Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerethet valaki egyszerre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerethet valaki egyszerre két embert?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok. Van egy lány akivel 3 éves korunk óta ismerjük egymást. Az egyik legjobb barátom. Én 7 éve korom óta szerelmes voltam belé. 18 éves voltam amikor kiderült, hogy ő is többet érez.Össze jöttem a legjobb barátommal. Történtek dolgok teltek az évek és egy kicsit szüneteltettük 20 éve koromba, a kapcsolatot és megprobáltunk barátként folytatni. De ettől függetlenül mindig szeretni foglyuk egymást. Megismerkedtem egy másik lánnyal az elmúlt párhónapba. És vele is egyre komolyabb lenne. Nagyon megszerettem,de közben a gyerekkori barátom (Lili) kibékültünk és újból szeretne kapcsolatot. Mind ketten kerestünk mást mert arra gondoltunk hogy attól hogy kiskorunk ota ismerjük egymást és szeretjük egymást nem kell együtt lennünk. De ő nem talált senkit. Mind 2 lányt szeretem...tudom nehéz elhinni hogy egyszerre két embert szeretek. én se hittem eddig hogy van ilyen. A Lili az egyik legfontosabb ember az életembe, 3 éve korom óta a mindennapjaim része. Bárhogy probálom elnyomni az érzést a szerelmet nem megy. A másik lányt se akarom megbántani mert ő is fontos nekem. De ő ugyse értené meg hogy a Lili az életem része. Főleg ugy hogy már volt köztünk valami. Hiába beszélnénk meg hogy barátként nézzünk egymásra, ha attól még nem érezzük azt.

2016. máj. 29. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ez közhelyes, de ha azt érzed, hogy egyszerre kettőt szeretsz, akkor egyikükbe sem vagy igazán szerelmes. Szerintem Lili jobb döntés lenne, az írásodból (nekem) az jön le, hogy fontosabb neked. Persze nem mondhatom meg helyetted, hogyan dönts. Ha van kedved, írj, talán tudok tanácsot adni.:)

L

2016. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy két embert szeretsz egyszerre. Mindjárt jön pár 1-2-3 éves kapcsolatban lévő, aki közli, hogy ilyen nincs, mert akkor egyiküket sem szereted igazán, satöbbi... az igazság viszont az, hogy a szeretet (szerelem) megosztható, és semmiképpen sem lesz kevesebb attól, hogy több embernek adunk belőle. Csak aki ezt nem érezte soha, az megérteni sem tudja (nem is várható el).

Viszont.

A te esetedben nem úgy látom, hogy ez a helyzet. Egy gyors, felszínes leírásból nyilván nem láthatom a valódi helyzetet, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a Lili az, aki igazán fontos neked, csak épp a másik lány felé is vonzódsz. Már csak azért IS úgy tűnik, mert az "új" lányt lerendezted pár szóban, míg a másikról sokkal többet írtál. És ha jól értem, a konkrét okod, amiért nem szakítasz az "új" lánnyal annyi, hogy nem akarod megbántani, mert megszeretted (őt is, dehát azért a Lili, ő hú :P :)).

Én a helyedben egész "egyszerűen" szakítanék mindkettővel. Szépen elmondanám, hogy ez a helyzet, nem akarlak átb..szni titeket, de dönteni sem tudok, satöbbi. Egy ideig hagyjatok lógva, szingli leszek, ne is keressetek, meg akarok világosodni. Szeretném, ha ezt tiszteletben tartanátok, köszi.

Egyedül pedig sokkal könnyebben tudod rendezni a dolgot magadban, ez biztos.

