Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tényleg csak mélyen vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg csak mélyen vallásos közegekben vannak ilyen nők?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy eltűntek az "igazi férfiak", de szerintem éppen annyira eltűntek az "igazi nők" is. Nyilván mindkét fogalom teljesen szubjektív (sajnos :D), ezért tisztáznám én mit értek "igazi nő" alatt; egészen pontosan, a klasszikus nőt, akinek a nőiessége a törődésben és az anyaságban teljesedik ki (nem pedig abban, hogy az egyetlen különbség közte és egy férfi között a nemi szervei és egy kis biokémia).


Tehát a nőiességének első számú és legfontosabb eleme, "koronája" az anyaság illetve a házasság/család, ezekért lemondani hajlandó bármiről (például arról, hogy dolgozzon, amíg a férfi képes eltartani a családot). Szeretne sok gyereket - ellentétben a közvéleménnyel, és a "maximumegy" felfogással -, szeret és tud főzni, nem használ több kiló sminket, de felismeri hogy az egyik legfőbb női erény a szépség, ezért divatból nem zárkózik el a sminkeléstől és egyebektől.

A törődésből következik, hogy meleg jellemű, ki tudja fejezni magát és az érzelmeit, illetve könnyen rá tud hangolódni mások érzelmeire.


Talán összeegyeztethetetlen, de álmodok tovább: érdeklődik a történelem/politika/filozófia és ezekhez kapcsolódó témák iránt, és szeret ezekről beszélgetni.



Manapság komolyan csak mélyen vallásos közegben találhatnék ilyen nőt? Alapvetően nem lenne vele problémám, de a vallás azon kevés témák egyike, amitől mindig is idegenkedtem, és bár teljes mértékben belátom a jelentőségét, egyszerűen nem érdekel...


20/F



2016. márc. 14. 11:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Utolso! Az oke amit mondasz, de h 380-ba kerul 3 gyerek azt nem gondolnam, kiveve ha rohadtul ki van nyalva a hatsojuk. Mi harman voltunk tesok, nem nelkuloztunk sztem semmit, de egy apai fizetesbol (150 max) elvoltunk.
2016. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ennek a mai megfeleői előfordulnak. Egyszerűen a modern környezeben nem életszerű, hogy anyuka ne dolgozzon, és rizikós is. Ha minden pasi mintaapuka lenne, és eltartaná jó szinte a családot valamint kiegyensúlyozott lenne minden kapcsolat, lehet több nő élne így, de tudjuk, hogy az élet nem tökéletes. Sok "férfi" alkalmatlan erre, mert vagy nem keres annyit, hogy 3-4 gyerekes családot eltartson úgy, hogy anyuka magával is törődhessen. Vagy mert egyszerűen nem tud ilyen kapcsolatban élni, lenézné a nőt, vagy kihasználná, megalázná. Vagy ha lesérül, mit kezd a család?

És a nők se mind alaklamasak erre. Én megbolondulnék ha a háztartás lenne minden szellemi kihívásom. És kevés is lenne. Tanultam, felelős beosztásom van, pénz akarok keresni, hozzátenni valamit a világhoz, és jól esik az elismerés. Ez nem jelenti azt, hogy családot ne szeretnék, de nem zárja ki egymást a kettő. Édesanyám ügyvéd volt mégis össze tudta tartani a családot, apámmal partnerként nagyon szépen szeretetben neveltek minket tesóimmal. Sok közös program volt/van pedig már mind kirepültünk. Jó a kapcsolat, de neki is én nekem is kell a munka. Bezárás és ledegradálás lenne számomra "csak" anyának lenni. És ezt nem gondolom rossznak. Nekem furcsa mikor egy pasi hátrányként tekint arra ha egy nő nem elégszik meg a klasszikus szereppel. Arról nem is beszélve, hogy jelenleg párommal azonos a végzettségünk és lényegesen jobb életszínvonalon élünk mintha nem dolgoznék.


Mindenesetre én sokkal egészségesebbnek és életképesebbnek tartom azt a családi/párkapcsolati formát ahol a felek teljesértékű partnerei egymásnak és nem csak az egyikük vállán van felelősség.

2016. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem dolgozik, csak eltartatja magát, azt rögtön aranyásónak bélyegzik manapság, akkor is, ha az anyaság miatt teszi. Mégis szerinted hány mai férfi hajlandó eltartani egy családot egyedül? Hát nullához konvergál, de azoknak is van valami hatalmi fétisük, ugyanis ha ő hozza a pénzt, akkor anyának kuss van, csinálja amit az ura mond. Persze csak addig, míg nem hagyja ott esetleg egy fiatalabb nőért, mert férfiként megteheti, aztán a kedves feleség csak tartsa el magát, ahogy tudja, ami nyilván nem fog sikerülni manapság, ami az elhelyezkedési lehetőségeket illeti. Egyedülálló anyát alkalmazni? Hagyjuk már...


Szóval, szerinted az "igazi nő" azt jelenti, hogy csinálja azt, és csakis azt, amire biológiailag teremtették, azaz szüljön 2-3 gyereket, majd mint egy cseléd, mindenről lemondva szolgálja ki a családot? Mert ezt írtad.

Meg azt, hogy közben azt kell szeretnie, amit neked.


