Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A párom 8 év után és 2 és fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom 8 év után és 2 és fél év jegyesség után szakított velem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. (Ex)párommal 15 éves korunkban jöttünk össze, ő 17 volt, túl két komolytalan, 1-2 hónapos kapcsolaton. Társkeresőn ismerkedtünk meg, de majd' egy évig csak kerülgettük egymást, meghallgattam a "csajproblémáit", közben pedig egyre erősebb vonzalmat éreztem a személye iránt és reménykedtem... 2007. február 9-én, sok, általam lemondott randi után megtörtént az első találkozás. Járás lett belőle, nekem ő volt az első csók és szexualitás szempontjából (utóbbiból neki is én). Teltek az évek, egyre jobban szerettük egymást. 4 éve volt egy félrekacsintása, nem testileg, hanem lelkileg, de túlléptünk rajta, megoldottuk. 2012 szeptemberében váratlanul eljegyzett, előtte és utána is rengetegszer mondta, hogy velem szeretné leélni az életét, ahogy a szülei is, és bennem talált meg mindent érzelmileg és szexuálisan. Mindez tökéletesen működött, egészen 2-3 hónappal ezelőttig. Édesanyámnak volt egy komoly műtétje, Ő mindig mellettem volt végig és támogatott, ahogy 16 évesen Édesapám halálakor és két éve Nagypapám elvesztésekor.


Az egész életemet köré építettem, együtt terveztünk mindent, hogy a 9. évfordulónkat már saját otthonban töltjük, ketten. Ezt sem én erőltettem, ő akarta és boldog voltam, hogy ilyen társra találtam.

Szóval az őszi (Édesanyám) operációja után padlóra kerültem emiatt és az egyetem miatt is. Inni kezdtem és gyógyszert szedni. Ő akkor is támogatott, és én tudtam, tartozom neki és magamnak azzal, hogy ezzel felhagyjak.

Volt egy születésnap decemberben, a legjobb barátjáé, ahová betegség miatt nem tudtam elmenni (kocsmázás volt amúgy). Ő itthon akart maradni, ápolni, alig bírtam rávenni, hogy menjen el és érezze jól magát, én ennek csak örülök.

Aztán abban a pubban volt egy lány, Sári, aki elvileg az exem legjobb barátjára hajt, de akinek elmondta, milyen szerencsés, hogy ilyen lány van mellette, mint én.

Nem volt okom rá, ez az én hibám, de féltékenykedtem a semmire, mert felszedtem néhány kilót és ilyen helyzetben alulértékeltem önmagamat.

De végig biztosított, hogy nincs semmi.

Aztán most 2 hete kiderült, hogy lent volt a kocsmában ez a lány, de elvileg végig az exem legjobb barátját ölelgette és puszilgatta. A párommal volt egy paktumunk: én nem iszom és nem szedek gyógyszert, ő pedig csak buliban szív megbízható marihuánát (drog ellenes vagyok). Ezt megszegte, és múlt kedden (márc 17-) bevallott mindent. Csodálkozott, hogy nem veszekszem, elfogadtam, mert emberek vagyunk, követhetünk el hibákat, az én hitvallásom az, hogy sokkal becsülendőbb, ha bevalljuk mindezt. Akkor megígérte, hogy mindig mindent elmond, boldogok leszünk. 9-én még kaptam tőle rózsát és egy nagyon érzelmes szerelmes levelet, ami rettentően jól esett.

Március 20-án, pénteken átmentem hozzájuk és a nagyanyja, aki eddig unokájaként szeretett, elkezdett velem üvöltözni, hogy a párom egy papucs és itt az ideje, hogy eltakarodjak az életükből. Megjegyzem, sosem ártottam egyikőjüknek sem, házias voltam, amikor náluk voltam, mosogattam, takarítottam, szemetet kivittem. Nem vagyok olyan , mint a mai lányok többsége. Nagymamája pár hónapja többször mondta, hogy ha elköltözik Balázs, akkor ő belehal. Próbáltam nyugtatni, nyilván sikertelenül.

