csak barátságot érzel.

2014. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én írtam. És szerintem csak barátságot érzek. Bár néha úgy érzem, hogy sokkal többet is. És volt egy idő, amikor úgy éreztem, hogy tetszik nekem. De tudom/tudtam, hogy nem lehetünk együtt bizonyos okok miatt.
2014. nov. 1. 12:55
 4/16 A kérdező kommentje:
És ő úgymond a lelkizős társam :)
2014. nov. 1. 12:56
 5/16 Megmondó Ember ***** válasza:

Ha nem vagyok indiszkrét, mi az a "bizonyos ok"?


És nem látom sehol törvénybe foglalva hogy lelkizős társ nem lehet több mint barát. :)

2014. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5 év korkülönbség, távolság és szerintem én nem lennék neki megfelelő, tőlem jobbat kaphatna bármikor.
2014. nov. 1. 13:00
 7/16 Megmondó Ember ***** válasza:

1) A korkülönbség a lány javára néha okozhat gondot, de simán megoldható, ha olyan a lány.

2) Távolság nem mindig akadály. Tapasztalat.

3) Hülyeség, én is ezt gondoltam, és mégis az adott lány csak velem akar lenni és nem is érdekli, hogy kaphat-e jobbat.


Azt kellene tudni, ő mit gondol erről, illetve milyen érzései vannak veled kapcsolatban.

Mert ha ő tényleg nem érez semmi mást csak barátságot és nem is tudja elképzelni, hogy együtt legyetek akkor nem szabad erőltetni, mert gondolom elveszíteni sem szeretnéd mint barátot.


Ha mégis, akkor pedig óvatosan kell ezt csinálni, nehogy a végén ha összejöttök és szétmentek arra menjen rá a barátságotok. Elsősorban ezt gondold át, hogy melyik a fontosabb számodra.

2014. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én vagyok az idősebb (én 18/f, ő 13/l). Minden nap beszélünk facebook-on és ezért nem is erőltetem az egészet, mert barátként a legfontosabb a számomra. Ha nem lenne a továbbiakban, akkor teljesen rosszul érezném magamat.
2014. nov. 1. 13:15
 9/16 Megmondó Ember ***** válasza:

Hajjaj, bocsi hogy ezt mondom meg ódivat meg minden frász, de a 13 az még ráadásul túl fiatal is szerintem. :/ Ha még szeretnél bármi többet akkor is várnék és a helyedben 1-2 évet.


De ha nem akarsz semmi többet csak barátságot, az akkor rendben van.És hát igen nem is jó elveszíteni valakit aki ennyire jó barát.

2014. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Úgy kalkuláltam, hogy 2 év múlva olyan fősulira fogok menni, ami közel lesz hozzá. És ő pont akkor fog menni középiskolába.
2014. nov. 1. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!