Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Elvárható lenne-e, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárható lenne-e, hogy az egyik részlegesen vagy teljesen megszakítsa a kapcsolatot a szüleivel a másikért?

Figyelt kérdés

Már 3 éve együtt vagyunk és most költöznénk össze. Viszont a szülei és testvére egy idő után elkezdtek utálni, mert látták, engem szeret a fiuk. Segítettem mindenben, aranyos és kedves voltam még akkor is, amikor már alig szóltak hozzám és a barátomnak neki nem ment a testvére. Aztán egyre gyakrabban nekiment a testvére a barátomnak, eszközökkel is, amikor a szülők nem voltak otthon és egymást elpáholták, mindezt azért, mert nem szakít velem a barátom. Utána a testvér hazudott és engem hozott ki hibásnak, hogy hiába nem vagyok ott, de a puszta létezésem zavarja és hogy pont én vagyok a testvérével. Ezért egyszer engem is lepofozott és a barátom szedte le rólam. A szülők mindig engem hoztak ki hibásnak, mondván minek vagyok a barátommal, hisz ez váltja ki az utálatot felém csupán és ha elhagynám, akkor végre megszabadulnának tőlem. Már fél éve nem mentem hozzájuk és abszolút nem bánják, amit tettek. A veszekedés miatt a mai napig hétvégente hozzánk jött a barátom és mivel iskolások vagyunk, tőlünk is indultunk oda, tehát konkrétan fél évig el volt tartva és néha hazalátogatott. Dolgoztunk tanulás közben, hogy összeköltözhessünk. A fiút elvittük nyaralni ingyen, semmit se kellett fizetnie és soha nem kellett buszoznia amióta velem van. Semmi köszönet, érdektelenség és még jobban szidtak, hogy miért kell ezt tenni, de a barátom mindig hazament, mondván mégis csak a szülei. Most összeköltözés lenne holnap, de nagyon összevesztünk a szülein. Ugyanis mindig védi őket, az én szüleimet meg elkezdi ócsárolni. És szerinte az ő szüleire is az vonatkozik, mint az enyéimre, hogyha ő nem beszélhet velük, akkor én se az enyéimmel. És mindig mondja, hogy tűrjük egymást, csend legyen. De azt soha nem veszi figyelembe, hogy engem ok nélkül bántottak fizikailag és a mai napig lelkileg, hisz mindig a barátomnak mondják a mocskolódást. Emiatt sokszor ideges és gyakran összeveszünk. Félek ha összeköltözünk, akkor is hazavágyódik és nem fog kiállni értem és magáért. Úgy érzem elvárható lenne, hogy ezek után ne foglalkozzon a szüleivel, mert éppen a családomban volt olyan, hogy az anyuka csúnyán viselkedett sokszor és a 2 gyerek már nem tartja vele a kapcsolatot. A barátomnak ilyen eszébe se jut, hisz ő mindkét felet megakarja tartani. Viszont én így tönkremegyek idegileg, hisz nem is látom rajta, hogy zavarná vagy idegesítené a dolog.

Mit tegyek? Ez így normális? Elvárhatnám, hogy elszakadjon tőlük? Én 23 éves vagyok, a barátom 26.



2015. júl. 1. 00:47
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Minden egyes kommentet a fülétől a farkáig elolvastam :) Elnézést, ha nem reagáltam rá. Viszont bölcsességből annyit tudok mondani, amit nagymamám mindig is mondd: Olyan embert válassz, akinek se kutyája, se macskája, zaciból kapartak elő, semmi rokonság és aranyból van a farka :D
2015. júl. 1. 02:59
 22/34 anonim ***** válasza:

"csak volt egy nagy veszekedés" - éppen erre utaltam. Mondom, az én szüleim is háklisak lennének egy ilyen után, pedig értelmesek. :) Pont az a lényeg, hogy nem így kéne intézni a dolgokat, hanem sokkalta finomabban.

Pl. "Anya-apa szeretlek, de megtaláltam életem szerelmét és vele szeretnék élni." - ha ezt mondanám, boldogan engednének el. Ha egy veszekedés után/közben azt mondom, hogy "najó, akkor ezentúl csak szökőévente láttok, mert költözök a páromhoz", akkor meg örök harag lenne, nyilván leginkább a párom felé, hisz engem úgyis szeretni fognak, velem csak az "érdekemben" vitatkoznak.

Tehát a dolog elintézése a barátod dolga és ne hidd, hogy csakis a szüleivel van gond, a szülőket 26 éves korára már megtanulja kezelni az ember, ha akarja.

