Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tudnátok szerelmet érezni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok szerelmet érezni egy mélyen hívő, katolikus lány iránt, akinek valóban nagyon fontos szerepet tölt be az életében a vallás?

Figyelt kérdés
Várom válaszaitokat, mivel felnőtt kapcsolatról van szó,ezért remélem az intelligensebb válaszokat.
2015. máj. 20. 14:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

Köszönöm a lepontozást, ilyenkor én is MINDENKIT lepontozok, és most ezt is nyugodtan lepontozhatja mindenki.

Így adjon normális válaszokat az ember.

A hívő nem feltétlen vakon hívő, a katolicizmus meg egy ostoba vallás. Ez tényleg elítélendő vélemény és lepontozandó.

2015. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves Ötödik válaszoló!


Milyen számodra a katolikus mentalitás? Miért gondolod, hogy eltaposnák őket az emberek?

Én sem tartozom az egyházhoz, nem tudtam még eldönteni, hogy hiszek-e vagy sem. Teljesen ambivalens érzéseim vannak. Remélem felnőttként nem szeretne senki sem irányítani, meghatározni miben higgyek. Az én utamon egyedül járok, lépdelek. Előttem nincs senki, utánam sem jön senki.

Miért gondolod azt, hogy aki bízik a felsőbb transzcendentális erőkben az nem felnőtt ember?

2015. máj. 21. 13:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Te most összekeverd a dolgokat, a kérdésedben ugyanis katolikus vallásról volt szó, nem pedig egy transzcendentális hatalomról. Ez utóbbiba elég sok dolog beletartozik, nem feltétlen vallási értelemben. A tudomány még gyerekcipőben jár, sok dolgot nem ismerünk, és emiatt okot adhat rá, hogy higgyünk olyasmiben, amire még nincs bizonyíték (véleményem szerint természetfeletti nem létezik, mert minden a természet része, csak még nem találtunk rá magyarázatot), a katolikus vallás viszont már megdőlt, a bizonyítékok ellentmondanak az egyház állításainak. Nem fedeztük fel a mennyet és poklot, mikor kilőttük az első űrszondákat vagy megfejtettük a bolygó felépítését, de persze már sokkal korábban megbukott ez a vallás (pl Giordano Bruno megégetése), az egyház viszont kétségbeesetten ellenáll minden "eretnek" tudományos felfedezésnek, majd mikor már nem tudja elhitetni a hívekkel a hazugságait, átszabja a dogmáit, vagy inkább figyelmen kívül hagyja a tényeket. Már nem az embereknek van szüksége a katolikus vallásra, hanem fordítva, úgyhogy mindent meg is tesznek, hogy a hívek boldog tudatlanságban továbbra is gyarapítsák a nyájat.

