Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Komoly kapcsolatban szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolatban szerintetek baj, ha nem vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés

Van némi kor különbség köztünk de ez semmiben nem mutatkozik meg. Szeretem őt, bármit (mondjuk inkább sok mindent) megtennék érte, kapcsolatunk őszinte és megbízunk egymásban. Nagyon szép lány és néha azon gondolkodom, miért van egyáltalán velem. De nem vagyok szerelmes. Bár igaz, lehet sose voltam senkibe, nem is igazán tudom, milyen az.


Vajon egy komoly kapcsolathoz elég lehet ennyi, hogy tényleg szeretem, figyelek rá, próbálom minden igényét kielégíteni és amennyire tudom boldoggá tenni? Szükség van egyáltalán olyan irracionális eszmékre, mint a szerelem?



2016. júl. 28. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elutasító-elkerülő[szerkesztés]

Az elutasító-elkerülő kötődési stílussal rendelkező emberek általában egyetértenek a következő állítással: "Jól érzem magam szoros érzelmi kapcsolatok nélkül. Fontos számomra a függetlenség és az önállóság. Nem szívesen függök másoktól és nem szeretem, ha mások függnek tőlem." Azok, akik ezzel a kötődési stílussal rendelkeznek, magas szintű függetlenséget igényelnek. A függetlenség iránti vágy gyakran a kötődés teljes elkerülésére tett kísérlet. Önállónak és a szoros kötődéssel kapcsolatos érzelmekkel szemben sebezhetetlennek látják magukat. Gyakran tagadják, hogy szoros kapcsolatokra lenne szükségük. Vannak, akik a szoros kapcsolatokat feleslegesnek látják. Nem meglepő módon, kevesebb intimitásra vágynak partnerükkel, akiket gyakran kevésbé pozitívan látnak, mint magukat. A kutatók gyakran említést tesznek az ilyen kötődési stílussal rendelkezők védekező jellemvonásairól. Az elutasító-elkerülő kötődési stílussal rendelkezők hajlamosak elnyomni érzéseiket és a visszautasításra a visszautasító személy elutasításával reagálnak. (pl.: a partner elutasításával)


[link]

2016. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hmm, köszi de nagyon nem erről van szó. Elég ragaszkodó típus vagyok, és az, hogy sebezhetetlen lennék érzelmileg, az meg nagyon nagyon messze áll tőlem :D Szinte a leírás ellentettje vagyok. Lehet csak festői túlzásokra asszociálok, ha a szerelmet keresem....
2016. júl. 28. 14:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp megér egy beszélgetést ez a barátnőddel. Nem biztos, hogy számít, hogy mi mit mondunk, sokkal fontosabb az, hogy a barátnődnek megfelel-e ez a kapcsolat így, boldoggá teszi-e őt ez. Mert engem pl. nem tenne boldoggá, nekem szenvedélyes szerelemre van szükségem, hogy azt érezzem, hogy a párom rajong értem és szerelmes belém. (És ez nem olyasmi, ami az első időszakban van, aztán elmúlik, a szüleimnél 25 éve tart, valószínűleg amiért ezt a mintát láttam, azért preferálom az ilyesmit, és az én párkapcsolatomban is megvan ez évek óta.)
2016. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Biztos arra vágyik amire te, eléggé igényli a romantikát. De én ezt nem biztos, hogy meg tudom adni neki, egyszerűen emberileg nem vagyok olyan még ha igyekszem is. Viszont nem tudom, lenne-e más akit jobban akarnék magam mellett és tényleg úgy érzem, emberileg ő az akivel együtt tudnék lenni komolyan. Csak valamiért nincs meg az a plusz amitől "lepkéket érzek a hasamban". De kell ez? Azt mondjátok, szükséges ez egy "igazi" kapcsolatban? Mi az a szerelem, akár kérdezhetném így is.
2016. júl. 28. 14:53
 5/16 anonim válasza:
40%
Nem baj ha nem vagy szerelmes csak szereted, de ez hosszú távon nem igazán működhet ha csak nincs valami ami összetart benneteket pl:egy gyerek
2016. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem, ha nektek ez így megfelel. Egy csomó más dolog van, ami össze tud tartani egy kapcsolatot, és amitől jól fog működni szerelem hiányában is. Ilyen a tisztelet, elkötelezettség, megbízhatóság.

Sok kapcsolatban hiába szerelmesek a felek, mégsem működik.

2016. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem baj, én a szerelem nélküli kapcsolatot nem is nevezném komolynak.

az egy dolog, h. jól megvagy vele, de 1. becsapva érezheti magát, ha megtudja, h. NEM vagy szerelmes belé, mert minden csaj szeretné azt hinni, h. a párja mélyen szerelmes belé.


2. magadat is megrövidíted, mert éveket cseszel el az életedből úgy, h. tudnád, mi a szerelem, a langyos együttélésre még ráérnél középkorúként, amikor valóban alábbhagy a szenvedély, de nagy különbség, h. ezeknél a pároknál volt/van IGAZI SZERELEM


3. a szerelem nem irracionális eszme, a hétköznapok valósága kéne legyen egy szerelmespárnál.


4. amit az 1. hozzászóló írt a kötődési stílusokról, az, ha mélyebbre ásnál, igaz lehet rád, valami oka csak van, h. nem tudsz szerelmes lenni.

javaslok terápiát, önismereti csoportokat, bármit, ami közelebb visz önmagadhoz.


5. ha a csajodba nem vagy szerelmes, úgy lenne korrekt, h. tudjon róla, és ha menni akar, engedd el, hátha vár rá vki., aki tényleg szerelemmel szeretné.

2016. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod pontosan definiálni, mi is a szerelem? Pontról pontra, mikor mit, hogyan kéne érezni?

Azért kérdem mert írod, nem vagy szerelmes, akkor tudod kell, mi is a szerelem pontosan.

2016. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Valahol igazatok van és talán jogában áll tudnia, mit is érzek. Bár én se tudom ám teljesen. Minél több időt vele akarok lenni, imádom mosolyogni látni (elképesztő cuki) és tényleg nagyon szeretem. És olyan nyomorúsággal tölt el ha arra gondolok, szakítsak vele csak azért mert nem vagyok költői túlzásokkal tele és kergetem a rózsaszín ködöt. Remélem nem lesz igazatok és működni fog így is. És igen, lehet én vagyok kissé távolságtartó és nem tudok senkit magamhoz közel engedni :(
2016. júl. 28. 15:46
 10/16 anonim ***** válasza:
Kivert a víz, tisztára olyan volt, mintha a barátom írná, a megfogalmazás meg minden... Jól megijesztettél.:D De már tudom, nem az ő kérdése.
2016. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!