Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek ez még változhat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez még változhat?

Figyelt kérdés

Nem is tudom honnan kezdjem... Egy 18 éves lány vagyok. Jövőre továbbtanulok, minden vágyam,hogy egyetemre kerüljek és sikeresen el is végezzem. Van nyelvvizsgám és előrehozott angol érettségim. Tényleg jó tanuló vagyok. Ezen kívül a családom mindig is fontosnak tartotta, hogy hangszeren is játszak, így több, mint 10 éve hobbi szinten 3 hangszeren játszok. Igazából mindenki kiegyensúlyozottnak lát. Okosnak, határozottnak és "jól neveltnek" mondanak. A szüleim amellett, hogy megtanították, hogy az igazi érték az értelem, azt is belém nevelték, hogy egy nőtől elvárt az, hogy mindig jól nézzen ki. Vallásos is a családom, de NEM FANATIKUS! Vasárnap, aki tud elmegy a templomba és hiszünk Istenben, de nincsenek szigorú korlátaim emiatt. Egyébként a szüleim mindenben támogatnak. Divatosan öltözködöm, megvesznek szinte mindent amit kitalálok, különórára járok minden lényeges tárgyból. Az alakomra is figyelek, az étrendemre is, lovagolok szabadidőmben. Szóval tényleg minden adott. DE!


Egyszerűen hiába akarnak velem fiúk/férfiak ismerkedni, én folyton elutasítom őket. Nem vágyom kapcsolatra. Minden jelentkezőt valamiért elutasítok. Pedig vannak igazán helyesek is közöttük. Értelmileg és érzelmileg is fejlett vagyok. Nem ítélem el azokat, akiknek már ki tudja hanyadik élettársa van ebben a korban. De az biztos, hogy a szüleim soha nem engedték, hogy " ilyen lányokkal" szorosabb kapcsolatot ápoljak. Csak az érdekelne, hogy lehet, hogy ez csak azért van, mert még nem találkoztam az "igazival"? Mert tényleg nem igazán tudom elképzelni a jövőmet egy férfivel. Azt elfeljtettem leírni, hogy több pszichológusnál is jártam, egy kisgyermekkori trauma miatt. Egy jóval idősebb fiú erőszakoskodott velem. Az mély nyomot hagyott bennem. Lehet, hogy olyan régről jön ez az egész? Vagy csak ilyen típus vagyok? A téma most csak azért merült fel bennem, mert a környezetemben többen is mondják, hogy miért nincs barátom, mikor annyian járnának velem. Nyilván mindenkinek nem számolok be arról a negatív élményemről, ami nem is biztos, hogy az egésznek az oka. Valaki érzett már így?


Köszönöm mindenki válaszát! Szeretném, ha olyanok írnának, akik válasza építőjellegű.



2016. júl. 2. 23:46
1 2
 1/11 Kenzo Tenma ***** válasza:
Előbb-utóbb valószínűleg vágyni fogsz rá, fiatalon még sokat alakul az ember személyisége. De, ha nem vágysz rá és így érzed teljesnek magad, akkor semmi gond nincs ezzel, legyél boldog úgy ahogy neked jól esik. Azokkal meg akik beleszólnak, hogy miért nincs baráod nem kell foglalkozni.
2016. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem változhat. Nekem folyton azt mondták, hogy "várt lány várat nyer". Nem kell elsietni ezt a dolgot. Szerezz egy jó diplomát, élvezd az életet és ha 10 év múlva is szingli leszel, akkor térj vissza erre a kérdésre.
2016. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Visszamaradhatott valami ebből a traumából, védekező mechanizmusként utasítod el kapásból a férfiak közeledését. Komolyabb szakember?
2016. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy a nevelésnek az eredménye ez, itt jön ki a hátránya. Vagy szerintem is az lehet, hogy az igazira vársz, és azért nem akarsz senkivel összejönni, meg nem tudom hogy mennyire vannak elvárásaid, és hogy vajon a legkisebb dolgok alapján is szelektálsz már rögtön.

Egyébként szerintem nincsen olyan hogy igazi, így nem érdemes rá olyan szinten várni, hogy mindenkit elutasítassz. Vagy sok hozzád hasonló lánynál jellemző, hogy mindenkit lepattintanak, mert a nagy ő-re várnak. Ezáltal kicsit ellenszenvesnek, beképzeltnek is tűnhetnek, még ha természetesen nem is azok ugye.

Hogy változhat e, ez rajtad múlik, szerintem hagyd magad kicsit jobban ellazulni, gondold végig a lehetőségeidet fiúknál, vagy nem tudom.

2016. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Mégis mit vársz? Felmentősereget 300 jóképű hatdiplomás pasas képében? Vagy mit? Mondd már!


