Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tudnék túllépni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bheni21 kérdése:

Hogyan tudnék túllépni a szakításon?

Figyelt kérdés

Már lassan 3 hete szakítottunk egymással majdnem 5 év együtt töltött idő után. Jó barátokként váltunk el, és mindkettőnknek nagyon nehéz volt ez a lépés. Nagyon hiányzik, minden rá emlékeztet. Szinte minden nap beszélgetünk, mert a legjobb barátok is lettünk közben, és tudom, hogy így hiába is akarnám elfelejteni, de nagyon fontosak vagyunk egymásnak. Még mindig reménykedem, hogy kis idő után újra együtt leszünk, mert úgy érzem nekünk egymás mellett a helyünk. Nem tudom lezárni ezt a kapcsolatot.

Próbálok másra gondolni, kicsit elterelni a figyelmemet, de akármerre megyek, előjönnek az emlékek és rettenetesen hiányzik mellőlem.

Mivel tényleg fontosak vagyunk egymásnak, ezért nem is tudnék nem beszélgetni vele, hisz tényleg ő a legjobb barátom is, és amúgy más barátom nem is nagyon van. Nem vagyok az a túlzottan barátkozó típus, inkább otthonülő.

Több egészségügyi problémám is jelentkezett a szakítás óta, gondolom a lelki állapotom miatt. Szeretném ha valahogy tudnék egy kicsit elvonatkoztatni attól a hiánytól amit érzek. Nem tudom mit csináljak.

Sírva váltunk el egymástól, és nagyon nem akart elmenni a közös otthonunkból, de úgy érezte így jobb lesz.

Hogy lehetne enyhíteni a hiányérzetet?

21/L



2015. febr. 17. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Lefoglalod magad sporttal, tanulással, valami új hobbiba kezdesz, de egyébként öt év után három héttel ez teljesen természetes állapot. Viszont érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy egy darabig nem érintkeztek.
2015. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sehogy. Szerintem.

Nekem pl nem sikerült 2 hónap után sem, pedig csak 1 év volt, és nem laktunk együtt.

Majd elmúlik magától. De van, hogy ez nagyon sokáig eltart.

2015. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ekkora a szerelem, miért szakítottatok?
2015. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szerelem sajnos nem mindig elég. Az utóbbi időben sok vitánk volt, sokszor máshogy gondoltunk dolgokat. Ahogy idősebbek lettünk másfelé változtunk, mégis ugyanúgy. Nem tudom hogy fogalmazzam.
2015. febr. 17. 11:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem beszélünk, akkor még többet gondolok rá, még jobban hiányzik. ÉS mivel megbeszéltük, hogy nekem nagyon sokat jelent hogy ha tudnánk beszélgetni, így mint barátok beszélünk. Nem érzem magam lelkileg stabilnak nélküle és képes vagyok túlkomplikálni mindent. Olykor az egész testem remeg percekig, míg fel nem hívom és megnyugtat.
2015. febr. 17. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a volt bnőm kérte, hogy nem szeretné, ha a mindennapjai része legyek, így akar elfelejteni. Nektek is ezt kéne, hogy nem keresitek egymást. 1-2 hét után egész elviselhető.
2015. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd én is nemrég estem át szakításon, szintén 5 év majdnem, nagyon nehéz elválással. NE beszélgessetek egymással , írjatok stb . Nagyon nehéz, nagyon rossz az elején, főleg ilyen hosszú együtt töltött idő után,de nem fogsz tudni érzelmileg elszakadni ha most nem önmagaddal foglalkozol. Egy foghúzást se úgy zajlik, hogy lassan cibálva húzzák ki, hanem egy rántásra. Ebbe mindketten bele fogtok zavarodni. Döntöttetek. Ezt tartani kell. Én 1 hét alatt 4 kilót fogytam és 2 hétig nem ettem, ugyh az, hogy egészségileg is tünetek mutatkoznak azt mutatja, hogy érzelmileg megvisel, ki fogsz jönni ebből ne aggódj. De úgy nem, hogy minden nap vissza vissza rántod magad a reménykedésbe. Tarts egy kis önértékelést, menj programokra, beszéld ki magadból, sírj amikor sírni kell, ne tarts magadban. A legjobb talán ha elkezdesz valamit amit eddig sose próbáltál, sport, tanulás, hobbi, valami ami kicsit elvonja a figyelmed. És ne sürgesd magad. Időbe telik ezen végigmenni. 26L
2015. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Három hét??? Az nem idő ahhoz, hogy valaki egy szakítást feldolgozzon, kiheverjen. Ahhoz három év kell, de egy év minimum. Addig nagyon rossz az ember hangulata, de aztán oldódik, és jobb lesz. Beszéld ki magadból, nekem az szokott segíteni. Vannak lelki tanácsadó telefonos szolgálatok, írd be a google-ba.
2015. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Nagyon hálás vagyok érte!

Eldőlt a dolog. Nagyon összevesztünk a mai nap, úgyhogy mostmár nem fogunk beszélgetni egymással, legalábbis egy jó darabig biztos nem.

Remélem igazatok van és valójában túl lehet lépni rajta. Nem marad meg ennyire fájdalmasan. :(

2015. febr. 18. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!