Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak, ha a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a barátom SZÓ SZERINT minden percben velem akar lenni?

Figyelt kérdés

Kollégista, hétvégente találkozunk.

Ám ha nincs iskolája, akkor minden nap velem akar lenni. Örülök neki, de kezd kissé veszekedés témája lennia helyzet.

Pl.: péntektől ehét vasárnap estéig itthon marad.(Hozzánk sajnos nem jöhet családi okokból, így mindig én megyek hozzá).

Együtt voltunk vasárnap 18-tól hétfő 3ig, aztán haza jöttem, majd fél héttől ma 12ig. Hozzá tenném már azon megsértődött, hogy én vasárnap 18-tól értem rá.

Holnap találkoznánk, ott is alszom, és már most azt akarja, hogy reggel 9-től együtt legyünk és kísérjem be Pestre.

Utána csütörtökön egész nap dolga van, este megint együtt alszunk, és általában ha haza jövök és nem alszom ott ki van akadva.

Ráadásul úgy van, hogy én szinte csak hétvégén látom a szüleimet, illetve őt is, ezért úgy szoktam megoldani, hogy péntek mikor haza jön vele vagyok szombatig, haza jövök, majd szombat estétől vasárnap estig..

De neki ez is rossz, mert így nem tudunk egész napos programot csinálni.

KIBORULTAM. Ha értelmesen elmagyarázom neki, szerinte én nem szeretem és ő többet akar velem lenni.


2016. ápr. 12. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Engem nagyon irritál, amikor egy lány 24/7 velem akar lenni. Mármint persze, ha kapcsolatban vagyunk, természetes, ha hiányzom neki, de basszus, legyen már saját élete... Nekem is van.

Volt egy ilyen barátnőm, szakítás lett a vége. Próbáld meg — nagyon higgadtan — megbeszélni vele. Hátha...

2016. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Engem is idegesít, ha valaki ilyen mértékben rám telepszik. Akármennyire szerelmes az ember, mindenkinek szüksége van egyedüllétre, magánszférára, egyéb teendőkre, vagy arra, hogy mással is foglalkozzon (család, barátok). Nem egészséges, ha a párod ennyire magáénak akar minden percben.

Lehet, hogy ez a személyiségéből adódik, és ez esetben nem, vagy csak nagyon nehezen fog megváltozni. Írtad, hogy próbáltad neki értelmesen elmagyarázni, de nem érti meg. Ha ő ennyire nem kompromisszumképes, nem jósolok túl nagy jövőt a kapcsolatnak.

2016. ápr. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Bízz az ösztöneidben, hidd el, ezt más nős is így teszi.

Ezt te is látod, hogy nem kapcsolat, hanem csicskáztatás.

1. lépés: nyugodtan megbeszéled vele, hogy neked céljaid vannak, amiért tanulsz, jó jegyeket akarsz kapni, stb., ehhez idő és energia kell, ezzel ő is biztos így van,

2. lépés: ha továbbra is folytatja, akkor távolodj tőle,

3. lépés: B tervet kell alakítani egy másik, normálisabb srác személyében.

Ha vitáztok, mondd meg neki, hogy nem játszotok rabszolgasors játékot, hogy akkor pattogtat, amikor neki tetszik és ennek semmi köze a féltékenységhez.

2016. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tarts ki az igényed mellett. A kapcsolatban igenis kell a külön töltött idő. Semmiképp sem egészséges minden percben együtt lenni. A barátoddal légy türelmes, megértő, de határozott. Értse meg, hogy ez nem a kapcsolat romlását vagy a szeretet hiányát mutatja, hanem természetes, hasznos igény. És NE hagyd magad érzelmileg vagy máshogy zsarolni!
2016. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Legyél türelmes! Egy szerelmes ember minden percben a szerelmével akar lenni, még nem létezik más a számára csak te (se haverok, se ismerősök, se család).

Idővel ha oszlik a rózsaszín köd, alább fog hagyni a dolog.

Addig is kezeld higgadtan a helyzetet, ha te is szerelmes lennél, neked sem lehetne elmagyarázni semmit úgy, hogy felfogd...

2016. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én menekülnék egy ilyen piócától. Végtelenül önző, mert nagy ívben tojik rá, te mit szeretnél, emellé érzelmileg próbál zsarolni ezzel a "szerinte én nem szeretem" dumával.

Az ilyen ember nem szerelmes, hanem birtoklási vágya van.

2016. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én össze se jönnék ilyen emberrel. Nekem más az igényszintem, igénylem a privát szférát, a barátaimmal és a hobbijaimmal való foglalkozást IS. Nekem egy párkapcsolatban nem annyira az együtt töltött idő mennyisége, hanem inkább a minősége a fontos. Szerencsére a párommal teljesen megegyezik az igényszintünk e téren, neki is pont annyi privát szférára van igénye, mint nekem, így nincs köztünk súrlódás. Ha valamelyikünk picit többet igényel, akkor jelezzük egymásnak. Mivel nem olyan nagy a szakadék az igények között, így valamennyi csiszolódásra, alkalmazkodásra mindketten teljesen nyitottak vagyunk. Szerintem ez így egészséges egy kapcsolatban.


Azzal meg nem értek egyet, hogy az elején rá kell hagyni mindent a másikra és abban bízni, hogy majd idővel enyhül... A határainkat már a kapcsolat elején meg kell húzni, az igényeinket jelezni, különben teljesen alárendelődünk a másik félnek idővel (volt ilyen kapcsolatom és azóta tudatosan első perctől kezdve kiállok magamért... illetve eleve olyan társat választottam, akivel a lehető leginkább egyeznek az elképzeléseink, igényeinek.)

2016. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szerelmes valaki, nem sajátíthatja ki a másikat. Számtalanszor olvastam olyat, hogy a barátja/barátnője kedvéért teljesen leépítette régebbi életét, kapcsolatait. Aztán a szakítás után azt sem tudta az illető, mit is kezdjen magával, hiszen teljesen egyedül maradt. Szinte újra kellett építenie az életét. Szóval ne hagyd magad zsarolni, maradjon saját életed is.
2016. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!