A katolikus értékrend számomra pont ezt a minden bizonyítéknak ellentmondó vak hitet szimbolizálja. Aki kétség nélkül képes hinni, az leszokott a gondolkodásról, következésképpen végrehajt bármilyen utasítást, elhisz minden marketingszöveget, mert nem kérdőjelezi meg a másik kompetenciáját. Persze nem mondom, hogy a "ne ölj" és hasonlók idejétmúltak lennének (bár a törvény is szabályozza), de sok olyan alapelvre is tanít a vallás, ami a jelenlegi társadalomban életképtelenné teszi az embert. (Pl. nyújtsd oda a másik orcádat, dobd vissza kenyérrel, vagy akár a tékozló fiú esete, stb). Jó dolog jónak lenni, de csak azzal, aki nem él vissza vele, manapság pedig eleve nem árt egy kis óvatosság ismeretlenekkel szemben. Hogy miért gondolom, hogy aki a katolikus vallásban hisz, nem felnőtt, éretten gondolkodó ember? Mert ennek a felfogásnak része, hogy az ember úgy hiszi, célja van vele Istennek, van egy életút, amit be kell járnia, ami számára rendeltetett. Egyféle atyai útmutatás nyomán élik az életüket, engedelmeskednek, ahelyett, hogy döntéseket hoznának. Sokan nem is terveznek, nem is tesznek semmit, hiszen majd előbb-utóbb rájuk talál a végzetük, nem kell érte semmiféle erőfeszítést tenni. Kudarc esetén is könnyebb arra hivatkozni, hogy "Isten így akarta, mert más célja van velem" ,mint pl. felelősséget vállalni a saját hibádért és esetleg ismét nekifutni, kijavítani a dolgokat. Nem is beszélve arról, hogy a vallás szerint minél nyomorúságosabb életet él valaki ebben a világban, annál jobb lesz neki a következőben, arra szólítva fel az embereket, hogy szenvedjék végig az életüket, de ne lázadjanak, ne próbáljanak kitörni.. A sötét középkorban ideális volt ez a rendszer ahhoz, hogy megőrizze az egyházat vezető pozícióban, és uralkodni tudjon a nép fölött, de ma már kegyetlenség ilyesmivel tömni a hívek fejét, hogy minél jobban kihasználhassák őket anyagilag. Persze például gyászolni sokkal könnyebb abban a tudatban, hogy a szeretett családtag tovább él valahol más formában, és még találkozhat vele az ember.. ebből az egy szempontból megértem, amikor az ember kapaszkodik egy hitbe, mert túl gyenge elviselni az igazságot. Mert valójában erről szól az egész katolikus (és a legtöbb más) vallás, aki nem képes elfogadni a valóságot, az egy kitalált világba menekül, ahol nagyobb biztonságban érzi magát, mert valaki vigyáz rá (mint gyermekkorban a szülő), nem önmagára van utalva. Bizonytalan embereknek tökéletes megoldás, de bizonytalan emberek nehezen érvényesülnek a világban. Az pedig már egy másik téma, hogy a járványokon kívül a vallás szedte eddig a legtöbb áldozatot a világon..

Kérdező, ha te ilyen független személynek tartod magad, miért pont a katolikus vallásban akarsz/tudnál hinni?

2015. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


A függetlenség egyben azt is jelenti számomra, hogy ne csatlakozzunk a tömegemberekhez, menjünk mindig külön, utunkat magunk válasszuk. Ugyanakkor ez nem feltétlenül a szabadsághoz vezető út. Szólamokat zengenek és zengtek a szabadságról miközben nem is tudják, hogy szabad az, aki annak érzi magát, ezt belülről kell megtalálni. Az vagy, aminek érzed magad. A hitet sem lehet erőltetni és úgy érzem, ahogy fentebb írtam is, hogy teljesen ambivalens érzéseim vannak.

Azt írod a valóság nem bírja elviselni valaki. Persze, hogy nem. Ki bírná? Csak sokan nem vallják be. Valahová menekülnénk? Szerintem mindenki menekül saját maga, a társadalom elől, mindenhonnan, mivel súlyos problémák vannak körülöttünk.

A mai fiatal lányok nagy része a fél életét a bulikban tölti, iszik, dohányzik, zabálja a férfiakat, anyagias. Mivel nem szeretem a nagy társasági életet, zárkózottabb, elszigeteltebb vagyok, nem iszom, nem dohányzom, nem vagyok karrierista, nincsenek millióim, sokszor érzem a perspektívák nélküliséget, ezért nem igazán gondolom trendi szót használva "jó party" vagyok a libák számára, sem pedig az érett nők számára. Más lett a világ. Antiszociális lévén nehéz lenne párt találni, ezért gondoltam inkább mély vallású emberekre.

2015. máj. 21. 18:52
 15/15 Interferencia ***** válasza:
11: Mindenkit nem sikerült... Amúgy nem mindegy neked 66%-kal? Nekem is 72 van, pedig kint van a nevem, és nem egy embernek bököm a csőrét. :D
2015. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!