Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Honnan tudod, hogy megtaláltad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudod, hogy megtaláltad életed szerelmét?

Figyelt kérdés

a nagy "Ő"-t ,a gyermekeid édesapját/édesanyját, azt akit nem csak életed végéig tudnál elviselni, hanem ha kéne akkor az örökkévalóságig. Honnan tudod,hogy Ő az?Akire beton biztosan, száz százalékosan alapozhatod a jövődet és fordítva. Vélemények,tapasztalatok? Mikor mondhatjuk azt,hogy egy kapcsolat ellaposodott,elromlott,már nem létezik benne a Szerelem? Mikor kell túllépni, vagy kilépni?

Egy kíváncsi, (naiv) 20 éves lány :)



2016. dec. 1. 20:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Na ez engem is érdekelne! :) 20/L
2016. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
onnan hogy szempillantás alatt veszekedés nélkül elrepül 30 év, és még mindig velem és mellettem van.
2016. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Váratlanul, spontán érkezik, rögtön jól érzed magad vele, kíváncsi rád, egyből jól elbeszélgettek, mosolyog, olyan mintha álmodnál, nem nyomul, csak van és kész, azonnal tudjátok, hogy összetartoztok és még ha semmit nem tudsz róla, akkor is tudod, hogy újra találkoztok, majd szép lassan elkezd kialakulni valami, egyre többet tudtok meg egymásról, míg végül összejöttök és idővel elmúlik a rózsaszín köd és észreveszitek egymás hibáit, de ettől függetlenül továbbra is szeretitek a másikat úgy ahogy van és a szenvedély sem múlik el.
2016. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
A páromat évekkel ezelőtt ismertem meg, pont akkor, amikor az exemmel elkezdtem járni. Már akkor felfigyeltem rá, megragadott a tekintete, és valamiért mélyen az emlékeimben maradt, ahogy lesüti a szemét. Ugyanarra a tanfolyamra jártunk, nem szerettem egy párban lenni vele, mert tudtam, hogy Neki jobban megy, nem akartam felsülni előtte. DE volt párom, így semmi jelentőséget nem tulajdonítottam neki. Majd rá 3 évre, összehozott Vele az élet, az első pillanattól hosszan tudtunk beszélgetni, megállás nélkül. Az első hófordulónknál már éreztem, hogy Ő sokkal különlegesebb, Ő az igazi. Azóta több mint másfél éve vagyunk együtt (tudom ez még nem olyan nagy idő). Nyugodt kapcsolat, tele érzelmekkel, mindent megbeszélünk, nem veszekszünk. Érdeklődünk egymás és egymás hobbija iránt, támogatjuk egymást. És, ami a legfontosabb a jót hozza ki belőlem, a rosszat pedig mérsékli. Amikor Vele vagyok, sokkal nyugodtabb vagyok, jobb emberré tett úgy hogy élvezek minden Vele töltött pillanatot. 27N
2016. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején is éreztem, hogy ez más, de így visszagondolva, az ember az elején mindig ezt érzi :)

Tulajdonképpen el kellett telnie pár évnek. Már a 7. évet tapossuk, és még mindig harmóniában, szeretetben és boldogságban vagyunk együtt. Bármikor tudunk miről beszélgetni, mindent együtt akarunk csinálni, nincsenek konfliktusok, illetve, amik vannak, azok is max percekig maradnak életben...

Szóval szerintem ezt sokkal inkább az idő tudja eldönteni, mert egy kapcsolat elején, a lila ködfelhőben mindig az adott ember tűnik a nagy Ő-nek. A valóság csak később jön.

2016. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Már első alkalommal úgy beszélgettünk, mint akik ezer éve ismerik egymást. Fél óra múlva tudtam, ő az aki nekem kell.

Ilyet előtte és azóta sem éreztem más iránt. Működik is évtizedek óta.

2016. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
és mit gondoltok számít a kor, hogy mikor ismerkednek meg? Mitől romlik meg egy ilyen "életre szóló szerelem"? (Mellesleg nagyon örülök, hogy válaszoltatok,nagyon köszönöm és boldoggá tesz, hogy ti is boldogok vagytok! Nagyon örülök,hogy rátaláltatok a másik feletekre!) :)
2016. dec. 6. 20:36
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy életed nagy szerelmét megtaláltad-e, valóban csak az eltelt évtizedek mutatják. De az messze nem igaz, hogy veszekedés nélkül kell eltelnie. Ha nincsenek ellentétek, nincsenek horzsolódások, ha mindig mindenben egyetért a két ember, hamar unalmassá válik a legszebb szerelem is. Az ember változik. Akár tetszik, akár nem, akár elfogadjuk, akár nem, változunk. Ha két ember szerelemben él, ez a változás közel egy irányban fog történni. Nagyon fontos, hogy a szerelmet ápolni kell. Ehhez viszont nagyon fontos az, hogy fiatalkorban átessen néhány tűzkeresztségen. Szerelmeken, reményeken, csalódásokon, fájdalmakon. Ezek szükségesek a lelki megéréshez. Mint ahogy a gyermek a játék során tanulja a felnőttek életét. Ha ez kimarad, előbb-utóbb megsínyli.

