Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez valami komolyat jelent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez valami komolyat jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok.

Kicsivel több, mint egy éve vagyok kapcsolatban a 20 éves barátommal.

Már volt szó arról, hogy komolyabban elkezdjünk gondolkodni a jövőnkről és hogy talán a későbbiek folyamán (persze csak akkor, amikor betöltöm a 18. életévemet) összeköltözzünk és közös életbe kezdjünk.


Egy-két hete ez a téma komolyabban is szóba jött.

A párom elmondta a terveit, szándékait.

Azt mondta, hogy már elkezdett gondolkodni azon, hogy gyűjtögetni szeretne, hogy majd később ha összeköltözne velem, legyen elég pénz álmaink megvalósítására. Azt is mondta, hogy szeretne nekem megadni mindent és majd pár év múlva gyereket vállalni velem,közösen.


Elkezdtem én is gondolkodni és felvetettem azt a kérdést, hogy mi lenne, ha nyitnánk egy közös bankszámlát (persze a saját privát bankszámlánk megmaradna) és havonta gyűjtögetnénk...mindketten tennénk bele pénzt és hagynánk kamatozni 3-4 évig, amíg én is befejezem a tanulmányaimat... és amikor megfelelőnek látjuk, összeköltöznénk.

De ha véletlen addig szakítunk, akkor kivesszük a pénzt és igazságosan elosszuk egymás között a barátom és én.

Ő azt mondta, hogy ez nagyon jó ötlet és jó lenne, ha erre a témára visszatérnénk.


Tehát az a kérdésem, hogy ez biztosan komolyat jelent?



2015. jan. 6. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ez elég komolyat jelent, de ha neked ezt a kérdést fel kellett tenned ahhoz, hogy erre rájöjj, akkor baromira értelmetlen ilyen komoly dolgokat tervezgetnetek.


Egyébként néhány hozzáfűzés: milyen pénzből gyűjtögettek? És ha te betöltöd a 18-at, rögtön mész dolgozni, hogy hosszú távon fenn tudjátok tartani magatokat, vagy pedig tanulnál még, miközben a barátod eltart? Nem provokatívnak szánom a kérdéseimet, érdemes ezeket a dolgokat kilátásba helyezni.

Ahhoz a részhez pedig, hogy: "De ha véletlen addig szakítunk, akkor kivesszük a pénzt és igazságosan elosszuk egymás között a barátom és én." annyit mondanék, hogy erről mindenképpen írassatok valami hivatalos szerződést, mert nem tudhatod, mit hoz a jövő, és pár év múlva esetlegesen milyen viszonyban szakítotok majd.

2015. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szándékai komolyak, viszont a közös számla nem biztos, hogy a legjobb ötlet.

Ha esetleg szakítotok (és nem békés módon) akkor elképzelhető, hogy elakarja venni a pénzt.

Nem akarok vészjósló lenni, ha megbízol benne, akkor vágj bele. :)

2015. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 CptTomato ***** válasza:

Ha 25-30 évesen ilyesmit kérdeznél azt mondanám gyerekes vagy de valszeg komoly a dolog... túl fiatalok vagytok, és ráadásul szerintem korkülönbség is nagy. 18 évesen gyereket vállalni ma magyarországon enyhén szólva is felelőtlenség ráadásul nem tudom mennyit tudnátok 2-3 éven belül össze gyüjteni de nem hinném hogy futja egy lakásra meg a gyerek költségeire.

Inkább gyüjtsetek iskolára vagy egy nyaralásra, jogosítványra akármire ,de ahoz felesleges a közös bankszámla, itt jegyezném meg h mindenkinek az aki nem jár egyetemre, és/vagy nem dolgozik.

2015. jan. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Te!

#1

Olvasd el mégegyszer figyelmesen.

Szerintem világosan elmondtam, hogy 3-4 évig gyűjtögetünk és utána ha úgy látjuk összeköltözünk.

Tehát nehogymár azzal a kérdéssel állíts engem szembe, hogy 18 évesen rámászok a nyakára!!

Már bocsika, de azért nekem is van annyi eszem, hogy először elvégzem a főiskolát és utána kezdek vele komolyba, esetleg összeköltözni.

A másik meg hogy a barátom is kereső képes, keres is...bele tud rakni 1-2.000Ft-t. Ès nekem is van havi 15.000Ft-s ösztöndíjam, amiből bele tudnék tenni 1-2.000 Ft-t.


Remélem így megfelel.

2015. jan. 6. 16:33
 5/5 anonim válasza:

Mondjuk 4 év 12X4 az 48 hónap. 48X(2000+2000) az annyi mint 192000 Ft az még egy közös lakás bérlésre is épp hogy elég a kaució kifizetésére. Jelenleg nem, hogy 4 év múlva.

Szerintem kérjetek egy pénzügyi tanácsadó cégtől segítséget. Vagy nyissatok mindketten külön Fundamentát arra van állami támogatás is és nem csak 4 éves futam van hanem több is. Amiből esetleg később lakásvásárlásra tudtok fordítani.

2015. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!