Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az igaz, hogy egy normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz, hogy egy normális párkapcsolatban nem a másik végzettsége, munkája, karrierje számít?

Figyelt kérdés
Sokat elmélkedtem ezen és rájöttem, hogy túl nagy dobra verik a fentebb írt dolgokat és nem veszik észre, hogy a szeretet az sokkal magasabb rangú, mint a pénz és az élvezetek hajszolása. Úgy látom, hogy az élvezet hajszolása nem adja meg a boldogságot, mert mind múló boldogság, viszont a szeretet az tartós.
2016. dec. 19. 10:06
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
76%
Majd ha szeretetért kapnak kenyeret a boltban, akkor ez minden igaz, szép es jo lesz. Addig viszont nem árt olyan emberrel kezdeni aki mind emberileg, es mind anyagilag rendben van, mert egyszeruen a semmire nem lehet tervezni.
2016. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem két embert nem a különbözőség, hanem bizonyos fokú egyformaság tart össze. Ha szakadék van az iskolai végzettségek, a munkahelyek vagy a karrier szintek között, akkor az halálra van ítélve. Kivételek vannak a mesékben, de a valóság az, hogy ez nem csak iskolai végzettség, hanem annál sokkal több, általában magával von egyfajta anyagi színvonalat, ambíciót, világlátást, kitartást, stb. Nem az élvezetek hajszolása az, hogy ha valaki sokat tanul és jutni akar valamire. Nem adja meg a boldogságot önmagában, ez igaz. De az sem adja meg, hogy ha az egyik fél hajt előre, a másik meg segédmunkásként a rendszert szidja, ahelyett, hogy tenne magáért.
2016. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Szerintem nem jól gondoljátok, mert mi van ha beleszerettek valakibe aki mondjuk segédmunkás vagy takarító. De tök jót beszélgettek vele, van több érdeklődési kör, minden megvan amit másikban kerestek, de csak ez az egy dolog van, hogy ilyen a munkája. Úgy gondolom, hogy idővel változhat a helyzet és úgy látom abba sincs semmi ciki, ha az egyik vezető beosztású a másik alkalmazott, mert a kettejük közötti szeretet lesz meghatározó normális esetben nem a pénz.
2016. dec. 19. 10:16
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Egy normális kapcsolatban a másik végzettsége, munkája, karrierje IS számít, mint minden más egyéb. A szeretetet pont ugyanúgy nem szabad túlértékelni, mint az pénzt vagy az élvezeteket. A szeretet sok problémát megold, de nem mindent és nem automatikusan. Ráadásul, ahogy feljebb írták, szereteten nem lehet kenyeret venni.


Abban természetesen igazad van, hogy nem jó túlságosan anyagiasnak lenni vagy akár karrierre, keresetre alapozni egy kapcsolatot, de attól még fontos és teljesen normális szempont a másik végzettsége, munkája. A szeretet pedig sajnos ugyanúgy múlandó, mint bármi más. Magától nem fog fennmaradni és magától nem oldja meg a problémákat.

2016. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
79%

Neked az elmű számla fizethető szeretettel? Szerintem az ilyen felfogás még elnézhető egy olyan kamasznak, aki életében először szerelmes, de egy felnőtt embernél intő jelnek minősül az életképtelenségre. Ráadásul összefüggéstelen amit írsz, a munka és az élvhajhászat nem teljesen fedik egymást.


Nézd, értelmes ember nem azt várja a párjától, hogy 25 éves kora végére teremtsen meg egy kacsalábon forgó palotát, de én pl képtelen lennék társként tekinteni egy olyan férfira, aki nincs kb azon a szinten, mint én. Azt jelentené, hogy az a férfi nem küzdött úgy az életben, mint én, nincsenek hasonló céljai, vágyai, következésképp nem is érti az enyémeket, nem azonosul vele.


Nekem van párom, és minket az is erősen összeköt, hogy együtt küzdünk az életben minden sikerért, és támogatjuk a másikat. Igenis büszke vagyok rá, hogy honnan hova jutott, mert tudom mennyi munkát fektetett bele, és ezzel ő is így van.

