Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért félek újra elengedni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek újra elengedni magamat a kapcsolatomban?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt elhagyott pár hónap után az a pasi, akibe teljes szívemből szerelmes voltam és akivel az életemet is eltudtam volna képzelni. Nagyon váratlan volt a szakítás, mert egyik napról a másikra történt úgy, h semmi probléma nem volt, folyamatosan bizonygatta, h mennyire szerelmes, majd egy este sírva hívott fel, h elbizonytalanodott. Pár napra rá kiderült, h egy másik nő volt a képben. Az azt következő 1 hónap nagyon viharos volt, a tipikus se veled-se nélküled kapcsolat részéről, amit nem tudtam hova tenni. Végül végleg vége lett, de sokáig nem tudtam magamat áttenni rajta, legbelül nekem még mindig egy trauma.

2 év után végre találkoztam olyas valakivel, akibe újra ugyan olyan szerelmes vagyok, mint amilyen 2 éve voltam az exembe. Külsőleg és belsőleg is tökéletes számomra, hihetetlennek érzem, h újra ennyire szerelmes vagyok. A párom is állítólag nagyon szerelmes, azt mondta, h ha nem csak pár hónapja lennénk együtt, akkor már megkérte volna a kezemet és h még sosem volt ilyen szerelmes senkibe sem mint amilyen most belém. Természetesen ennek nagyon örülök, h valaki ugyan úgy érez, ugyan olyan szerelmes mint én,de ... Nagyon sokszor mintha egy belső fék visszatartana és ezért nem tudom magamat teljesen elengedni. A 2 évvel ezelőtti után félek, h újra ugyan az a forgatókönyv meg fog történni és én teljesen összetörök újra. Tudom, h semmire sincs garancia, de mégis. A páromnak erről még nem beszéltem. Sokszor van, h zuhanyzás közben pityergek, sírok a félelemtől, mert félek, h újra csalódok és elveszítem. Ha hallom, ahogy mondja, h megkérné a kezemet stb. bele se élem magam, mert attól félek, h ő is csak nagyokat mondd én meg elhiszem... Mikor ilyesmikről beszél (házasság, gyerek), akkor én minimálisan szólok hozzá, mert egyzserűen nem akarom elkiabálni. Egyszerűen boldog és rémült vagyok egyszerre... A két véglet ami szerintem a legrosszabb. A párom tudja, h mekkora pofon volt nekem az a szakítás, de ezt nem, h félek újra átadni magamat teljesen az érzelmeknek. Elmondjam neki? Hogy kezdjem el? 24/L 25/F


2016. febr. 28. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenképp mondd el neki. Már csak azért is mert lehet hogy félreértelmezi, ha nagyon távolságtartó vagy. Mondd neki, hogy neked kicsit több idő teljes mértékben megbízni benne és ebben az egész dologban, te meg próbálj nem azon agyalni, hogy mi van ha... Én is estem már bele ebbe a csapdába és rájöttem hogy így azokat a pillanatokat pazaroltam el tök fölöslegesen amiket élvezhettem volna is. Egyébként meg csak gondolj abba bele, hogy az előző kapcsolatod után is képes voltál újra szerelembe esni, tehát most bármennyire jó is ha netán ez sem tart örökké nem dől össze a világ úgy is találsz majd valakit akivel összekötheted az életed. Ha nem úgy állsz hozzá a kapcsolathoz hogy ez életed egyetlen lehetősége a boldogságra felszabadultabb lehetsz és jobban tudod élvezni az adott kapcsolatot aztán ha végül mégis örökre szól akkor az meg már csak plusz öröm :)
2016. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!