Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tudnátok szerelmet érezni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok szerelmet érezni egy mélyen hívő, katolikus lány iránt, akinek valóban nagyon fontos szerepet tölt be az életében a vallás?

Figyelt kérdés
Várom válaszaitokat, mivel felnőtt kapcsolatról van szó,ezért remélem az intelligensebb válaszokat.
2015. máj. 20. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Nézd!

Ha zavarna akkor össze sem jönnék vele. el sem kezdenék vele kapcsolatot.


Aki összejön vele azt nem zavarja.

2015. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Interferencia ***** válasza:
70%
Nyilván. Az más kérdés, hogy akarnék-e vele kapcsolatot: attól függ, hogy konkrétan mit jelent az, hogy nagyon fontos szerepet tölt be nála a vallás.
2015. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én nem hiszem, vagyis, mivel én nem vagyok vallásos, sőtt, ezáltal nem hiszem, hogy lenne jövőnk együtt. túl más a felfogás,és engem van ami irritálni.(bocsi)
2015. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem, mert nem vagyok gyakorlo vallasos. Untatna, ha egesz nap nem lenne mas tema, raadasul szexszelni sem akarna eskuvo elott.
2015. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Számomra fontos az intelligencia, felvilágosultság és szilárd jellem. Aki vakon hisz egy mesében és manipulálható az egyház által, az számomra nem felnőtt, érett ember. Az tudja irányítani a sorsát és elérni a céljait, aki úgy hiszi, mindez a saját kezében van, nem pedig majd egy felsőbb hatalomé a döntés, továbbá a jelenlegi társadalomban egyáltalán nem előnyös, ha valaki az általánosan elfogadott katolikus értékrend alapján éli az életét. Ilyen mentalitással csak kihasznált, megtaposott, afféle "mindenki lábtörlője" szerepet tölthet be az életben.
2015. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
#5: Teljes mértékben egyetértek!
2015. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Én egy mérnöknek tanuló lány vagyok és imádom a tudományokat, amikre egyfajta vallásként tekintek. De gondolom egy keresztény embernek nem kell magyarázni, hogy a tudományok és a vallások mennyire nincsenek összhangban. Én nem tudnék olyannal együtt élni, aki az élet utáni élet miatt változtatja(vezekel) meg az életét. Miért nem lehet az életben tenni az életünkért?
2015. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Igen. De vannak azért dolgok :) Ha emellett intelligens, és értelmes, nem akar engem megtéríteni, nem hánytorgatja fel, hogy én miért nem hiszek jobban. És nem olyan ember aki mindent gondolkodás nélkül követ.

Ha ezek megvannak, akkor persze, nagyon szívesen. Alapjában véve a vallás egy jó dolog, nagyon sok elméleti fizikus is hisz valamiben (Szóval a vallás és az intelligencia nem ütik egymást). Csak sokszor nagyon el vannak túlozva a dolgok és vannak rossz dogmák. De ez már nem ide tartozik :D

2015. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

5. Az intelligenciához hozzá tartozik (a tiedhez is hozzá tartozna), hogy ne felszínesen elfogadjunk elterjedt nézeteket. Például lehet, egyáltalán nem vakon hisz valamiben, hanem nagyonis megalapozottan. És attól még józan és sikeres ember is lehet. Másrészt, annyi megválaszolatlan kérdés van a tudományban és vannak dolgok, amikre nincs más magyarázat, a létezésük pedig egyértelmű, hogy semmiképpen nem tekinthető nem intelligensnek valaki azért, mert hívő. Hogy miben és hogyan hisz, az más kérdés.


Nos, el tudom képzelni, hogy beleszeressek ilyen lányba, mivel magába a lányba szeretek bele, a jellemébe, mindenébe, nem a nézetébe. Mivel magát a katolikus vallást teljes egészsében elutasítom és a katolikus templomokat is megpróbálom úgy elkerülni, hogy ne a mellettük lévő járdán kelljen mennem, nem hiszem, hogy több lenne köztünk. Ettől még a lányt nem kerülném el vagy a katolikus embert, mert bennük az embert nézem, nem a katolikust.

2015. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Bíztam benne, hogy igen, de nem.

Ateista vagyok, így a mélyebb lelki egyesülésnek ez egy komoly gátja volt. Jelentős részben emiatt nem lett folytatás.


#7, természettudósok között élek, meglepően sok köztük a vallásos.

2015. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!