Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti hisztek abban, hogy minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek abban, hogy minden a szerelmen alapszik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy miért csinálunk akármit is, ha nem a szerelemért? Miért tanulunk az iskolában annyi éven át? Miért dolgozunk annyit a munkahelyünkön? Miért intézzük a dolgainkat, ha nem azért, hogy mindezt megosszuk életünk nagy szerelmével? Persze vannak kivételes esetek is, de alapjában véve szerintem ezért csináljuk azt, amit csinálunk. Ezért élünk. Azért, hogy boldogok lehessünk életünk szerelmével. Sok más dologért is, de ez a legfontosabb. Mit gondoltok?

20/f



2017. febr. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért öhm... erre lehet ellen példát hozni.

Hívőknek: Isten és az általa kiosztott küldetés (amit nem tudnak, de sejtik) beteljesítése.

Teréz anya például kétlem, hogy a szerelemért küzdött volna... és dolgozott stb.


Vannak, akiknek az élvezetek halmozása.


Megint mások a hatalomért küzdenek: Ceasar, Napóleon stb.


Vannak, akik a félelem miatt akarnak hatalomra törni, hogy ne árthasson senki Ő neki (nem a szerelmének). Akár munkahelyen is lehetséges kialakítani egy kis királyságot, ahol Te uralkodsz mindenkin érzelmileg, és folyton attól rettegsz, hogy valaki elveszi ezt tőled.


Vagy akár Gandhi (jól írtam?), aki nem hiszem, hogy a szerelméért küzdött, és tartott rendszeresen éhség sztrájkot.

És a történelemből egy rakás nagy ember példáját lehetne hozni, amit át lehet vetíteni a mai közemberekre. Nem a szerelem az egyetlen motiváció. Pénz, hatalom, Isten, Félelem, béke, szeretet, düh stb.

2017. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk igaz. Annyira elmerültem a szerelmes rózsaszín ködben, hogy elfelejtettem gondolkodni. :D

De hülye vagyok. Egy barom. :D

2017. febr. 18. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Töröl, töröl :D


Nem szabad ilyeneket mondani, mert tényleg azzá válsz :D


Azé' annyira nem vagyol hüje no...

2017. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, azért köszi. :)
2017. febr. 18. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Húsz évesen én is így gondolkodtam mint te. Aztán megismertem a szerelmet. Aztán......elváltunk. Negyven vagyok és nem hiszek a szerelemben. Ez egy biológiai rózsaszín köd, ami azért borít el, hogy szexelni akarj, mert az biológiailag szaporodást, fajfenntartást jelent. A biológia nem tudja hogy te majd védekezel. Nincs szerelem. Szeretet van, tisztelet van, egymás értékelés van. Jobb esetben. Ebben hiszek most.
2017. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség, a sok szerelmesfilm ezt akarja elhitetni az emberekkel, de valójában a szerelem nem fog megváltani.
2017. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon szomorú. De azért köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. :D
2017. febr. 18. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!