Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Milyen lehet kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehet kapcsolatban lenni egy PTSD-ben szenvedő nővel?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 13:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hát, lehet gonosz vagyok, de én kerülném a csajt.

Nem hinném hogy rosszabb, vagy kevesebb másoknál. DE az ilyen csaj ha nem is beteg, de sérült. pont eléggé hogy ne lehessen normális kapcsolatot csinálni vele.

2014. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

Én a PTSD-ben szenvedő lány szempontjából tudom leírni, milyen vele(m) együtt lenni párkapcsolatban.


Nehéz. Türelmesnek, nagyon-nagyon türelmesnek,és megértőnek kell lenned, mert valószínűleg nagyon sok dolgot nem értesz majd. Nem érted, mi zajlik le egy-egy helyzetben hirtelen a lányban, és milyen reakciót vált ki belőle egy-egy helyzet. Ez még számára is váratlan lehet néha, és lehet, ő sem tudja megmagyarázni. Depressziósnak, befelé fordulónak, kedvtelennek tűnhet, zárkózott lehet, lehet, nem akar elmenni ide-oda, néha pedig kifejezetten "hisztisnek" tűnhet, pedig csak fél, retteg, pánikol...Pl. nekem sokszor van, hogy besokallok az utcán vagy egy szórakozóhelyen, és elkezdek "hisztizni", hogy menjünk innen, de azonnal. Ilyenkor a fiú értetlenül állhat, hogy "mi ütött beléd?", pedig lehet, hogy csak egy illat, vagy zene bevillantot egy régi emléket...na, a szex pedig még nehezebb téma. Nagyon türelmesnek és óvatosnak kell lenned. Lehet, hogy már egy kézfogástól, érintéstől, puszitól is besokkall és kihátrál...ilyenkor hagyni kell visszahúzódni a csigaházába, mert ha tovább nyomulsz, és picit is "erőszakosabbnak" érez, akkor biztos lőttek a kapcsolatnak. Maga az aktus pedig...hááát...készülj fel rá, hogy nagyon soká fogtok valószínűleg az ágyig eljutni, mert nagyon lassan fog csak annyira megbízni benned, hogy nem fogod bántani...s amikor el is juttok oda, valószínűleg az első 1-2 alkalom kudarcba fog fulladni. Az érintés, a testi érzések, a fájdalom, a bevillanó képek, emlékek miatt...Nekem volt konkrétan, hogy meztelenül remegtem a lepedő alatt, és megszólalni sem tudtam, csak a képek peregtek a szemem előtt, amik megbénítottak, így egy szót sem tudtam kinyögni, még szegény páromnak elmondani sem, hogy mi a baj...Ilyenkor nagyon fontos, hogy ne erőltess semmit, és ha ő abba akarja hagyni, akkor ott és akkor hagyjátok abba a szexet. Szóval sok számodra érthetetlen reakciója vagy kitörése, vagy "furcsasága", amire talán ő sem tud magyarázatot adni, és ezeket nagyon nehéz kezelni...nem mindenki tudja. Tényleg nagyon nagy fokú türelem és megértés kell hozzá, de így sem biztos, hogy sikerül.

Nagyon nehéz közel kerülni egy ilyen lányhoz, megtörni a jeget, és elnyerni a bizalmát, amit egyszer már elvettek tőle.

2014. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves 12. válaszoló!


Köszönöm a választ, nem is reméltem, hogy tapasztalaton alapuló választ fogok kapni.

Nekem az a gyanúm, hogy ennek a lánynak nincsenek ilyen gondjai, hogy azonnal menekülnie kell valahonnan. Igaz, nem sokat jár társaságba, férfiakkal pedig csak akkor találkozik és beszél, ha muszáj... Viszont nem tűnik úgy, hogy ez a kevés alkalom gondot okozna neki, hiszen dolgozik, ott is találkozik férfiakkal, és úgy hallottam kifejezetten elégedettek a munkájával.

Ez lehetséges?

Mármint tény, hogy sosem pasizik, és ha bepróbálkoznak nála abból sem lesz semmi, de hogy menekülési kényszere lenne bármikor is, és pánikolna, ilyet nem hallottam róla. Láttam is, hogy férfiak szólnak hozzá, de nem parázott, simán válaszolt, igaz nem nagyon ment bele a társalgásba. Úgy tűnik, mindig csakis azzal az egy csajjal beszél szívesen, aki a legjobb barátnője.

Vagy csak nem tudok róla eleget?

2014. dec. 24. 10:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológus kikezelte, csak akkor kezdenék vele kapcsolatot, különben kudarcba fog fulladni.
2015. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es nem is való neked egy "ilyen" csaj, aki csak tálcán kínálva felelne meg.
2015. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!