Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem kéne sutba dob ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kéne sutba dob ezt a hasonló a hasonlóval elvet és inkább a tetszésre menni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, miért olyan fontos az, hogy a párok sok mindenben hasonlítsanak. Mint pl. miért nem lehet párja egy olyan embernek aki sokat ül otthon a másik sokat utazgat. Egyik megtapasztalja a sok utazgatást, mozgást a másik filmek, sorozatokat, játékokat mutat a párjának. Most csak egy példát hoztam fel, mert így sokkalta színesebb lehetne az ember élete, minthogy a tükörképünket keressük. Miért kéne annyi mindenben hasonlítanunk? Jó most jöhetne konfiktusos téma, de azokat meg nem kéne szülni, hanem szeretni és elfogadni kéne egymást. Én azon az állásponton vagyok, hogy ha nincs nagyon közös téma, hobbi akkor így még jobb kapcsolat születhet, mert sokkalta színesebb életük lehet így. Suba guba elmehet a búsba szerintem! Rosszul gondolom? :D
2017. febr. 27. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul. Ha én focimeccsekre szeretek járni, a feleségem meg az operába, és én nem szeretem az operát, akkor nem úgy fogom érezni, hogy színesebb az életem, hanem úgy, hogy rendszeresen olyat csinálok, amit nem szeretek. Miért legyek együtt olyasvalakivel, akinek az életmódja, ízlése jelentősen eltér az enyémtől? Nincs értelme.
2017. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép gondolat. De...

Ahhoz amit te vársz el nyitottnak kell lenni de valahogy az emberek nem szeretnek túl sok energiát feccölni ilyesmibe s kimozdulni a komfortzónájukból huzamosabb ideig.

Amire te gondolsz az egy jól menő párkapcsolat viszont a többségi kapcsolatok nem ilyen mert az emberek nem ilyenek.

De levezetem.

Kéne hozzá két önállóan is boldog ember. A többség nem az s a másiktól várják a nagy boldogság felhőét. Amikor rájönnek nem lett jobb az életük mert a hozzáállásuk, viselkedésük, gondolkodás módjuk nem változott a kezdeti elégedettségérzés lanyhulni kezd.

Kéne a két embernek hobbi vagy elfoglaltság amit mint írtad megmutathatna a másiknak s színesíthetik vele az életük ők is. Lehetne ez főzés, sport, viharvadászat, képzőművészetek,zenélés bármi. Van akinek a tévénézés is elég. De ha totál más az érdeklődésük s utálják a másikét mert mégiscsak hehéz hirtelen imádni bármit amit addig negatívan ítéltél meg.

2017. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Nos én ezt azért kérdeztem, mert amikor ismerkedek egy lánnyal azt nézem, hogy mennyire tetszik, jókat tudunk beszélgetni és mennyire tudjuk elfogadni egymást. Én nem vagyok színházba járós, de ha esetleg ő szeretné és szeretném a páromat akkor megtenném azt, hogy néha elmenjek vele, ugyanez van a szórakozóhelyeknél is nem szeretem sőt ki nem állhatom, de legalább lenne mellettem valaki akivel táncolnék és innék egy jót vele. Egyetértek veled azzal, hogy sokan nem képesek feladni a komfort zónájukat, de én szívesen megtenném mivel mostanában nincs valami izgalmas életem. Félre ne érsd nem a megváltást várom csak benne lennék olyan programokban amiket ő szeret. Azért se hiszek abban, hogy sok mindenben hasonlítanunk kell mert ismerkedtem egy pár ilyen lánnyal, nagyon sok közös témánk volt és érdeklődésünk, de aztán nem volt meg a kettőnk közti kémia és párszor megtetszett egy olyan lány aki eléggé az ellentétem volt.
2017. febr. 27. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Más dolog tetszeni meg jókat beszélgetni, mint együttélni és közös programok, közös cél helyett két külön úton járni.
2017. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha elmennél valakivel ide-oda, az nem a komfortzónából való kilépés lenne. Neked az úgy lenne kényelmes, komfortos. Az lenne az, ha egyedül mennél el.


Onnan tudod, hogy kilépsz a zónából, hogy nem csak pozitívak az érzéseid, netán kicsit félsz is.

2017. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de szerintem rosszul gondolod :) A filmekben jól mutat ez az "ellentétek vonzzák egymást" baromság. De a valóságban szerintem nem igazán működik. (Biztosan vannak kivételek nem mondom, hogy nincsenek.) Szerinted miért színesítené az életem ha a párommal nem lenne közös témánk? Ezt nem igazán értem. Szerintem inkább eltávolodnánk egymástól ha nem ugyanazokat a dolgokat szeretnénk. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy tök ugyanolyannak kéne lennünk, de én nem azért vagyok együtt a párommal, hogy egyedül nézzem a sorozatokat amik őt egyáltalán nem érdeklik, míg ő körbeutazza a világot. Te olyan ember lehetsz aki párkapcsolaton belül is szeret egyedül lenni és nem fontos hogy érdekelje a párját a hobbija, de nem mindenki ilyen. Szerintem ezek a kapcsolatok ritkán működnek. Én pont abban hiszek, hogy azért értjük meg egymást ilyen jól és azért ilyen fantasztikus a kapcsolatunk mert ugyanazok a dolgok tesznek boldoggá, ugyanúgy gondolkodunk dolgokról. Nagyon nem értek egyet az elméleteddel. Ott van pl. Bridget Jones a filmbe tök vicces, hogy összejön a karót nyelt Mark Darcyval de a való életben ezek a kapcsolatok nem működnek.
2017. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egymás hobbijaiba való bevonódás a legkevesebb...

De ehhez már eleve kell egy olyan mentalitás, értékrend, beállítódás is.

Nem is olyan régen volt itt egy pasi, aki azon problémázott, hogy a barátnője folyton utazni akar, ő meg ezt pénzszórásnak tartja, inkább spórolna a közös otthonra. Tehát alapvető értékrendbeli, felfogásbeli eltérés volt köztük!

Abba is gondolj bele, hogy ha valakinek van valamilyen hobbija, az rendszeresen szeretné űzni, nem pedig alkalmanként. Lehet, hogy kétszer elmenni a párunkkal jópofa dolog, de hosszú távon már nem annyira az. Ez gyakorlati tapasztalat! Az én párom is próbált bevonódni a hobbijaimba: pár alkalommal eljött velem, aztán többször nem. Ugyanez fordítva is jellemző. Néha (ritkán) én is csatlakozom hozzá, de hosszú távon már nem vonz az Ő HOBBIJA. Jó, nekünk van sok közös tevékenységünk is, meg meg tudjuk oldani, hogy mindenki a sajátjával foglalkozik, nem függünk egymástól és ez így jó.

De a hasonló értékrend bizony nagyon sokat, rengeteget számít. A hobbi ennek csak egy nagyon-nagyon pici szelete.

2017. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!