Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Elvárható lenne-e, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárható lenne-e, hogy az egyik részlegesen vagy teljesen megszakítsa a kapcsolatot a szüleivel a másikért?

Figyelt kérdés

Már 3 éve együtt vagyunk és most költöznénk össze. Viszont a szülei és testvére egy idő után elkezdtek utálni, mert látták, engem szeret a fiuk. Segítettem mindenben, aranyos és kedves voltam még akkor is, amikor már alig szóltak hozzám és a barátomnak neki nem ment a testvére. Aztán egyre gyakrabban nekiment a testvére a barátomnak, eszközökkel is, amikor a szülők nem voltak otthon és egymást elpáholták, mindezt azért, mert nem szakít velem a barátom. Utána a testvér hazudott és engem hozott ki hibásnak, hogy hiába nem vagyok ott, de a puszta létezésem zavarja és hogy pont én vagyok a testvérével. Ezért egyszer engem is lepofozott és a barátom szedte le rólam. A szülők mindig engem hoztak ki hibásnak, mondván minek vagyok a barátommal, hisz ez váltja ki az utálatot felém csupán és ha elhagynám, akkor végre megszabadulnának tőlem. Már fél éve nem mentem hozzájuk és abszolút nem bánják, amit tettek. A veszekedés miatt a mai napig hétvégente hozzánk jött a barátom és mivel iskolások vagyunk, tőlünk is indultunk oda, tehát konkrétan fél évig el volt tartva és néha hazalátogatott. Dolgoztunk tanulás közben, hogy összeköltözhessünk. A fiút elvittük nyaralni ingyen, semmit se kellett fizetnie és soha nem kellett buszoznia amióta velem van. Semmi köszönet, érdektelenség és még jobban szidtak, hogy miért kell ezt tenni, de a barátom mindig hazament, mondván mégis csak a szülei. Most összeköltözés lenne holnap, de nagyon összevesztünk a szülein. Ugyanis mindig védi őket, az én szüleimet meg elkezdi ócsárolni. És szerinte az ő szüleire is az vonatkozik, mint az enyéimre, hogyha ő nem beszélhet velük, akkor én se az enyéimmel. És mindig mondja, hogy tűrjük egymást, csend legyen. De azt soha nem veszi figyelembe, hogy engem ok nélkül bántottak fizikailag és a mai napig lelkileg, hisz mindig a barátomnak mondják a mocskolódást. Emiatt sokszor ideges és gyakran összeveszünk. Félek ha összeköltözünk, akkor is hazavágyódik és nem fog kiállni értem és magáért. Úgy érzem elvárható lenne, hogy ezek után ne foglalkozzon a szüleivel, mert éppen a családomban volt olyan, hogy az anyuka csúnyán viselkedett sokszor és a 2 gyerek már nem tartja vele a kapcsolatot. A barátomnak ilyen eszébe se jut, hisz ő mindkét felet megakarja tartani. Viszont én így tönkremegyek idegileg, hisz nem is látom rajta, hogy zavarná vagy idegesítené a dolog.

Mit tegyek? Ez így normális? Elvárhatnám, hogy elszakadjon tőlük? Én 23 éves vagyok, a barátom 26.



2015. júl. 1. 00:47
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Kijelentette, hogy nem fog elszakadni tőlük, bármit csinálnak. Ezzel vagy együtt élek vagy szakítok vele.
2015. aug. 7. 19:39
 32/34 anonim ***** válasza:
És melyikre verziót választottad..?
2015. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Most különköltöztem és egyedül leszek egy időre. Közben eljárogatok ide-oda és remélem egyre erősebb lesz az érzés, hogy szakítsak vele. Így bírom rá magam :) Nehéz, nagyon nehéz egyedül lennem egyenlőre, de... próbálkozom :)
2015. aug. 7. 19:59
 34/34 anonim ***** válasza:

Hát ez szép.


De azt tudja, hogy ha téged elveszít, akkor soha nem lesz normális családja, nem lesz boldog.


Ezen neki kéne ügyködnie, nem pedig megszokásra bírni téged.

2015. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!