Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi értelme a szerelemnek, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a szerelemnek, ha úgyis elmúlik? Van értelme ennek a színjátéknak egyáltalán?

Figyelt kérdés

Remélem nincs szükség arra, hogy tudományosan is kielemezzük a dolgot, hiszen minden normális ember tudja, hogy ez a biológiai folyamat előbb-utóbb elmúlik. Nem akarom tehát ezzel fárasztani magam, tessék ennek utánanézni a szakirodalomban, vagy esetleg aki lusta olvasni, azt majd megdobom egy linkkel.


Tehát ha tudjuk, hogy egyszer vége lesz, akkor mi értelme ennek? Egyszer régen azt mondta egy csaj nekem talán MSN-en, hogy a szép emlékek miatt. Az emlékek valóban megmaradnak, de akkor lényegében azért esnek szerelembe az emberek, hogy éljenek az adott pillanatnak és szép emlékeket gyűjtsenek?


2015. aug. 13. 10:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Miféle komoly kapcsolat lehet a tiéd, ha ilyen érzelemmentesen gondolkodsz a szerelemről? A párod tudja? Ugyanígy gondolja, ahogy te?
2015. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok kiégve, miért lennék kiégve? Épp az, hogy tele vagyok energiával. A különbözőség ott nyilvánul meg, hogy nekem alapvetően nem érzelemközpontú a gondolkodásom. Ha már kiégés, akkor én meg azt gondolom, hogy alapvetően azok égnek ki, akik túlságosan mindenben az érzelmeket keresik. Lássuk a folyamatot röviden: Egy lány elveszíti a szüzességét 14 évesen "szerelemből", majd elmúlik a szerelem, és szakítanak. Aztán 15 évesen lefekszik egy másik sráccal "szerelemből", de másnap megbánja. Aztán így telnek-múlnak az évek, elmúlik 18 és 22 éves is, és a sok szerelem azt eredményezi, hogy végigmegy rajta a fél város. Aztán már nem is hisz a szerelemben, mert mindig csalódott, és kialakul benne egy olyan képzelet, hogy nincs igaz szerelem, mert minden pasi csak a szexre hajt, holott tulajdonképpen az ő ostobasága miatt került az adott helyzetbe.


Az én történetemnek köze sincs ehhez, én más módokon jutottam el ahhoz a következtetéshez, hogy ez az egész csak egy színjáték. Nem csak a tudományos kutatások, hanem a megfigyeléseim is azt támasztották alá, hogy ez az egész nem más, mint egy eufórikus színészkedés. Természetesen nem várom el, hogy ti is egyet értsétek ezzel, én csak a saját véleményemet mondom el.


Így van, én is átéltem a szerelmet. Hogy jó volt-e? Nem volt rossz, bár az eléggé zavart, hogy nem tudok úgy gondolkodni mint korábban. Bár vitatkoznék azért, hogy szerelmes voltam-e vagy csak egy érzelmi fellángolás volt. A kettő között ugyanis nehéz meghúzni a határt. Azt pedig nem vonom kétségbe, hogy a szeretet az erős érzelmek után is megmarad, ezt fentebb is említettem, tehát miért ne bókolhatnának egymásnak az emberek évtizedekkel később is? Én azt állítom, hogy a lángoló szerelem időleges, és nem tart örökké. Akkor sem, ha valaki bebeszéli magának, hogy igen.


És azért, mert érzelemmentesen próbálok gondolkodni, miért ne lehetne komoly kapcsolatom? Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy én nem élem meg az érzelmeimet, én is tudok sírni és nevetni dolgokon, mint mindenki más. Én is tudok csókot adni a barátnőm szájára, át tudom ölelni, és el tudom mondani, hogy fontos nekem. Az érzelemmentes gondolkodás azonban azt jelenti, hogy a döntéseimet alapvetően nem az érzelmeim, hanem a logika határozza meg. Ha egy helyzetben dönteni kell, akkor általában nem a szívemre, hanem az eszemre próbálok hallgatni. Egyébként beszéltünk már erről barátnőmmel, elmondtam, hogy én ezt hogy látom. Neki kicsit rosszul esett, de attól, mert nem mondja ki, látom, hogy neki sem olyan már ez az egész, mint régen. Évek óta együtt vagyunk, és bár szeretjük egymást, de már nem úgy, mint amikor még randizgattunk. Ő hiába is próbálná tagadni, én látom, hogy nála is megszűnt a lángoló szerelem.