2016. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A gond az hogy a Lilit ezer éve ismerem.És tényleg minden egyes napom része. Kötődök hozzá, de ez a sok éves ismertsége miatt megérhető. Csak lehet, hogy elhalasztok valakit miatta. 5 éves korunkba megigértük egymásnak hogy öröké együtt maradunk, ha törik ha szakad. A legjobb barátom a szerelmem egybe :DD tudom fura. Csak nem szeretnék egy ilyen hosszú kapcsolatot egy párhonapja ismert kapcsolat miatt félredobni. És én mondtam nekik, hogy nem dönthetek amig két embert szeretek. Ha össze jövök valakivel akkor teljes szivemből szeretném szeretni. Tudom nehéz megérteni. És azt mondjátok csak döntsek. De ez ennél azért nehezebb....köszönöm az eddigi segítségeket.
2016. máj. 29. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A legjobb barátom a szerelmem egybe :DD tudom fura." - Egyáltalán nem fura, ez pl. a jó házasság alapja, és teljesen normális. ;)


"Csak nem szeretnék egy ilyen hosszú kapcsolatot egy párhonapja ismert kapcsolat miatt félredobni. És én mondtam nekik, hogy nem dönthetek amig két embert szeretek. Ha össze jövök valakivel akkor teljes szivemből szeretném szeretni. Tudom nehéz megérteni." - Nem nehéz, tökéletesen érthető, amit mondasz. :) És teljesen jól állsz a dologhoz.


"És azt mondjátok csak döntsek. De ez ennél azért nehezebb..." - igazából én ennek pont az ellenkezőjét tanácsoltam... hogy ne dönts, ne válassz, hanem mindkettővel szakíts. Hiszen láthatóan - még - nem vagy rá képes. Nem várhatod el magadtól, hogy most rögtön csettintésre kitaláld a tutit, ami akár egy életre szóló döntés is lehet. Időre van szükséged, amit csak így kapsz meg...

2016. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen megértőek vagytok :)
2016. máj. 29. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, miért ne?

Csak minden embert máshogy és más miatt szeretünk.

Én hasonló szituban volta, csak én vagyok a lány. Az exemnek volt egy legjobb lány barátja akivel csak csók volt köztük, de tudtam és mondta is még mielőtt össze jöttünk volna hogy szerelmes volt a lányba. Kb olyan volt mint te most lilivel, csak épp én voltam a harmadik fél. És mivel nyomasztott a dolog én szakítottam a barátommal.

Tehát semmi baj nincs azzal ha mind a két lányt szereted, csak úgy csináld a dolgokat hogy egyiket se bántsd meg.

2016. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és tényleg jött is instant a közhely, hogy "akkor igazából egyiket sem szereted". :D A másik kedvencen meg " válasz akkor a 2.-at, mert ha igazán szeretnéd az elsőt, nem szerettél volna bele a másodikba". Milyen szépen la akarjunk egyszerűsíteni mindent. Könnyebb is lenne sokkal, nem igaz? :)


Még mindig el akarjuk hinni, amiket a mesékből hallottunk, az igazság azonban az, hogy az élet nem egyszerűen csak fekete-fehér.

És igen, létezhet ilyen, sőt, szerintem minden szerelem más is kicsit, máshogyan szereted a másikat.


Majd minden letisztul, és abból tényleg nem lesz baj, ha hagysz magadnak egy kis időt. Ha együtt kell lennetek, úgy is együtt lesztek előbb-utóbb. Nem mindennapi kapcsolatod van Lilivel, ami értékes. Jó hozzáállással vagy a dolgok iránt, ezért biztos vagyok benne, hogy ha most kusza és zavaros is minden, később jól fogod alakítani a dolgokat. :)

2016. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. :)
2016. jún. 10. 07:57
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Szeretni csak egyet lehet, csábitani 100at lehet. Ahogy Bódy Margó énekli. Na de komolyra forditva, 21 vagy jóhogy minden lányt kipróbálnál járnál velük, ebben a korban a normális. Nem majd 30 fölött. Az a gond, hogy még forr a véred, addig elveszheted a lányt akivel lehet jó pár év múlva tökéletes pár lehetnétek. Másik dolog a lány is meg... hat szóval fiatalok vagytok, érzem, hogy össze illesz a Lilivel de az ösztönök is játszanak.
2016. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:

Ha szerelemre gondolsz, az sem lehetetlen több ember között.


Nem kizárólagos dolog, hogy csak két ember közt lehet egymás iránt. De ritka az ilyen eset.


Viszont ami lényeges, hogy testileg és lelkileg is tökéletesen fejlett és érett emberek között lehetséges. A szerelem nem a gyermekek játéka. Egy 50 éves is lehet fejben gyerek..

2016. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!