2016. dec. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
76%
Az nem gond, h az egyik vezeto beosztasu, a masik alkalmazott, de hogy mit vezet az egyik es milyen munkakorben alkalmazott a masik, az igenis szamit. Ahogy elottem mondjak: vilagnezet, ambicio. En pl nem tudnek ellenni egy segedmunkassal, mert elobb utobb kitunne, hogy mennyire masok vagyunk. Munkahelyemrn is szivesen elbeszelgetek a takarito nenivel, de akkor sem kezdenek vele kapcsolatot, ha o egy iszonyat helyes, bugyinedvesito pali lenne. Miert? Mert amig o megelegszik ennyivel, h legyen meg a napi betevo es legyen hol lakni, es eleg az, hogy tud irni es olvasni, addig en kepzem magam, motivalt vagyok, sikeres akarok lenni, szeretnek kulturalodni, sajat egzisztenciat es jol fizeto allast, amihez persze nezem a kepzesi lehetosegeket.
2016. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%
8 hónapig éltem egy gyárban három műszakozó pasival, miközben tovább tanultam. Én is úgy gondoltam, ahogy te. Voltam vagy 20 éves, és vakon hittem az érzéseknek. Aztán felébredtem, amikor egy random délután csak úgy elbeszélgettünk és láttam, hogy olyan sötét van benne, hogy épp falnak nem megy. A tanulás nem csak papírt és pénzt hoz, de annál többet is ad. Másképp nézel a dolgokra, a kihívásokra, az életre magára. Azt gondolom, hogy ha változást vársz, akkor megint nem fogadtad el igazán a másikat. A naivitásod aranyos, csak nem életképes.
2016. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a szeretet és szerelem, amiről te beszélsz. Közben pedig megy az élet, a párok összeköltöznek, dolgoznak, családot alapítanak, gyereket nevelnek. Szeretetben. Aztán döntéseket kell hozni és jönnek a beszélgetések: Hova és miből költöznek, miből élnek, hol dolgoznak, az mit követel meg a családtól, a gyerekeket hogyan nevelik, milyen elvek szerint... stb.


Nézz meg két embert, aki két teljesen más világból jött, és tekints a csókokon túlra! Minden egyes döntésben meglátszik majd a különbözőségük. Az élet pedig az ágyon kívül zajlik. Döntések millióinak sorozata. Állandó konfliktusban pedig nem lehet élni.

2016. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
77%

A második válasza tökéletesen megválaszolta a kérdést. Ha nem látod, az azt jelenti, hogy te lehetsz a kevésbé sikeres végzettség és munka fronton. Itt a tökéletes példa, miért nem érti meg egymást két különbözően intelligens/különböző végzettségű/különböző beosztásban lévő ember. Elbeszélsz mellette.


Vonzalom lehet közöttük, de szerintem a kapcsolat hosszú távon nem működne. A legtöbben így gondolják, ezért bele sem mennek hasonló helyzetekbe.


Anyagi gondok, műveltségi gondok és még egy rakás más dolog.


Kőműves Feri 11 óra fizikai munka után fáradtan ér haza, egy jó vacsorára és fürdésre vágyik. Ezalatt a párja már 3 órája hazaért, elmenne szórakozni, színházba, múzeumba, de ha elmegy, nem tud időt tölteni a férjével, mert mire hazaér, ő már alszik és mérges is, hogy megérdemelné a kényeztetést, mert nehéz napja volt.


Vagy fordítva. Pincérnő Erzsi minden hétvégén és ünnepeken dolgozik, néha késő estig. Irodista férje hétköznapokon 4ig melózik. Nincs együtt töltött idő ismét, mások az igényeik.


Nem kell sok ész, hogy ezt felfogd.


Kellemesen és izgalmas románc lehet belőle, de ha kapcsolattá alakul rengeteg nézeteltérés lesz belőle, és ezzel nem jó együttélni minden nap.


Akárkibe bele lehet szeretni, még a sarki drogosba is, de azt a kapcsolatot már nem vállalja érte az ember, ami ezzel jár.

2016. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha valaki tegyük fel nagyon nehezen tanult, szövegértési problémái voltak az egész iskolás éveket végig szenvedte? Hiába voltak céljai nem voltak olyan képességei, hogy elérje azokat. Most csak ezért nem összejönni valakivel elég nagy felszínességre utal. Én úgy látom, hogy a párkapcsolati közös célok számítanak inkább és nem az, hogy matematikailag mennyit ért el az illető. Túlságosan is siker hajhász lett a társadalom. Nem akarni kell a sikert hanem élni az életet és egyszer csak jön.
2016. dec. 19. 10:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!