Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tehetnék? Minden tervem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Minden tervem oda lett! Az életem lejtőre kerűlt!

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves párkacsolatom. Szeretnénk már babát,de kiderült hogy nagyon beteg vagyok. Ami miatt nem tudunk gyermeket vállalni. Félek,hogy a párom emiatt elhagy,és szerintem senki se fogadna el így. Betegen és úgy hogy sajnos nem lehet gyermekem.Beszéltem párommal,elmondtam hogy nem tudok teherbe esni, nagyon rosszul esett neki és annyit mondott,hogy ő szeretne gyereket,és nem tudja hogy igy mi lesz. Úgy érzem,hogy teljesen értelmetlen az életem.Nem szeretnék senkinek a nyakán lógni, vagy élőskődni rajta. A betegségem miatt sajnos évekig nem tudok elmenni dolgozni,amit kapnék pénzt az meg semmire se elég. Elgondolkoztam azon, hogy jobb lenne ha véget vetnék az életemnek. Teljesen elvagyok keseredve, ami csak rontja az egészségi állapotom. Nem tudom mit kezdhetnék magammal!! Valaki tudna nekem tanácsot adni?? Mit tegyek, hogy egy kicsit jobb kedvem legyen?? Hogyan fogadjam el a tényt, hogy nem lehet babám?? Félek,hogy így teljesen magamra maradok, vagy depressziós leszek!!

2016. ápr. 23. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen jellegű a betegséged, így lehet butaságot mondok, de mesterséges megtermékenyítés nem jöhet szóba?

Mint opció, ott van az örökbefogadás, ez is egy remek lehetőség mintúgy a kicsinek, mint nektek!

Valamilyen szinten saját tapasztalatból fogom mondani a következő tanácsot, sajnos érintett vagyok ilyesmiben: Semmiképp se hagyd, hogy a betegséged elurakodjon az eszeden! Sajnos egyik közeli rokonom is beteg lett még régebben, nem halálos, viszont nem gyógyítható és azóta mély depresszióba merült és akárhogy próbálnak segíteni rajta, nem hajlandó semmire, mert beletörődött, belekényelmesedett a betegségbe, ami miatt a körülötte élők is egyre életuntabbak. Szóval mindig próbálj meg pozitív lenni, nehogy úgy járj, mint a rokonom, akit már alig látogatják, mert kezdenek elfordulni tőle, nem rossz indulatból!

2016. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se add fel ilyen könnyen. Ha saját babád nem lehet, akkor is ott van még az örökbefogadás. Úgyis élhettek boldogan és mint egy család
2016. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Arra gondolj, hogy nagyon sokféle élet van. Most így már nem úszhatod meg a saját életed azzal, hogy le van tudva a család gyerekkel. Neked kell valami szokatlan, egyéni formát adni neki. Izgalmas lesz hidd el.


Első lépésben azzal kell megküzdened, hogy ne érdekeljen mit gondolnak mások.

2016. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hú... Nagyon sajnálom!Nem tudom mennyire lehet róla szó,de esetleg örökbefogadáson lehetne gondolkodni,ha a párod benne van!Ha mégsem,akkor el kell engedned,de ettől ne érezd magad értéktelennek!Nem mindenkinek ebben teljesedik ki az élete,bár tudom ez most téged nem vigasztal,hiszen akartad te is.Nem tudom konkrétan milyen betegséged van,de barátnőmnek is azt mondták nem lehet,aztán most várja a harmadikat.Nem ragadj le egy dokinal,és ne add fel!Az életed meg pláne!Ilyenre ne is gondolj!
2016. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet gyereked, van, hgy mégis összejön amúgy meg lekéne írnod a betegséged, de én örülnék egy ilyen lánynak mer szex terén semmire nem kéne figyelni vagy aggódni, ne mond, hogy ez nem előny, de persze előbb lekéne írnod mi az a betegség, véget semmiképp ne vess az életednek, mindig van ok amiért élj.
2016. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nem tudnék kihordani egy gyermeket, mert nem birná a szervezetem így sajnos a lombik nem jöhet szóba. Próbálok pozitivan gondolkozni, de sajnos nem tudok.Nagyon szerettem volna saját babát. Nagyon tartok attól,hogy a párom megunja azt,hogy itthon kell lennem nem mehetek dolgozni,és ő tart el engem.Félek hogy ez a helyzet felőrli a párkapcsolatunk.
2016. ápr. 24. 00:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez extrém példa lesz de józsef attilának nem volt gyereke és fiatalon öngyilkos lett. És mégis hihetetlen minőségi élet. Ne félj attól, hogy mit hoz a sors. Reagálj az adott helyzetre.