Családom szerint benne van a "nagyi" keze a dologban.

Lényeg a lényeg, a veszekedés után rögtön elmentem, a párom utánam akart jönni, de mondtam, hogy ne tegye, nehogy "papucsnak" tűnjön, és egyáltalán nem haragszom rá, nagyon szeretem. Aznap többször is hívott este, sms-t és emailt is küldött, ahogy szombaton is. Kértem, hogy várjunk az átjövetelével pár órát, belement. Aztán már nem akart.

Vasárnap (22-én) pedig 8 év 1 hónap és két és fél év jegyesség után telefonon szakított. Könyörögtem, sírtam, időt is adtam volna bármennyit.

Írtam neki rengeteg levelet, egy 4x a/4-es oldalnyit, amit azóta sem nagyon olvasott el. Pénteken, vagyis 27-én adtuk át a dolgainkat egymásnak, azt hittem, választ ad, de az apukája hozta el és menniük kellett valahova.. Nem érzem korrektnek a lezárást, a magyarázat nélküliséget. Illetve van valami: egyrészt letörölt, letiltott mindenhonnan, de egy másik profilon láttam, hogy ismerősök lettek ezzel a Sárával. Normális hangon megkérdeztem, hogy van vagy lesz-e köztük valami, de azt mondta, nincs, egyedül akar lenni jó ideig, de ha lenne sem lenne közöm már hozzá.

Hogy tud 8 évet így kitörölni az életéből? Hogy "már nem szeret úgy mint régen, már teher volt neki ez a kapcsolat"??? De miért, amikor érzelmileg megadtunk egymásnak mindent, úgy bújtunk egymáshoz, mint két éhező kisállat, szexuálisan a szó szoros értelmében mindent megkapott és folyton csak ismételgette, hogy nem akarja mással, ezt sosem tudná sem szexuálisan sem érzelmileg átélni.


Rátört volna a "kapunyitási pánik"? Lehet, hogy most nagylegénynek érzi magát, de idővel rájön, hogy mit/kit veszített?

Egy hete nem ettem, csak iszom és rágódom... várok. Kérem, akinek bármilyen módon hasonló tapasztalata vagy gondolata van, ossza meg velem. Köszönöm!



