Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, hogy ennyire féltéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ennyire féltékeny? Ez még az a "természetes féltékenység"?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet és olyan szakon vagyok, ahol kb 70-75 főből 4 fiú van, szóval majdnem mintha leányiskolába járnék.


Korábban (középsuliban) is feltűnt, hogy eléggé féltékeny. Ott is többségben voltak a lányok, mégis teljesen ki volt bukva. Nem állandó jelleggel, de tett megjegyzéseket, amik a féltékenységére utaltak.

Most, mielőtt elkezdődött a suli elég feszült volt. Csak később jöttem rá, hogy azért mert ő jobban félt a változástól, mint én, hogy ennyi új embert ismerek meg, köztük nyilván fiúkat is.

Gólyatáborba ezért nem mentem gyakorlatilag. Nem mondom, hogy mennyire rossz volt, mert ő elvitt nyaralni cserébe, de konkrétan kérte, hogy inkább ne menjek, vele legyek.

Most meg azt csinálja, hogy jön elém a suliba. Mindenki el van tőle ájulva, hogy mennyire szuper, hogy ennyire szeret velem lenni, hogy figyel rám, milyen jó nekem, hogy autóval hoznak-visznek, stb... De én úgy látom, hogy inkább csak demonstrálja, hogy nekem van barátom.

Meg ami még ilyen volt, az hogy ahova jártunk közösen edzőterembe, ott edzettek körülötte, és elvileg valaki megjegyezte, hogy milyen jó s*ggem van. Ezen teljesen kiakadt, később mesélték, hogy beszólt valamit a férfinek, ő meg nekem csak annyit mondott, hogy szeretné, ha olyan edzőterembe járnék, ahol inkább csajok vannak csak, például egy fitness terembe, mert amúgy sincs szükségem rá, hogy izmosodjak, ne súlyzós edzésekre járjak (ez volt a szöveg).



Vagy ez teljesen normális? Csak én érzem soknak?


19/N 29/F



2017. szept. 21. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem ez normális. Én el tudnám viselni. Örülj neki hogy ennyire szeret és félt. Nem baj ha féltékeny :) csak ne akadj ki rajta
2017. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Ez beteges. En olyan szakra jartam, ahol pont forditott volt az arany, megsem tett megjegyzeseket.

Amugy minek neked 10 evvel idosebb pasi? Lehet, attol tart, megismerkedsz egy korban hozzad illovel, akivel azonos eletszakaszban vagy.

2017. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Nem normális egyáltalán, és az se normális hogy 29 évesen ilyen féltékeny és kisajátító és az se ok, h 29évesen ilyen fiatal lánnyal kavar.
2017. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem normális. Nem bízik se benned, se önmagában. Szánj rá egy estét, és beszéljétek át ezt a témát, mert a féltékenység egy óriási kapcsolatgyilkos.
2017. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es! Akár a csoporttársaimat hallanám. Ne értsd félre, inkább így legyen, minthogy észre se vegyen és ne érdekeljem. Csak mégis talán sok egy kicsit.


A "kavarás" szó úgy érzem, hogy megfelelően azért nem jellemzi a kapcsolatunkat, mivel már több, mint 2 éve együtt vagyunk. Sosem volt más barátom előtte, mellette nőttem fel akármilyen hülyén is hangzik. Annyira hülye voltam és komolytalan akkoriban, mégis szeretett, most már azért messze vagyok attól az önmagamtól. Nem értem, hogy miért éppen most nem bízik bennem, amikor már ennyire ismer.

2017. szept. 21. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ő magában nem bízik inkább. Tudja, hogy találhatsz most magad körül másik jót is. Amúgy egy dologra fel szeretném hívni a figyelmed. Ez életed egyik legmeghatározóbb, és legélvezetesebb időszaka most. Ne hagyd, hogy miatta ne váljon azzá. Én egyáltalán nem voltam egy bulikirálynő, de a főiskolás éveim voltam életem legszebb évei, míg meg nem születtek a babáim.. ha-ha-ha. :-) de tényleg amúgy, nagyon élveztem azokat az időket, a társasági életet, hogy sok embert meg tudtam tét nélkül ismerni, sok-sok röhögés, vidámság, komoly beszélgetés értelmes emberekkel, hogy azt tanulhattam, amit szeretek. Sok program, kiruccanás, kalandok (pedig nálam nem szexuális értelemben volt...) szóval ezt ne hagyd ki senki kedvéért, ha javasolhatom. Voltak lányok körülöttem, egy olyan, akinek ilyen volt a párja, mint a tiéd. A pasit a lány előtt megcsalták, ezért tartotta aranykalitkába a párját. A lány nem élt emiatt tárasásgi életet, volt egy-két bartánője a csoportból. És mondta, hogy majd lesz közös gyerek, bla-bla.. mikor lediplomáztunk, szakított a párjával, és akkor kezdett el élni, kiélni, bulizni, stb. Megbánta az előző éveket. Nem azt mondom, végülis pótolható volt, de más volt már munka mellett, meg minket már hiába hívott, mert mi meg pont akkoriba kezdtünk el tartós kapcsolatokat kialakítani, és már túl voltunk azon a korszakon. Ja, és három ilyen volt, akinél fősuli alatt csak a pasimmal lehetek, övé az életem, és szétmentek negyedikben. (akkor még négy éves volt a fősuli) Szóval azért ügyesen lavírozzál ezzel!!! Fiatal vagy még, hogy teljesen lekösd magad, gyűjts élményeket, ismerkedj. Mondja ezt egy igazán konzervatív feleség.


És a lényeg, nem normális szinten féltékeny a pasid, kicsit túlzás volt ez a ne menj gólyatáborta.

2017. szept. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
NINCS olyan, hogy egészséges féltékenység, a féltékenység semmilyen esetben sem egészséges és semmilyen esetben sem szól a szeretetről. Ezt a "természetes féltékenyég" maszlaggsé a rengeteg önértékelési problémával küzdő, önismerethiányos, kötődési mintákkal problémás ember ezzel racionalizálja magában az érzést. Szvsz a féltékenység az egyik legaljasab, legkapcsolatgyilkosabb, legundorítóbb dolog egy kapcsolatban, nálam a megcsalással egy szinten van - mintkettőt megtapasztaltam a saját bőrömön "szenvedő alanyként", esküszöm sokkal jobban fájt a féltékeny exem folyamatos alaptalan váadskodása és ellenőrizgetése, mint a másik ex megcsalásai.
2017. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már sok!
2017. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki szereti a másikat akkor félti is egyben. De ez nem azonos a féltékenységgek. Aki féltékeny az magának akarja kisajátítani a másikat, birtokolja mint egy tárgyat.

Esetedben is ez történik. 10 évvel idősebb ami ilyen korban nagy különbség, nem biztos a poziciójában, fél hogy ismerkedsz másokkal és kiderülhet hogy mégsem ő a legjobb az ágyban, nem a legkedvesebb stb.

Később azért fog féltékenykedni mert 20 évesen nem élted ki magad és kiváncsi leszel. Az ilyenre mindig lesz ok.

2017. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ên mondjuk màr azon kiakadtam volna ha a párom még azt is megszabnà hogy milyen eddzőterembe jàrhatok.A gólyatàbor meg hozzàtartozik az egyetemhez .A gimnaziumhoz meg a csibeavató .Szàmomra érthetetlen hogy egy fêltékeny férfi miért viselkedik igy .Ha meg nem bizik benned akkor szakitson és hagyjon êlni.
2017. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!