Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi is tulajdonképpen a vonzalom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi is tulajdonképpen a vonzalom?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani,vonzodom,vonz,megvan a vonzalom!De mi is valojában a vonzalom?Mit is jelent ez? Mi èbreszti fel,hogyan jön lètre,mi táplálja ès mièrt mulik el ha vège a kapcsolatnak? Mièrt alapoznak sokan csak erre amikor annyi sok más dolog is van amitől jobban tud,tudna müködni egy kapcsolat?Akarat,elfogadás,hála csak nèhány a sokbol.

2017. márc. 28. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kémia.

Ösztönök , hormonok a fajfenntartás érdekében.

[link]

2017. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet elmagyarázni, ugyanis ez az ember tudattalan működésének a része és van benne egy jó adag idealizálás is (a hiányzó információkat számunkra kedvezőekkel töltjük ki). A vonzalom elmúlásának jellemzően az az ok, amikor már nem működik az idealizálás, szembesülünk a rideg valósággal. Van, aki meg tud ezzel barátkozni, van, aki nem.

Bizonyára vannak, akik vonzalom nélkül is képesek párkapcsolatban létezni, én a magam részéről nem. Ha nincs vonzalom, akkor lehet belőle egy remek baráti kapcsolat. De párkapcsolatban igénylem az intimitást is, az pedig vonzalom nélkül kínszenvedés.

2017. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ez csak kémia (oxitocin, dopamin,endorfin,stb). Tudom miről beszélek, mert tegnap is megláttam azt a pasit akihez vonzódom (nem ismerem csak köszönő viszonyba vagyunk) és minden porcikám remegett érte.
2017. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kèmia meg hasonlók? A kèmia mint olyan mi magunk vagyunk,ès önmagunkat saját akaratunkkal irányitjuk,lèpünk a lábunkal mert akarunk lèpni,èrzünk a szerveinkel mert èrezni akarunk,elfogadjuk a kinált italt ,mert el akarjuk fogadni,minden az akaraton mulik,mièrt gyártunk kifogasokat mègis? Mindenkiben van valami vonzó ,persze mindenkihez nem vonzodhatunk,ez igaz,de mègis mièrt vonzodunk ahhoz jobban aki nem akar,aki bánt,s mièrt nem vonzodunk ahhoz aki szeretni tudna? Mert igy akarjuk? Mi hát a vonzalom? S mièrt nem az akaratunkra hagyatkozunk a vonzalom helyett?
2017. márc. 28. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még a legbölcsebbek sem tudják. :D
2017. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már leírtam ezeregy másik kérdéshez.


A vonzalom szerintem pusztán a kémiát jelenti, ami annyit jelent, hogy az eltérő immunrendszerű emberek kellemesebbnek érzik egymást illatát, szexuális vonzalmat éreznek egymás iránt. Tetszik az illata, megörjít és le akarod teperni. Ez nem tudatos dolog, hanem ösztönös.


Mint látásnál mondjuk. Látunk a szemünkkel, nem azért mert látni akarunk, hanem mert így alakult ki. Erre nincs ráhatásunk, nem tudatos.


Vagy mint az éhség. A gyomrunk jelez, hogy enni kéne, mert az jó lesz nekünk, mi meg eleget teszünk a parancsnak vagy nem.


El lehet nyomni, de nem túl kellemes. De el tudjuk nyomni, ezért vagyunk emberek.


Szerintem a szerelmet a vonzalom+belső+külső hármasa alkotja. Persze nyilván nem ilyen tömören, mert a külsőhöz a mozdulatok, szókészlet, ruhák, meg ezáltal társadalmi státusz is hozzátartozik például.


Ugyan erről nincs infóm, de úgy gondolom, hogy a vércsoportnak is köze van a kémiához.

2017. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pusztán biológiai vonzodás.

Külsőre, formákra.

Az agyunk ezt hormonokkal díjazza. ennyi

2017. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!