2015. márc. 28. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ennek egy a lényege.Nem csodálkozom.Nagyon fiatalon jöttetek össze,ez előbb utóbb bekövetkezett volna.Nagy az esélye hogy kavar valakivel,akkor megy ilyen könnyedén a lezárás.Lehet hogy 2-3-5 hónap múlva rájön hogy talán mégis te kellenél neki,de addigra az fog történni hogy te lassan próbálod magad túltenni az egészen,kicsivel jobban fogod érezni magad,és már nem biztos hogy vissza fogod fogadni,mert nem fogod tudni elfelejteni ezeket a sérelmeket.
2015. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Jaj kedves retentően sajnálom. Hidd el tul jo voltál neki nem érdemelt meg. Nem kell miatta siránkoznod. Kapsz ezer másik embert sose feled mindig a nők választanak és teszik az i-re a pontot. Remélem minden megoldodik majd
2015. márc. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valaki "megvígasztalta"... Bővebben: Mivel ennyire fiatalon jöttetek össze, lehet, hogy már csak a megszokás uralkodott nálatok és miután hagytál nem rég egy kis teret, rájött, hogy milyen jó is egy kis szabadság és vannak más lányok is rajtad kívül. Eddig elfojtotta ezt, de most megtapasztalta. Sajnálom, hogy így történt, de lehet ha kicsit Te is kiengeded a gőzt, akkor rájössz, hogy nem is olyan rossz kicsit "élni" :)
2015. márc. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Barbara9007 válasza:
100%
Hát nagyon együtt érzek nem igazán van ennél nyomorultabb érzés a világon És a leleirtak alapján én is biztos vagyok benne hogy van valakije és azért megy ez neki ilyen könnyen azért törölt mindenhonnan mert szerintem belül ő nagyon szégyelli magát de bevallani soha nem fogja hogy megcsalt és más miatt lett vége. Ez az érzés amit most érzel még hosszú ideig így marad sajnos mert ha valakit igazán szeretsz nem igazán tudsz túl lépni rajta viszont sem a gyógyszer sem a pia nem megoldás a problémádra csak még nehezebbé teszed a saját dolgodat. Sok sikert és kitartás kívánok a tovább lépéshez mert arra várni hogy visszajöjjön felesleges szerintem soha nem lenne már olyan mint régen volt.
2015. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sajnálom, hogy ez történt, nem érdemelted meg. Fogalmam sincs, mi lehet a valódi ok, de lehet, hogy megcsalt, legalábbis ebből ez jön le. A másik lehet még a családi befolyás. Ez a nagyis rész ijesztően hasonlít arra, ahogyan az én exem szakított velem. Más háttérrel, de ugyanez volt nálunk is. Sőt, még a telefonos szakítás is stimmel. Én két hétig bőgtem, meg szedtem nyugtatót, hogy ne kapjak félpercenként sírógörcsöt. Nagyon nehéz időszak, de túl leszel rajta, hidd el! Szerintem próbáld meg először is teljesen felfogni a szakítást, azután lassanként dolgozd fel, sírj, ha az segít, fuss, akármi. Aztán próbálj kimozdulni, a hobbidat űzni, barátokkal lenni, ami segít. Az idő a legfőbb kulcs. Semmiképp se igyál, az nem fogja megoldani a gondot. Ha gondolod, írj privátot, ha beszélgetni szeretnél valakivel.

