Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vallási eltérések miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallási eltérések miatt problémák lesznek?

Figyelt kérdés

Én neoprotestáns valláshoz tartozok, és hiszek is benne. A párom nem igazán vallásos, nem is nagyon hisz az egy Istenben.

A szüleim ki vannak borúlva, nem nagyon örvendenek neki, de én szeretem teljes szívemből, ő volt az, akire mindig is vágytam, már 10 éve ismerem.

24 L



2016. márc. 2. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet lesznek, de ha köztetek Minden rendben ös tudtok kompromisszumot kötni ezen a téren akkor anyuci meg apuci majd megbékél a dologgal. Ha nem ebben a kérdésben akkor másban lesznek nézeteltérések, a jó kapcsolatnak az a titka,hogy megoldjuk a gondokat.
2016. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Izé, nem 1850-ben vagyunk, hogy az emberek intellektusa ne tudjon ilyen dolgokon felülemelkedni. Ha szereted és ő is szeret téged, ráadásul jól meg is vagytok akkor mi a kérdés ?


Egyébként a hivatalos világbéke, az volna ha a vallási vezetők egyetértenének. Viccen kívül. Több ezer éve nem került erre sor, induljunk ki ebből. Ettől még hülyeség az egész konfliktus ami a világban van, nem de ?


Szóval lényeg: egy normális kapcsolatnak ehhez köze sem kellene, hogy legyen.

2016. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Két értelmes ember ezt meg tudja oldani, ha szeretik egymást. Főleg, hogy egyik fél sem iszlámhívő. :) Vannak persze minden vallás követői között olyanok, akik a csőlátásukkal, kompromisszumra való képtelenségükkel megkeserítik a más hitű társuk életét. Ha te nem ilyen vagy, ő pedig képes tiszteletben tartani a Te szokásaidat, akkor nem lesz gond.
2016. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Az Isten mentse meg a srácot a magadfajta hitgyülisektől.
2016. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mo.soly válasza:
75%

Szerintem a kommunikáció még a szokásosnál is fontosabb a ti esetetekben. Mindenképpen beszéljétek meg, hogy melyikőtöknek hol vannak a határai a vallás/nem vallás témakörben, mennyire folyhat bele a családod, közösséged az életetekbe, és hasonlók. Ha ezekben a kérdésekben kompromisszumra tudtok jutni, és ezeket be is tartjátok, szerintem nem lesz gond. :)

Ami nagyon fontos, hogy nem egymás ellen "harcoltok", hanem ketten együtt, az éppen aktuális probléma ellen.

2016. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

ha két ember tényleg szereti egymást és nem kirekesztően fanatikus a hitében (vagy épp a nem hitében), hanem elfogadóan áll a másik világnézetéhez, életmódjához és megtanulja elfogadni, tisztelni a másik számára fontos dolgokat, az értékeket keresi benne, nem a támadási felületet, akkor működhet a kapcsolat.

ismerek vegyes párokat, ahol református és katolikus, zsidó és katolikus, muszlim és zsidó, hívő és nem hívő él együtt a legnagyobb boldogságban. ahol vannak köztük konfliktusok, általában ott sem vallási természetűek szoktak lenni. a legfontosabb, hogy a konfliktusok megoldása legyen a közös cél. de ehhez két félre van szükség, szeretre és akarni kell a megoldást...


a legnagyobb probléma szerintem az szokott lenni a vegyes vallású kapcsolatokban, hogy a környezet és főleg a vallási közösség, család nem szokott elfogadó lenni és ez olyan külső nyomást jelent a felekre, amit a kapcsolat nem mindig szoktot elviselni hosszú távon.

2016. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Felemas igaba ne hajsd fejed.

Nagy gondok lesznek hiszen erkolcse normak es ertekek elteroek.

Nem jo otlet igy hazasodni.

Nezzuk pl szex gyerekneveles noi ferfi szerepek neked biblia szerint kell elned neki ahogy jol esik.

Te nem valhatsz o igen

Stb stb vard meg Mig megter mielott komolyan belemesz.

2016. márc. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen valláshoz tartozol és azok milyen szinten hatják át és szabják meg a hétköznapjaidat. És a párod amellett, hogy nem vallásos, milyen értékrenddel és elképzelésekkel éli az életét.

Én ilyen fajta "vegyes" házasságban élek, a férjem elkísér templomba a nagyobb ünnepeken, ez hozzátartozik ezekhez a napokhoz.

Evés előtt imádkozom, ahhoz becsatlakozik. (Lakott egy darabig nálunk a szüleimmel és ezt megszokta.)

Minden héten elmegyek templomba, oda nem kísér el és én minden nap olvasom az evangéliumot, amit természetesen Ő nem tesz.

A férjem ugyanazt, vagy nagyon hasonló doglokat gondol az életről és az értékekről, mint én, de nem tud az egyházhoz tartozni. Volt korábban teológiát végzett pasim is, de sokkal több dologban különböztünk.

Az elején voltak fenntartásaim, amikor ismerkedtünk, később is voltak súrlódásaink, de azt hiszem, hogy jól kezeltük a dolgokat és tisztázni tudtuk, hogy hol vannak a határok és sokat beszéltük arról is, hogy ki mit hisz és mit tud elfogadni.

Teljesen egyedi, hogy a személyiségetek hogyan tudja ezt a helyzetet megoldani.

Azért ha egy újonnan alakult kisegyházhoz tartozol, akkor előfordulhat, hogy a szüleid soha nem fognak tudni megbékélni ezzel. :/

2016. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem megtudjuk oldani :)

2016. márc. 3. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:
-_-
2016. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!