Szerintem próbálj nyílt lenni otthon. Kitenni mindent magadból az asztalra és akkor majd lesz ahogy lesz. Próbálj vetkőzni, megmutatni magad minél jobban neki. Hogy mit érzel, mik játszódnak le benned. Nem félrebeszélve,nem valami színházat tolva. Nagyon élesen, nagyon egyenesen. Az ilyesmi szép. Ha ezt képes vagy megtenni, akkor is valami nyomot hagysz majd benne, ha el kell, hogy váljanak az útjaitok.


Meg, ha nem lehet gyereketek, akkor tényleg neked, nektek kell formát adni ennek az életnek. Színesíteni, élesíteni.


Adj valami olyan minőséget, ami miatt így is jó.


És persze könnyen dumálok innen, te vagy benne.

2016. ápr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire elkeseredett vagy és tökmindegy, én azt mondom próbálj meg kihordani egy gyereket (mert ugye csak annyit mondtál hogy elvileg nem bírná a szervezeted, de attól még teherbe tudnál esni) hátha mégis túléled.
2016. ápr. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!! Nagyon kedvesek vagytok! :) Nagyon szeretném megtartani a párom, ezért mindent megteszek hogy boldog legyen. De ha csak nélkülem tud az lenni akkor elengedem. Tudom, és látom hogy szeret és mellettem van a bajban. Nem hagyott magamra, de abba hogy nem lehet gyerekünk nem tud beletörődni.Utolsó válaszoló biztos,hogy nem tudnék kihordani egy babát mert abba bele halnék, felmondaná a szervezetem a szolgálatot. Gondoltam rá, hogy bele vágok lesz ami lesz alapon, de sajnos a kezelések amiket kapok megőlik a női petesejtet így nem lehetek terhes sem.
2016. ápr. 24. 01:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én sógornőmnek sem lehetett volna szabad gyermeket vállalnia, de megbeszélték a testvéremmel (a férjével), hogy vállalják a kockázatot.

Veszélyeztetett terhes volt, már a 12. héttől kórházban volt, a 20. héttől kezdve minden nap csak azt hajtogatta az orvos, hogy meg kell szakítani a terhességet, mert veszélyben van az élete.

Erre ő azt válaszolta, hogy amíg él és a tudatánál van, addig nem engedi.

A 27. héten egyik nap rosszul lett és kómába esett, császárral azonnal kiszedték a kicsit.


1 hét pokol következett, mivel 3 napig kómában volt, de utána is még életveszélyben.

A kicsi pedig inkubátorban, a túlélésére 50%-ot mondott az orvos és biztosra vette, hogy maradandó károsodása lesz a koraszülöttségéből fakadóan.


Testvérem minden nap többször is (ahogy munkája engedte) ment meglátogatni a feleségét és a kislányát, végig csak arra gondolva, hogy minden rendben lesz és ezt is mondta nekik.

Miután a felesége fölébredt és fölkelhetett ő is naponta többször ment át a picihez és ő előtte sohasem sírtak, sohasem mutatták ki, hogy mennyire félnek, csak azt mondogatták neki az inkubátoron keresztül, hogy "itt vannak a szüleid, nagyon szeretünk, meg kell erősödnöd, mert viszünk haza, gyönyörű, szép, boldog élet vár rád", stb.


Minden egyes hét tartogatott valami "feladatot". Az első hetek a túlélésről szóltak, utána, hogy kifejlődjön rendesen a tüdeje és ne legyenek légzőszervi problémái, majd jött a szeme, hogy egyáltalán lásson, stb.


Az eredmény: ma 12 éves a kislány, nem is kislány, nagylány, sportol, semmi baj a tüdejének, szívének, nem kell neki szemüveg sem olyan jó szeme van. Ugyan a koraszülöttsége miatt évvesztes, de az osztályban ő a 2. legmagasabb, egyáltalán nem látszik rajta, hogy 13 héttel, 3 hónappal korábban jött a világra.


Ezt csak azért írtam le, mert nekem is olyan példát adtak, amit egy életre megjegyeztem.

Soha semmit nem szabad feladni!

Mindig van megoldás, csak akarni kell, hinni benne és minden nehézség ellenére végigcsinálni, akkor nem marad el a jutalom.


Képzeld el, ha akkor úgy döntenek, hogy nem vállalnak gyereket, vagy mondjuk a 21. héten beadja a sógornőm a derekát, megunva a szenvedéseket a kórházban és megszakíttatja a terhességet...

2016. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!