20/L

2015. márc. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Jelenleg nálam is ugyan ez van csak 5 és fél év után,most akartam foglaló gyűrűt venni a barátnőmnek.Mi is kicsit rejtélyes okok miatt tartunk itt,egyetemre került stb.Én 15 és ő 14 éves volt amikor összejöttünk.Most meg megváltozott,nem szerelmes és nem tudja miért összevanzavarodva,nem tudja mit akar...Szóval a lényeg,hogy tudom min mész keresztül és tudom,hogy borzasztó!Nem mondom,hogy fel a fejjel,mert lehetetlen szerintem...mind össze ki kell tartani és amikor kényszert érzel,hogy keresd azt leküzdeni,talán kisírni innkább azt!Ne igyál és ne gyogyszerezz,nem segít! Próbálj úgy élni mint eddig! Sok sikert!!!
2015. márc. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
62%
Még egy annyit mondanék,azoknak akik folyton azzal jönnek,hogy "fiatalon jöttetek össze,várható volt blabla". Én nem tudom,hogy ti éltetek-e meg olyan feltétlen,vége láthatatlan szerelmet,mint amilyen volt az enyém vagy a kérdezőé,de az ilyen szerelem elhihetitek,hogy nem ismer határokat.Nem törvény,hogy vége kell legyen!Drasztikus dolognak kell történnie,hogy az lentebb hagyjon,tudom,hogy a barátnőmben még most is ott van,ahogy a kérdező barátjában is,csak elnyomják és nem is próbálnak esélyt adni,hogy bebizonyítsd,hogy fellobbantsd a tüzet újra!Későn fognak rá jönni,hogy mit is csináltak...
2015. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
41%
Előző kettő 20F
2015. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak magadat vigasztalod! A másik fél nem ezt mondta... Ha Ő is annyira szeretne Téged, olyan "olthatatlan szerelemmel", akkor nem ez történt volna! Ez csak részedről van így... Ha elhagyott, akkor Ő nem így érzett :) Nem örökké tart nála ezek szerint :D Honnan tudod, hogy ráfognak jönni? Lehet jön egy másik fél, akit szintén fog szerelemmel szeretni, ugyanis nem csak Te vagy a Világon! Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy volt egy nagy szerelme, de ennyi idő után kialudt a tűz, már nem szeretett Téged, viszont akkor már a másikat fogja szeretni :) Sajnos bele kell törődni a dolgokba... Honnan ez a nagy magabiztosság? Én is átéltem :D Ugyanezt... egy hónap múlva tudtam meg, hogy Ő benne megváltoztak az érzelmek és magányra volt szüksége, hogy eldöntse mit is akar, de elmondani a szemembe nem tudta ezt, mert tudta, hogy én mennyire szeretem még és igazságtalanságnak tartotta, szégyellte magát... Hiába mondtam fűt,fát,bokrot, vége lett... Mivel amúgy se volt rajtam egy fikarcnyi zsír sem és még szedtem nyugtatókat plusz fogytam is, így kórházba kerültem és onnan elküldtek pszichológushoz. Eleinte odajártam (szerencsére értett a "nyelvünkön"), majd a régi barátaimmal elkezdtem kijárni. Egyszer jelentkezett, hogy jó lenne beszélni a régi időkről, átbeszélni, hogy mi történt pontosan, miért lett vége, mivel ennyivel tartozik nekem és még csak most tudja kiadni magából. (Nem visszaszerzés vagy megbánás céljából hívott fel, köze se volt hozzá)Én nemet mondtam, még nem készültem akkor fel rá, hogy lássam, de már nem is akartam megbeszélni vele semmit, mert egy év után rájöttem, hogy aki csak így ott tud hagyni egy embert mindenféle magyarázat és esély nélkül... annak akkor már nem kellettem eléggé. Sok dolgon mentünk keresztül, hamar összekerültünk, gyerekként kezdtük és felnőttként léptünk ki a kapcsolatból. Visszagondolva szép volt, életem szerelmének hittem, de 2 év után találtam egy másik férfit, aki mellett tényleg biztonságban érzem magam és teljesen más érzés a kettő, a jelenléte megnyugtató és imádom és nagyon szeretem! Most megköszönném neki, hogy véget vetett anno a kapcsolatunknak, akkor azt hittem, hogy belehalok és nem tudtam mit kezdeni az életemmel, csak léteztem nélküle, nem akartam mást. Aztán 1 év után még azért rossz volt, de 2 év után megtaláltam azt, aki éretten gondolkodik és megmutatta, hogy lehet ugyanolyan nagy szerelemmel szeretni mást! Minden szerelem más-más, de nem mondható el, hogy nem szeretném annyira, mint a másikat, mert hazudnék... Örülök, hogy anno megtörtént, de sokkal jobban örülök neki, hogy vége lett, mert így kiderült, hogy mennyit is értem neki valójában. És mielőtt vádaskodnál, hogy huuu ez akkor nem volt tüzes és olthatatlan szerelem... nem... de a Tiéd sem! :) Viszont egy másik FÉRFI személyében tüzes és ez tényleg olthatatlan! Hogy honnan szedem ezt? Éretten belefogni egy kapcsolatba teljesen más, másképp fogod fel a dolgokat, másképp éled át, átértékeled jobban a dolgokat és jobban választasz párt :) Úgyhogy nekem ezzel kapcsolatban jó tapasztalatom van, fel a fejjel! Nem csak egy ember létezik a Világon! :)
2015. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
44%
Ne haragudj kedves, de ha az én párom szedne gyógyszert, inna, elhízna és féltékenykedne, nem vártam volna ennyi ideig a szakítással, az ilyen szintű önsajnálatot nem lehet elviselni közelről. Meg kellett volna becsülnöd ezt a rendes srácot és magadhoz kapni időben. Most pedig szerintem hagynod kéne, hogy egy Sárival vagy Borival vagy Jolival végre boldog lehessen. De ha szeretnéd őt visszakapni, egyél rendesen, mozogj, ne igyál alkoholt és ne szedj gyógyszert. Így esetleg elérhetsz egy szintet, ahol megérdemelnél egy új esélyt.
2015. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!