"... én folyton elutasítom őket. Nem vágyom kapcsolatra. Minden jelentkezőt valamiért elutasítok. Pedig vannak igazán helyesek is közöttük..."


Azonnal a hibákra utazol, semmi kétség. Mégis mit vársz? Próbálok valami biztatót írni, de egyszerűen nem megy. Tálcán van kínálva a lehetőségek egész sorozata, te meg mindet kihajítod a kukába. Mit vársz? Mit akarsz? Pszichológushoz jársz vagy jártál, ezek szerint ő sem tudott segíteni. Szerinted én fogok tudni?

2016. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, engem igazából az érdekelt, hogy ebben a korban valaki érezte-e úgy, hogy talán soha sem lesz párkapcsolata aztán Végül mégis lett vagy maradt minden így. Gondolom szerencsés vagy, ezért nem tudod hogyan működik ez a szakember dolog. Ott én beszélek magamról, így sajnos más emberek személyes tapasztalatairól nem tudhatok.

Mindegy... Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 3. 00:36
 7/11 A kérdező kommentje:
A neveltetésemmel kapcsolatos hozzászólást, nem bánnám, ha kifejtené a hozzászóló! Csak azért, mert szimplán nem értem, mi vele a baj. Mindent megvettek nekem, de megtanították, hogy értékeljek mindent. Oktatás szempontjából is a lehető legjobbat kaptam. Mind a két fogsoromat rendbehozatták pedig csak egy pici hézag volt, de engem zavart, szóval nagyon drága állandó fogszabályzóm is volt. Én úgy érzem törődtek velem. Esetleg abból, amit írtam neked más jött le?
2016. júl. 3. 00:48
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez változhat

egyenlőre nagyon elfoglalt lehetsz a sok külön órával és hobbival, így szinte időd sincs, hogy kapcsolatot akarj

meg jelenleg fontosabb a továbbtanulásod

megértem, én is ilyen vagyok/voltam

én most leszek 20, az egyetem első évét fejeztem be nemrég és eddig kb semmi igényem se volt, hogy barátom legyen, lekötött minden más (pedig nekem közel sincs ennyi plusz magánóra és társai)

néha persze eszembe jutott, hogy itt lenne már az ideje vagy hogy nem is lenne rossz, de ennyi

mostanában viszont ez elkezdett változni és komolyabban foglalkoztatni, szóval megfogadtam, hogy igyekszem nyitottabb lenni és a tanulmányaim mellett arra is odafigyelni, hogy ismerkedjek kicsit

lehet nálad is hasonló a helyzet

szóval ha te úgy érzed, hogy számodra még nincs itt az ideje, akkor nem kell erőltetni mások véleménye miatt

és valószínűleg ők se piszkálni akarnak vele, csak furcsállják és azért tesznek rá megjegyzést

2016. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#4es vagyok, igazából nehezen lehetne szavakkal leírni a dolgot, értem én hogy mit mondasz, de csak azt tudom, hogy az ilyen neveltetésű lányok nagyon nehezen megközelíthetőek, meg egy olyan szemléletük van, ami nem biztos, hogy a legéletrevalóbb a világban. Itt pl arra gondolok, hogy nem biztos hogy a kizárólagos tanulás, meg a sok különóra jótékony, mert semmi szabadidőd nem marad így kikapcsolódásra, ami szerintem sokkal fontosabb.

Meg amiket írtál, nekem kicsit olyan sznobságnak tűnik ez (nem sértésből írom, csak annak tűnik nekem mint kívülállónak) Meg olyan mintha nem is a saját életed tudnád élni, hanem egyfajta agymosott, normák szerint élnél, ami alap elvárásnak hat.

És a párkapcsolati részen is hasonlóan téves ez az út, vagy az igazira várni, és elutasítani mindenkit.


Meg az a kérdés, hogy miért érzed úgy, hogy elutasítod még azokat is, akik helyesnek tartasz? (a traumán kívül)

Úgy érzed, nincsenek egy szinten veled, vagy az ő életstílusuk nem szimpatikus, vagy csak egyszerűen jobb egyedül lenni, vagy egyéb ok?

2016. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg 18-19 körüli lányt látok, akinek nincs késztetése kapcsolatra - van aki így reagál, mint te, van aki belemegy minden hülyeségbe, mert "ideje van" - úgy érzik.

Az a régi trauma is befigyelhet.


Sőt még arra is gondolok, hogy egy ennyire túlzsúfolt életben megfelelni, az valóban nem a pasik felé tereli a gondolataidat.

Ne türelmetlenkedj, ne erőltesd a dolgot, és ne fogadj el olyat, aki kevés.

2016. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!