2015. júl. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Hú az az "arany farok" jól hangzik. Játszottam is már rajta nagyon sokat, gyönyörűen cseng. Imádom a hangját. :D :D :D


Szerelmes vagyok és ha te is az vagy ne add fel.


Most már érdekel hogy alakul, ha beszélni akarsz nekem írhatsz. :)

2015. júl. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

"Mond a barátodnak, hogy békülni akarsz, kerekedjetek fel, menjetek el a szüleihez, hogy mond el, hogy te nem vagy rossz ember, nem szeretnéd tartani a haragot és hogy ha nem is fognak soha szeretni legalább fogadjanak el."

Ha ezt megemlítettem a barátomnak, azt mondta, hogy szakít velem. Ne hívjam fel a szüleit, ne írjak nekik és meg se próbáljam élőben sem beszélni a dolgot, mert abból megint veszekedés lesz és nem akarja hallgatni, hogy én mekkora hülye vagyok. És azzal is fenyegetett, hogy akkor majd "ős is kitálal" az én szüleimnek. Kérdeztem, hogy ugyan mit tud felhozni... Azt mondta, hogy néha megjegyzéseket tettek neki a lustaságáról és a személyéről. Mondtam neki, hogy teljesen jogosan tették, hisz voltak ám gikszerek miatta bőven, amit a szüleim elviseltek neki. Nem fogják megdicsérni a lustasága miatt. Na meg hogy Ő ott vendég és ne ugráltassák, ha pl. fát kell vágni... mondom ember, azok után, amik történtek te így felvágsz? Mondom én náluk mostam, főztem, takarítottam, fát hordtam, boltba mentem, bevásároltam, csak hogy visszanyerjem az anyósék rokonszenvét és még így is jól elbántak velem... nagyon szemtelen tud lenni és az egész család hálátlan. Meg sem köszönnek semmit. Mindent magunktól adunk, kérni sem kell. És a köszönömöt elnézném, de hogy még ezek ellenére feljebb álljon valaki és így viselkedjen...

2015. júl. 1. 03:05
 25/34 A kérdező kommentje:
Próbált már velük rendesen beszélni, hisz én se akartam haragot, gondolhatjátok... megpróbáltam én utalni rá, semmi nem történt... majd én mondtam a barátomnak, hogy az Ő szülei és valahogy tegye rendbe a helyzetet. Elmondta szépen, csendben, én voltam a hibás mindenért, veszekedés lett. Aztán a sokadik próbálkozásnál egyre jobban elszakadt a cérna és egyre durvábbak lettek a viták, egyre többet hoztak fel a szülők. Aztán a barátomat is néha ellenem fordították. A testvér megpróbálta beadni, hogy én megcsaltam a barátomat, mert a barátnőmmel és a barátjával elmentünk pizzázni és képet csináltunk hárman és mi hármasban szexeltünk. Mondom ez érdekes, mesélje már el a részleteket, hogy melyik pult alatt csináltuk, vagy az asztalon, esetleg a nyilvánosság előtt bekentük-e egymást testét habbal, vagy hogy csináltuk... de nem mesélte el, csak hárított :( Pedig kíváncsi lettem volna rá... Na de a szülei szerint is megcsaltam :D Fél éve nem voltam kint egy barátommal sem sehol, nehogy meglegyek gyanúsítva, mert a barátom is elkezdte ezeket mondogatni...
2015. júl. 1. 03:11
 26/34 anonim ***** válasza:
Ha így áll hozzá, akkor meg azt mondanám, hogy szakíts. Nem vagytok ti egymáshoz valók, csak túl sokat tettél már bele ebbe a kapcsolatba és ezért ragaszkodsz ennyire hozzá, ezért akarod csak menteni. Nem érdemes. Nem érdemes a szüleivel se jobban összeveszítened, attól még a hozzád való viszonyulása nem fog megváltozni. Engedd el.
2015. júl. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de nem értem miért vagy együtt egy ilyen emberrel. Ha csak a szülei és testvére lennének hülyék (márpedig azok) de ő maga normális, értelmes akkor megérteném, hogy megéri ez az áldozat, hogy ezt mind elviseld. De a barátod legalább olyan hülye, mint a családja, most nem tudom, hogy te csak elfogultságból és a rózsaszín ködtől nem látod, vagy más miatt. A szüleid hónapokig eltartják, mindent megkap, és cserébe még arra se hajlandó, hogy megemelje a seggét? Ezek után én két lábbal rugdosnám haza a "kedves" családjához... te miért is vagy egy ilyen emberrel?
2015. júl. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Ez a lustaság és hogy mindenáron ellened vannak, mert a lehetetlenből is kitalálnak hülyeségeket nagyon rossz fényt vet a kapcsolatra.