És még valamit tudnod kell; a szerelem elmúlik. Mármint az igazi, mindent elborító, lángoló szerelem. A helyét jó esetben egy másik érzelem foglalja el, amit jobb szó hiányában szintén szerelemnek hívunk. De ez már a révbe ért emberek boldog szerelme. A győztesek szerelme. És ez az, amit ápolni kell! Nincs hátradőlés, nincs lazsa! Oda kell figyelni a másikra, és vele kell lennünk az élet minden területén.

2016. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én még úgy sosem voltam szerelmes, de szerintem ezekbe a kapcsolatokba rengeteg energiát kell fordítani, sosem szabad leülni "és akkor most szerelmes vagyok", mert úgy leül az egész. De akinek több tapasztalata van, biztos többet tud mondani.
2016. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én jelenleg 3 éve élek párkapcsolatban,ezelőtt 2 évig voltam együtt egy másik "fiúval" előtte pedig 2 évig (viszonzatlanul) szerelembe estem egy "srácba".Tudom,nem szabad ezt mondani,de összehasonlíthatatlan a mostani kapcsolatom az előzővel... Az első, az az igazán lángoló,mindent elsöprő,reménytelen és viszonzatlan szerelem volt,csak a "rózsaszín köd", amikor bármit megtettem volna érte...elmúlt mert belefáradtam. Jött a következő, amiből kapcsolat lett, 2 évig bírtuk rengeteg sok veszekedéssel, birtokolni akartuk egymást, "tárgyként,saját tulajdonunkként" tekintettünk egymásra....de emellett imádtuk a másikat,de voltak olyan dolgai amiket rühelltem.. nem fértünk össze,nem tudtunk soha megegyezni,közös nevezőre jutni..plussz nem tudtunk egy "jót" veszekedni amikor kompromisszumot köt két ember és végül mindenki jól jön ki a vitából...nálunk ez egyszerűen lehetetlen volt.Szerencsére neki volt előttem már kapcsolata (több is) amihez tudott viszonyítani..miután szakítottunk még jó 1,5 évig szeretett engem...én pedig csak "menekülni" akartam előle mindenáron...És jött a mostani Szerelmem...Imádom,minden apró mozdulatát,ahogy megszólal,ahogy beszél,ahogy nevet és mindent amit mond, iszom a szavait...nincs semmi ami bosszantana benne,már nincs meg a "lila köd", de ugyanúgy érzem azt a vonzalmat amit az elején... hogy húz magához mint a mágnes másik oldala...azt a mérhetetlenül nagy Szerelmet...az első másfél évben nem tudott elköteleződni felém...de én vártam, türelmes voltam.Veszekedtünk de soha nem volt olyan durva,mindig meg tudtuk beszélni a problémákat.Nagyon összepasszolunk... Most már nem adnánk fel ezt a gyönyörűséget ami kettőnk közt van...senkiért,és semmiért...sok mindent éltünk át együtt és a mai napig élünk át ,változunk, talán nem egy irányba...de egymás mellett és fokozatosan,szépen,"párhuzamosan" mondhatni...Nagyon Szeretem Őt, azt érzem,hogy ez a Szerelem kitartana akármeddig...egy a bökkenő, hogy neki nem volt előttem kapcsolata...sok lánnyal flörtölt,ismerkedett,találkozgatott,(még tinédzser korában),de úgy igazán nem tudja mihez "viszonyítani" a velem való kapcsolatát,én vagyok neki az első...tudom,hogy egyszer el kell engednem a kezét...hogy Ő is megtapasztaljon,hogy tudja milyen a rossz és milyen a jó kapcsolat...milyen az egy éjszakás kaland...tudnia kell és nem szabad hogy leláncoljam,magam mellé kössem...csak ebbe persze fájdalmas belegondolni hogy muszáj lesz elengednem életem Legnagyobb Szerelmét. Mert aki tiszta szívéből Szeret és akit nekem szántak, az majd visszatér hozzám,ha a sors is úgy akarja.Ha együtt kell lennünk később,akkor úgyis visszatalálunk majd egymáshoz...és talán még édesebb lesz a vele való kapcsolatom.
2016. dec. 7. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!