Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tehetnék a tulzott ragaszk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék a tulzott ragaszkodásom ellen? Miből fakad?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok.

Mostanában azt vettem észre magamon hogy betegesen ragaszkodom a páromhoz.

Ha pl. Este elalváskor nem ölel meg vagy nem édesgetve szol hozzám akkor képes vagyok elsirni magam.hogy. "már nem szeret"

Ha nem keres napközben mert pl. Melozik vagy a dolgát intézi.akkor azonnal megsértödök mondván "eszébe sem jutok"


Eddig is ragaszkodtam Hozzá...De ez nagyon kemény.

Csak azt érzem hogy nagyon vágyom a szeretetére és arra hogy csak én velem foglalkozzon.


Tudom hogy szeret..€s törödik velem...de mindig többet akarok.


Ő azt mondja nem zavarja hogy ilyen vagyok..de félek hogy az idegeire megyek és megfojtom.


Olyan mérges vagyok saját magamra emiatt...de nem tudom magam kontrollálni...szinte logok Rajta


2015. nov. 29. 17:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Minden percben a nyakában lognék meg bujné hozzá. Vagy ha megy valahova én mindig ott akarok lenni.ahol Ő.


Mi az oka ennek és mit tegyek ez ellen?


Tudom hogy ettől a viselkedésmetől nem fog jobban szeretni...pedig pont arra vágyom

2015. nov. 29. 17:31
 2/7 anonim ***** válasza:

Első lépésnek jó, hogy ezt felismerted! Sokan nem képesek rá. Egy korábbi hasonló kérdésből másolom ki az odaírt válaszom, hátha elgondolkodsz rajta.


Ne vedd rossz néven, amit mondok, de nem egészséges ez a mértékű függéshelyzet, amibe belekergetted magad. Érthető, hogy vágysz a szeretetre, de nem lehet állandóan babusgatni egymást. Ez a szeretethiány már-már kórosra hajaz.


Jobban tennéd, ha egy kicsit magadat építgetnéd, erősítenéd. Nagy teher ám a másiknak, ha a párjának kizárólag ő teszi ki a világot, akármennyire is szeret. Nem muszáj állandóan dumálni (főleg chaten, inkább csak akkor használjátok ezt, amikor fontos), állandóan egymáson lógni. Igenis szükség van egy kis szabad térre egy kapcsolatban, másképp úgy érzi az ember, hogy menten megfullad. Ettől még nem szeret kevésbé.


Inkább koncentrálj egy kicsit magadra, legyél többet a barátaiddal, ne szigeteld el magad mindenkitől, csak mert kapcsolatban vagy, nem egészséges. Szervezz programokat, foglald le magad, ne mindig a barátodon agyalj, kattogj. Te is sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, ezt pedig ő is nagyon értékelni fogja.

2015. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még az előző hozzászólásomhoz:


[link]


Olvass kicsit utána a témának. A leírás alapján nekem a Szorongó-aggodalmaskodó kötődéstípus ugrik be rólad.

2015. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Huuuhhh. Koszonom a valaszodat.


Meg tudod féltékeny vagyok...nagyon :(

Többször mondta már hogy sosem csalna meg és nem is akar.bizzak benne...mert neki ez a beteges állando számonkérés nem fekszik.

Szoval ez az egy dolog zavarja csak.


Mivel erre is rászoktam..folyton ellenörizgetem..számonkérem...hivogatom...stb

2015. nov. 29. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenfajta rosszindulat nélkül javasolnám egy pszichológus felkeresését.. Az önképedben, önértékelésedben, önbizalmadban lehetnek olyan súlyos problémák, amik ehhez vezetnek, nem biztos, hogy meg tudod oldani egyedül.


Bizalom nélkül semmi értelme nincs benne lenni egy kapcsolatban, mindkét fél részének csak szenvedést okoz az egész. Neked sem éri meg a folyamatos rettegés, és borzasztóan nem fair a barátoddal szemben. Tudod ha valaki hűtlen típus, akkor féltékenykedéssel nem fogod visszatartani a megcsalástól, csak kicsit előrébb hozod vele. Ha pedig megbízható, egyenes jellem, akkor ha valaki bepróbálkozik nála, akkor sem lép.


Voltam olyan helyzetben, mint a barátod, állandó féltékenykedés, veszekedés, totál paranoid volt, ugyanis nem tudott túllépni a saját komplexusain, ezeket rajtam vezette le. Tudod iszonyatosan fájt, hogy nem tud bennem bízni, pedig sosem adtam rá okot, iszonyatosan igazságtalan volt, teljesen tönkretette a kapcsolatunkat.. szakítottam vele egy idő után, pedig rohadtul szerettem.. De így tényleg nem lehet élni.


Csaltak már meg, 2 kapcsolatomban is, szóval nem azért "osztom az észt", mert nem tudom, milyen olyan helyzetben lenni.. de aljas és undorító dolognak tartom a megbízhatatlan exem bűnét az új kapcsolatomra kivetíteni, a barátomtól megvonni a bizalmat, amit más játszott el.

2015. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolso koszonom szepen.


Igen. Sajnos minden szituba ami vele kapcsolatos a legrosszabbat latom bele.

Pl. Van egy nala 15evvel idosebb kolleganoje...sajat maga mondja el hogy joban vannak...beszelgetnek (tehat nem titkolozik) es igyis betegesen feltekeny vagyok.

Napi szinten 5x megkerdezem hogy nincs.e koze a nohoz.

Na erre mondja azt mar kiabalva hogy ez neki mar sokk

2015. nov. 29. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek sok lenne.


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcsa..


Viszont összeállt a sztori, egy újabb kérdés tőled. Írtam neked egy oldalas privát levelet a múltkor, ami válasz nélkül maradt. Plusz az itteni, és előző kérdéseidnél is elég egybehangzóak a válaszok, mégsem tanulsz belőle.


Miért kérsz tanácsot, ha utána eszedben sincs megfogadni? Várod, hogy valaki megerősítsen a paranoiádban? Pontosan látod, mennyire beteges, amit csinálsz, teljesen tönkreteszel kettőtök közt mindent.


Akkor észhez térsz majd, ha ezt, és a következő, majd azutáni kapcsolatod is pontosan ugyanazzal teszed tönkre? Vagy inkább nem várod meg, és teszel valamit MOST?


Az önuralom egy tanulható dolog, de igenis dolgoznia kell magán az embernek, magától nem megy.

2015. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!