Ez egy elég alárendelt szerep, ráadásul tényleg nagyon bizonytalan, ha az "ura" elmegy más nő lába közé, akkor gyakorlatilag a léte kerül veszélybe. Úgy értem, miután semmije sincs, mehet az utcára szinte...


Remélem még kinövöd ezt a gondolkodást a nemi szerepekről...

2016. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Látszik, hogy még nagyon fiatal vagy:)

Ha kicsit idősebb leszel tapasztalni fogod hogy a dolgok nem ennyire fekete-fehérek...

Nekem is a család a legfontosabb, de az "áldozat" szerepéhez semmi kedvem nem lenne. Nekem ugyanolyan fontos, hogy valamilyen privát területen is mozogjak, ami mondjuk a hivatás. Főleg, hogy az én személyes tapasztalatom az, hogy az az egyetlen biztos, amit te saját magad tanulsz/teremtesz meg. Mert a házasság véget érhet, a gyerekek kirepülnek, stb.

A kiélésről pedig:

Én eddig is hiába adtam bele 100% energiát egy kapcsolatba, ha végül az lett a vége, hogy otthagytak. Tudnék egy férfihoz maximálisan elkötelezett lenni, de eddig soha nem becsülték meg, pedig nem a nőcsábász típusúakat választottam eddig sem. Arról azt hiszem nem én tehetek, hogy ezek a "férfiak" végül nem mertek vállalni semmi komolyat.

27N

2016. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ja, a vallásnak pedig ehhez semmi köze! Még csak ott tudnék ám mondani igazi manipulatív szűzk_rvákat! Meg olyanokat, akiket gyakorlatilag "megnyomorítottak" ezek a vallási szabályok. Önbizalmi válságok, szexuális frusztrációk, testképzavarok, valóságtól elzárkózás, stb. Erről tudnék mesélni...

A vallástól önmagában még nem leszel kiegyensúlyozott, egészséges testű-lelkű személy.

27N

2016. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy változik a véleményed. Biztos vannak olyan gyenge nők, akiknek ez bőven elég, de azért legtöbbünknek szüksége van a munkára, a karrierre. És lehet egyszerre több dologra is koncentrálni, minden csak az időbeosztás és a partner kérdése.
2016. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kérdés h te mit tudsz nyújtani, semmi más..

Amúgy én nem ismerek ilyen lányokat, pedig ismerek jó pár komolyan hívő lányt..

Az meg h a a nő legfőbb erénye a szépség..akinek nem adatott az nem erényes??áhh majd 4 gyerek után átgondolod magadtól..

Amúgy a férfi legfőbb erénye mi? h pénzt keres?? és ha munkanélkülivé lett? vagy lebetegedett?


Szerintem ezt még gondold át, van rá időd..

Azért ne add fel, biztos vannak akik hasonlóan gondolkodnak, csak meg kell találnod..Sok sikert..

2016. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
380 e ft a havi összes kiadás, lakás, albérlet, autó, minden belevéve, nem a 3 gyerekre pusztán ennyit költeni. Hanem egy család költségvetése úgy, hogy senkinek nincs káros szokása, sem étterem, sem luxus.
2016. márc. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont ilyen vagyok! :)
2016. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én csak arra az egyre lennék kíváncsi, hogy amíg együtt jártok és te tanulsz vagy dolgozol, de még a szüleiddel élsz, addig a barátnőd mit csinál? Otthon nézi a Szulejmánt? És az évek csak telnek, várjátok hogy elég pénzt szedj össze TE EGYEDÜL a külön lakásra (mert akármennyire melegszívű, lehet nem akar az anyós főnöksége alatt nőiesen beteljesedni), ő meg közben otthon a gyerekszobájában lakkozza a körmeit és muffint süt? Ja meg közben elolvas valamit Caesarról. Engem nagyon érdekelne, hogy ezt te a gyakorlatban hogy képzelted el. És ha a nászéjszakán nem esik teherbe, hanem csak két év múlva jön a gyerek? Addig is otthon ücsörög?


Meg ez az érdekelje a történelem meg politika dolog hiába tűnik nagyon haladó szelleműnek, hogy te nem cselédnek akarod tartani az asszonyt, ehelyett igazából azt is mondhatnád, hogy szeresse a rockzenét. Neked az kell, hogy osztozzon a hobbidban. De gyerekem, ha te egy hagyományos nőt akarsz, akkor az nem a barátod, a kollégád, az elvtársad meg a harcostársad lesz, nem kell hogy ugyanazok érdekeljenek. Ha jól sejtem valami bölcsész vagy politológus vagy ilyesmi lehetsz. Most elképzeltem, hogy készültök a kiszemelteddel a kora középkor vizsgára és benyögöd neki, hogy ezt az egészet kenheti a hajára, úgyis te fogod eltartani. :D Ha legalább harmincas jól kereső férfi lennél akkor lenne realitása a dolognak, de így az élet küszöbén ilyenekről ábrándozni...


Az van, hogy te a régi meg az új világnak is szeretnéd az előnyeit. Legyen alárendelődő jó feleség, ne legyen önálló, de legyen a haverod is, pezsgő szellemi lény, de csak ha neked is szükséged van rá, és persze ne legyen vallásos, hogy ne kelljen éveket várnod a szexre és ne kelljen 22 évesen házasodnod, külön költöznöd a szüleidtől és dolgozni. Ismered a mondást, valami valamiért.

2017. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!