Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetséges valahogy tudatosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges valahogy tudatosan befolyásolni a gondolkodásunkkal, hogy ne legyünk valakibe szerelmesek? Vagy legalább rövidebb időn belül elmúljon ez az érzés, több év helyett?

Figyelt kérdés
2015. dec. 12. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Nem.Szívnek,sajnos nem lehet parancsolni.Elfelejteni,attól függ,hogy mennyire szerelmes az illető,kölcsönös e,és miért nem teljesülhet be.Rövidebb időn belül,csak akkor lehetséges,ha nincs még szerelem,csak vonzalom.
2015. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudatosan nem lehet olyanformán befolyásolni, hogy mondogatod magadnak, hogy "ne legyek szerelmes, jaj ne legyek".

Például én bármennyire győzködném magam arról, hogy ne gondoljak valakire, mégis sokat gondolok, viszont ez nem nevezhető szerelemnek. Szakítás után általában negatívan gondolkodok többnyire a másik emberről, nem érzek vonzalmat iránta, inkább megutálom.

Azt betudod folyásolni, hogy másvalamire gondolj, vagy mással foglalkozz, arra koncentrálj, ne az ex-re.

Szerintem azt is elég fontos belátni, hogy a "szerelem" nem arról szól, hogy valakire gondolsz, föleg nem azt, hogy ábrándozol róla, hanem főképp akkor nyílvánul meg szerintem, amikor együtt jól érzitek magatokat az illetővel. Ennek a nagyon öszinte, igaz belátását belehet folyásolni:) Tény, hogy sokakban nyomot hagy a szakítás, de ha egyszer az emberek tudatosan beismerik egymás előtt, hogy nem működik egy kapcsolat, és emiatt nem erőltetik, fölösleges ezen rágódni. Ebből a cikkből az egyik rész elég jól leírja, szerintem:

[link]

"A szeretet(vagy szerelem) fizikai kapcsolatot igényel, ebből következően nem élünk át szeretet, amikor egyedüllétünkben azokra gondolunk, akiket szeretünk, sőt, akkor sem, ha éppen szenvedélyes szerelemes levelet írunk valakinek. Ezek fontos érzelmek, szükségesek a lelki egészségünkhöz, ám nem azonosak a szeretettel. Az érzékszervi kapcsolatok egyik legfontosabb eleme minden kétséget kizáróan a szemkontaktus."

2016. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindezt lesarkítva úgy tudod befolyásolni, hogy ne legyél valakibe szerelmes, hogy ne legyél együtt vele:D

Alapból értelmetlenségnek tartom azt, hogy sokakban él az elképzelés több évig, hogy az a szerelmük az "egyetlen" számunkra, még akkor is, ha életed során több emberbe leszel szerelmes utólag.

Nekem eléggé elsődleges szempont, hogy jó legyen nekem. Persze nem lehetsz bárkibe szerelmes, de próbálhatsz olyan vonzó, jófej embert találni, aki jobb is, mint akibe szerelmes voltál:D csak egy ésszerű belátás kell, hogy nincs értelme emészteni magad, azon akivel nem működik.

2016. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!