Mikor velem volt ez (tudod csak enyhébben) akkor kicsit meg tudtam érteni a barátomat is és próbáltam úgy kézben tartani az ügyet, hogy ne jöjjek ki rosszul semmiből bizonyítékkal. Így egy ócsárolást sem hitt el a barátom, vagyis tudta, hogy a szülők direkt mondják, nincs valóságalapja.


Sok mindent leírtam már, ez még bőven menthető lenne, de a barátod hozzáállásán kéne csiszolni.

A barátod szégyelli a szüleit és azzal próbál védekezni, hogy talál valami hibát a te családodban is.


Mond meg neki, hogy kicsim én bármikor kiállok melletted legyen az bármi, mert szeretlek. Szeretném ha te sem szakítanád meg ezt a védelmező pozíciót, mert úgy érzem mostanában nem vagyok neked elég fontos.


De ha a barátod még jobban elfordulna tőled, akkor mond neki, hogy ezzel téged hamarosan elveszít és valószínű, hogy egyedül éli majd le az életét, mert ilyen család mellett nem lesz még 1 nő aki ennyit bírna mint te, ő meg már 26 lassan a családalapításon kéne gondolkodnia, csak nem lesz kivel.


Azért is kéne ezt mindenképp enyhíteni, ezt a viszályt, mert ebből az lesz, hogy a barátodnak egyetlen családja marad, az pedig a szülői s másik nem is lesz neki.

2015. júl. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki, hogy én mindig is kiálltam a kapcsolatunkért, a barátaimmal szemben is, el is veszítettem őket. Sokan mondják, hogy azért ne ilyen fiúval legyek már, mert én azért tűzről pattant menyecske vagyok, aki a jég hátán is megél :) Csak Ő visszahúzó erő és nem tudom miatta kiaknázni a lehetőségeimet. Mondta, hogy Ő mindig kiállt értem... ez úgy történt, hogy mondtam neki, hogy ez és ez rosszul esik és ne hagyja már figyelmen kívül, hogy az anyukája hogy beszél velem és hogy viselkednek a szülei. Azt mondta, hogy neki fel sem tűnt, mert ő így nőtt fel. Mondom ez nem magyarázat arra. Alapvető emberi viselkedést nem tud értelmezni és arra reagálni, mert én szerintem szocializálatlan. Azt abból is gondolom, hogy másnak megjegyez dolgokat, amit viccnek szán, de a másiknak nagyon sértő és ha visszafelé megkapja, akkor kiveri a balhét. Na meg ha vele viccelődnek, aranyosan és semmi rosszindulattal, akkor azt támadásnak veszi. Azzal nem volt tisztában, hogyha valaki szívességet tesz neki, azt viszonozni kell. Sőt azt se tudta (hogy mondjak egy teljesen primitív dolgot), hogy ha valakit megbánt, az úgy is haragudni fog rá. Ugyanis történt olyan, hogy megbántott mást, 2 nap múlva meg ment oda, mintha mi sem történt volna. A barátja meg mondta, hogy ez nem így működik és elhajtotta. A barátom meg meg volt sértődve és nem hogy bocsánatot kért volna, még neki állt feljebb. Na hát én is ott voltam, mondtam neki, hogy azért ez felőle pofátlanság volt, de velem is összeveszett és "cserébe" elkezdett kombinálni, hogy nekem tetszik és nem éppen kultúráltan közölte velem, hogy nyugodtan megszeretgethetem a megvédett ember alsó tájékát... Abszolút nem tud viselkedni. Ő kint nőtt fel gyerekek közt, a szülei mindent ráhagytak. Olyan "barátai" vannak, akiknek semmi jövőképük, a szüleik alkoholisták, munkanélküliek, verekedősek stb... Tehát nem nevelte őket senki szinte. A mai napig mindent ráhagynak, ahogy esik, úgy puffan, a testvér is így volt nevelve, csak most már mondhatni Ő a "főnök", mert ha nem úgy van, ahogy Ő akarja, akkor otthon képes tányért dobálni. Ezért is inkább engem csesztetnek, mert ha nem így tennének, a testvér kiakadna és veszekedne velük. Ő velük él, tehát mindig gyomorgörcsre mennének haza. Volt olyan is, hogy az anyukája annyira kiborult, hogy rosszul lett egy ilyen veszekedés alkalmával, összeesett és a testvér ordított még vele, majdnem meg is rugdosta, csak a barátom lefogta... Ennyire elmebeteg egy ember. A szülei nem hogy megnevelték volna... ez lett belőle...
2015. júl. 1. 13:18
 30/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta javult valamit a helyzet?
2015. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!