2015. aug. 13. 12:20
 23/27 anonim ***** válasza:

Ezt hívják megszokásnak, elhiszem, hogy rosszul esett neki. Sok kapcsolat megy tönkre így, hogy a felek nem jönnek rá, hogy ez már nem működik, hogy lehetne jobb, és mire lépnek, már egy rakás évet elvesztegettek valaki mellett, aki olyan, mint egy szobatárs a kollégiumban, de nem több, és idővel az ilyen kapcsolatokba tud belépni egy harmadik.

Mennyi idősek vagytok és mióta vagytok együtt?

A szerelmet nem lehet összekeverni mással, nem rózsaszín köd, nem alakul át szeretetté, mert a kettő nem ugyanaz, de szeretet nélkül nincs, a szeretet megtámogatja, a szerelmet soha nem tudod racionálisan megmagyarázni, vagy van vagy nincs, egyszerre éled át a magasságot és a mélységet általa, sok év múltán is. Egy igazi szerelemben a harmadik csak a közös gyerek lehet.

2015. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kár vitatkozni: te tudatosan távol próbálod magad tartani az érzelmektől, mások számára meg épp az érzelmek jelentik azt, ami megszépíti a mindennapokat. Maga a kérdésfeltevés volt felesleges és bizonyos értelemben provokatív. Egy olyan témában próbálsz érvelni valami mellett, amiben nem létezik objektív igazság, és a két oldal az életben nem tudná meggyőzni egymást az igazáról. Én például azt is hülyeségnek tartom, ha a szerelem okát, mibenlétét keressük. Aki hisz a szerelemben, és van benne egy csepp romantika, az általában nem szereti, ha a fennkölt érzelmeit valaki megpróbálja kémiai részecskékre leredukálni.
2015. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ha így vesszük kérdező, akkor semminek sincs értelme azéletben. Annak sem, hogy eszel, mert kiszarod, és bár életben maradsz, ha utána az érzésekről így vélekedsz, akkor minek eszel? Vagy minek mész el nyaralni, ha utána úgyis vége? Érted...nyilván az emlékekből töltődik fel az ember, és megy előre az életben. Kellenek pozitív történések is, nem csak a szopás.
2015. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Na, kérdező: " én is átéltem a szerelmet. Hogy jó volt-e?"

Ezt írtad.


AKKOR mi volt a válaszod?

Most, hogy elmúlt, persze kérdez hülyeségeket az ember....

2015. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

17-es válaszoló vagyok és nem értek veled egyet továbbra sem, kérdező. Bár azt látom, hogy annyira más a gondolkodásmódod, hogy nem fogjuk tudni meggyőzni egymást, így sok értelme nincs a témán lovagolni. Én leírtam és most is mondom: más a szerelem és más a szexuális fellángolás. Én érzelem központú ember vagyok, de 25 éves koromig nem vesztettem el a szüzességemet, mert pontosan tudtam, hogy a kamaszos rajongás nem ugyanaz mint az igazi szerelem.


Nekem úgy tűnik, te a kettőt összemosod. A szerelem nem az, hogy őrülten le akarok vele feküdni, hanem hogy mellette akarok felébredni.


De mindegy, jöttek jó válaszok, ha tényleg érdekel téged mások nézőpontja, válasza, láthatod.


Ismerek ilyen embereket,akiknek nincs sok érzéke a szerelemhez, nincs ezzel semmi baj.

2015. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!