Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Beleszerettem a párom legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem a párom legjobb barátjába, aki ráadásul a szomszédunk? 20/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párommal nemrég költöztünk össze, a legjobb barátja szomszédságába. Mivel ilyen közel lakunk egymáshoz, napi szinten elkezdtünk összejárni, csinálunk sok programot, de néha csak kávézunk. Észrevettem magamon, hogy szinte egész nap csak erre a fiúra gondolok, róla ábrándozok. Fogalmam sincs hogy mi van velem, egyszerűen utálom magamat,én eddig teljesen biztos voltam benne, hogy a páromat szeretem! Régebben tetszettem ennek a fiúnak, még mielőtt megismerkedtem a párommal. Ez nem rég derült ki. Most mégis mi a francot csináljak??? Annyira bűntudatom van és gyűlölöm magam, de egyszerűen nem tudom irányítani az érzelmeim!

2016. szept. 9. 14:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd jobban bejön és felkelti a figyelmed, akkor a jelenlegi pároddal lehet, nem is illetek össze. Lehet, nem is szereted, nem úgy működnek a dolgok, ahogy kéne, nem jó a kapcsolatotok.

Elnyomni az érzéseid a szomszéd iránt nem biztos, hogy van értelme és hogy működik, vagy bármit is megold. Át kéne gondolnod, mit akarsz, kivel akarsz kapcsolatot, kivel akarsz együtt élni, és itt a két ember személyét vedd elsősorban figyelembe, ne egyéb előnyöket, ami a kapcsolatból adódik.

Ha nem házasodtál össze még a pároddal, még változtathatsz is, nem fogadtatok még akkor örök hűséget. Gondold át, mit akarsz.

2016. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 cnp ***** válasza:

Utolsó véleményét akartam en is irni!!

Egyetértek! Fiatal vagy,nincs házasság, sem gyerek, es ne felejtsd el, mert talan a boldog elet lehetöségét szurnád el, talan egymást jobban kiegeszititek, mint a jelenlegi pároddal. Hajrá, szurkolunk :)

2016. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

"akkor a jelenlegi pároddal lehet, nem is illetek össze. Lehet, nem is szereted, nem úgy működnek a dolgok, ahogy kéne, nem jó a kapcsolatotok. "


Ugyan már, nem kell ahhoz rossz kapcsolat vagy össze nem illő pár, hogy (főleg pár év után, amikor a társunkat már eléggé kiismertük,) ne tűnjön érdekesebbnek, jobbnak, szebbnek valaki más. Egyszerűen mert a megszokott helyett új. Ilyenkor nem szabad ugrálni és gyorsan váltani, mert a másik srác jó eséllyel újabb pár év alatt ugyanolyan megszokott lesz. Plusz ott a romantikus oldal, hogy már azelőtt is ez a srác odavolt érte, hogy a jelenlegi barátjával összejöttek. Nő vagyok, tudom, ezek milyen csábítóan és varázslatosan hangzanak, de valójában ha nem egy tényleg megromlott, konfliktusos, veszekedős, szeretettelen kapcsolatban van az ember lánya, akkor nem éri meg pasitól pasiig rohanni.


Egyszerűen arról van szó, hogy a kérdezőnek - korából adódóan - ez az első olyan felnőtt kapcsolata, amikor eljut oda, hogy tényleg tennie kell a kapcsolat minőségéért. És ez a normális. Nem megalkuvásról, minden probléma lenyeléséről vagy a saját véleményünkről való lemondásról beszélek, csak arról, hogy egy meglévő kapcsolatot is építeni kell. (Ahogy a háztetőn: ha meglazult egy tetőcserép, nem kell az egész tetőt szerkezetig szétverni és újat készíteni, elég, ha felmászik az ember, megkeresi a hibát és szépen helyrerakja.)


Szóval igen, egy jó kapcsolatba is belefér, hogy hirtelen valakire villámcsapásszerűen rácsodálkozik az ember. De az már rajtunk múlik, hogy gondolatban vele kelünk-fekszünk, vagy tudunk a párunkra figyelni.

2016. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ugyan már [...]"

Pont ezért írtam úgy, hogy "lehet". Nem ismerjük a kérdező pontos helyzetét, ő nem írta azt se, hogy évek óta együtt van a párjával. Valaki pár hónap után is összeköltözik.

Várni a változtatással és tenni a kapcsolatért tényleg érdemes előbb.

Viszont, szerintem olyan, hogy valakiben IGAZÁN megfogjon valami, az nem túl gyakori. Ha nagyon tetszik valami valakiben, jobban, mint a párunkban, az még nem minden, ha nem fog meg annyira. Ezt kéne talán legjobban átgondolnia a kérdezőnek.

De 20 évesen elképzelhető, hogy túl fiatal még ehhez az egészhez. Van, aki 30 évesen is az...

2016. szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Noren1989 ***** válasza:
Na, inkább várjuk az ápdéteket, hogy milyen volt hármasozni!!!
2016. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! :-) Bocsi, valóban nem írtam le, 3 éve vagyunk együtt a párommal. Mindenkinek köszi a válaszokat! A helyzet az, hogy a szomszéd fiú a napokban újságolta el, hogy barátnője lett. Érdekes módon örültem neki, és ami még meglepőbb, hogy mióta bemutatta nekünk a lányt, egyáltalán nem érzek iránta semmi vonzódást, nem is gondolok rá sohasem, ha négyesben vagyunk akkor is teljes mértékben a páromra koncentrálok. Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen megoldódik az ügy.
2016. szept. 14. 18:15
 17/17 anonim ***** válasza:

Húuh...#13.!

(2016.szept.13.14:22)

!!KÖSZÖNÖM!!

2021. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!