Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nagyon ragaszkodom a barátomho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon ragaszkodom a barátomhoz, és emiatt egyszerűen mindenen kiakadok, ha egy másik lánnyal mélyebb a kapcsolata, ha előbb elmegy a találkozónkról, és nem tudok mit kezdeni ezzel, lehet ezen valahogy segíteni?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy kérlek ne nézzetek őrültnek, vagy ilyesmi. :D Tudom, hogy teret kell adni neki, mert csak ettől lesz jó egy párkapcsolat, de sajnos eszméletlenül tudok ragaszkodni bizonyos emberekhez, és nekem a barátom a mindenem. Nagyon sokat vagyunk együtt, valószínűleg ez is szerepet játszik az ilyen szintű kötődésemben, de amióta az eszemet tudom, mindig is hajlamos voltam túlzásokba esni a féltékenykedés terén. A helyzetet viszont már én érzem durvának, és sehogy, semmilyen gondolattal nem tudom leállítani magamat. Ha meglátom egy másik lánnyal beszélgetni, vagy mondja, hogy ezzel a lánnyal nagyon jóba vannak, sok mindent megbeszélnek, én már nagyon rosszul érzem magamat. Megbízom a barátomban, tudom, hogy nem csinálna hülyeséget, nem hagyna ott másért. Talán a külvilágban, a többi emberben nem tudok megbízni, vagy egyszerűen csak az a tudat zavar, hogy más lány is vagy az életében rajtam kívül, ami hatalmas önzőség, tudom! De éppen erről szeretnék leszokni- ha le lehet.

Egyébként ritka jó kapcsolatunk van, ha veszekszünk, általában miattam, mert sajnos még a legjelentéktelenebb dolgokon is képes vagyok felkapni a vizet, és az esetek többségében szinte mindent túlreagálok.

Egyszerűen csak annyi, hogy a barátom a mindenem, és szeretnék véget vetni azoknak a szokásaimnak, ami a kapcsolatunknak vethet véget... tud valaki erre jó módszert, esetleg gondolatokat? Mindenféle segítséget elfogadok, jöhet észheztérítés, kioktatás (persze kulturált módon), negatív, pozitív, hideg, meleg. Változtatni szeretnék ezen a helyzeten. A válaszokat előre is köszönöm! :) (16/L, mindketten 16 évesek vagyunk, de a "fiatalok vagytok még" - és egyéb kifejezéseket lehetőleg mellőzzük, köszönöm szépen!)



2015. márc. 23. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tevesztettel topicot?
2015. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt topik tévesztés, másrészt pedig most erre mit mondhatnánk? Szerintem, majd mikor elhagy téged egy olyan lányért, aki kevésbé "fullasztó" (mert sajnos, ha így folytatod, akkor én max. fél évet, ha adok nektek - bár, én addig sem bírnám egy ilyen szintű telepedő típusú ember mellett, mint amilyennek leírtad magad), majd akkor rájössz, hogy normálisan kell viselkedni, és fel fogsz nőni egy igazi párkapcsolathoz, ahol képes leszel a másikat magad elé helyezni (és nem fojtogatni a hisztivel feleslegesen, csak mert "te, te és te úgy gondolod, hogy...").
2015. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó hogy beismered a hibáid és próbálsz változtatni rajtuk! Ez mutatja hogy szereted tényleg a barátodat.

Azt nem írtad le pontosan, hogy mennyit vagytok együtt, de szerintem próbáljatok meg kevesebbet együttlenni. Először csak egy órával kevesebbet, aztán 2-vel, 3-mal.. stb, majd esetleg 1 nap maradjon ki. És mondjuk álljon be egy olyan heti rendszeresség, ami mellett jut MINDKETTŐTÖKNEK elég idő másra. Pl tanulásra, barátokra, családra, ÖNÁLLÓ SZÓRAKOZÁSRA. Próbáld magad elfoglalni, szerintem újra fel kellene fedezned, hogy jó egyedül is lenni és egyedül is ki tudsz kapcsolódni.

Tudom hogy mennyire nehéz, én is nagyon ragaszkodó típus vagyok, épp ezért van egy csomó sorozat amit szeretek és bármikor tudom nézni őket, vagy könyvek. És próbáld tudatosítani magadban, hogy amiért kevesebbet vagytok együtt/hamarabb elmegy, még nincsen semmi baj, ugyanúgy szeret téged. Próbálj arra fúkuszálni, hogy ha nem te lennél a legfontosabb neki, nem lenne annyit veled, ha más lány fontosabb lenne neki akkor nem is lenne veled - de ő Téged tisztel meg a szeretetével, szóval nincs miért aggódnod. Egyébként a kis különtöltött idő több témát is ad, amiről beszélgethettek pl.

2015. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!