Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet belém szerelmes egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet belém szerelmes egy manipulatív arrogáns irányító típusú önző férfi?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, az egyetlen barátom. (Szerelmes vagyok belé) Barátnőim sincsenek,nagyon nehezen nyitok màsok felé. Ez a férfi is csak azért lett a barátom,mert anno még ő közeledett,nyitott felém,de csak barátkozni szeretett volna.

Róla azt kell tudni csak "röviden",hogy nagyon manipulatív és arrogáns. Azt vettem észre,hogy ő soha senki iránt nem érdeklődik azon túl,hogy kontrollt szerezhessen más felett és kihasználja az illetőt. Nem szeretném rossz embernek feltűntetni még anonim oldalon sem,mert szeretem őt és senki sem tökéletes,vannak jó tulajdonsàgai is,de a negatívumból is van,elég sok. Azt vettem észre,hogy a "barátaival" akiket ő annak nevez,pedig ő sem gondolhatja komolyan folyamatosan kritizálja őket, vagy megkérdőjelezi a dolgaikat,az igazukat. Már 100x ha nem többször láttam,hogy hogyan játsza meg az áldozati bárányt és màsokat vonna felelősségre vagy védekezni próbál.


Bevallom nem magamtól esett le,hogy manipulatív ember. Szószerint kiteregette előttem a dolgait és beavat mindenbe. Volt már rá precedens,hogy falaznom kellett neki vagy megerősítettem pl hogy " igen,igen a barátod ártatlan"soha nem csalna meg". A barátnőjének többször is hazudozott,fűvel fával megcsalta már. Azóta ex lett a nőből,de nem is baj. Jöttek a következő nők a sorban. Többször is belerángatott az ügyes bajos dolgaiba, ha valakinek hazudnia kellett, vagy a legjobb amikor az érzékenységére kell apellálni akkor jövök a képbe és utólag mindig elmondom az adott személynek,hogy az én barátom soha senkinek nem akart rosszat,érzékeny ember stb. A példa kedvéért pár dolgot megemlítenék. Neki nem tetszett,hogy a testvére azzal a lánnyal van együtt aki korábban vele jàrt tehát az exe. Részben megértettem,hogy ez zavarja,etikátlan,kicsit gyomorforgató,hogy azzal az emberrel legyek kapcsolatban akivel előttem a tesóm járt. Mindent megtett annak érdekében,hogy kettőjüket szétvàlassza. A lányt folyamatosan ócsárolta, lekezelően beszélt vele ha a család együtt volt és a lány is megjelent. A barátom a saját öccsének képes volt neki menni, amikor megtudta,hogy kivel van együtt. Rohamosan megváltozott a kapcsolatuk jellege. Napi szinten ment a fenyegetőzés,veszekedés. Örülök neki,hogy mind ebből kimaradtam és csak hallàsból tudom mi történhetett. Mindig elpanaszolta a barátom,hogy mi van otthon. Ez régen volt,pár évvel ezelőtt. De volt már olyan is,hogy szándékosan eltörte egy ismerősének a telefonját akivel előtte valamiért haragban voltak,valami nézeteltérésük volt. Úgy lett beállítva mintha véletlen történt volna. Szemrebbenés nélkül mások szemébe hazudik és ártatlanul bámul. Ha valami nem úgy van ahogy azt ő akarja akkor megvezeti az embert. Nem rég költöztem be egy panelba. Egy teherautót béreltem és a bútorokat már felvittem volna magam és kaptam segítséget a barátomtól és a tesója is jött. Nem lett volna annyi pénzem,hogy a kiszállítónak még fizessek azért is mert felviszik a cuccaimat az 5-dikre. Erre mit csinált a barátom? Lágy édes hangon megkéri a srácokat,hogy segítsenek. Úgy nem ment akkor addíg addíg fűzte őket ,de inkább fenyegetőzött amíg célt nem ért. Aztán lefelé menet adott nekik valamennyi pénzt és tök más stílusban,mézes mázos hangon megköszönte a segítséget. Mi ketten az öccse és én meg inkább megse szólaltunk, nem tudok mit kezdeni az ilyen helyzetekkel. Van még pár dolog. Főleg olyan ami azzal kapcsolatos amikor mások érzéseire akar hatni. Befolyásol, bűntudatot kelt másokban. Az öccsével is megtette ezt simán. Nagyon sokan szeretik őt,de legalább annyian utálják is. Szerintem a kollégái közül elvétve egy - egy ember van akinek nincsen vele gondja. Azokat leszámítva meg mindenkinek szálka a szemében. Szóval ő az én barátom. Tudom,hogy nem valami jó embernek tűnik,de amiért nekem nincsen vele gondom és ez bármennyire is gázul hangzik az az,hogy velem mindig kedves volt. Soha egyetlen egyszer sem próbált hatást gyakorolni rám,nem irányítgatott,nem voltak üres fenyegetései,hogy tönkre fog tenni, meg ezt és ezt nagyon megbánom,nem beszélt velem csúnyán,mindig eszméletlen kedves volt és őszínte. Nekem elmondta,hogy mi a terve,mi nem tetszik neki stb. És nem csak ez volt amit megosztott velem. Sok időt töltöttünk együtt,mindig ha tehettem és volt időm akkor elhívott magával ide oda, moziba,kajàlni,sétálni, ha találkozott a barátaival akkor engem is elhívott és bemutatott mindenkinek. A szüleinek is bemutatott, a mamájánák is. Ha unatkozik és otthon van akkor felhív hogy menjek hozzá át vagy váratlanul felkopog hozzám és csinálunk valamit. Beszélgetni szoktunk a legtöbbet. Órákig, nagyon sokat. Szerintem nagyon jól ismerem őt,már átlátok rajta, tudom hogy milyen ember. Neki is vannak érzései, kedves tud lenni,szeretetre méltó,de nagyon önző és azt hiszi ő a világ közepe. De ha velem van akkor nem érzem ezt, nem próbált arrogáns lenni és nincs minden szava mögött az hogy "én én én én" "csak nekem lehet igazam". Elfogadja a döntéseim,mindig meghallgat,kérdez,érdeklődik,mindig kíváncsi rám. A nőkre vissza kanyarodva kicsit..Több éves kapcsolata volt neki,de azt a lányt mindenkivel csalta aki útba esett. Aztán megismerkedett más nőkkel,valakit kihasznált van akit pár hónapig hülyített és kuka. Nekem ez nem tetszik, mindig elmondom hogy nagyon nem helyes amit csinál,miért nem akar komoly kapcsolatot. Erre számtalanszor azt a választ kaptam,hogy nem volt még szerelmes és olyan nő akivel komolyan gondolná. Azt mondta,hogy képes lenne a hűségre meg nem esne neki nehezére,hogy egy valakivel legyen csak. Azt mondta ha szeretne valakit és fontos lenne neki akkor majd úgy is észre veszem, és belátom,hogy igaza volt. 7 éve barátok vagyunk, és két hónappal ezelőtt pedig szerelmet vallott nekem. Elég sajátos formában adta a tudtomra, de végülis azt mondta szerelmes belém nagyon régóta,de nem akarta a barátságunkat megmérgezni,meg azzal is megelégedett hogy velem lehet. Csak ami nyomaszt,hogy ezt akkora közölte velem amikor találkozni kezdtem egy férfival. Egy két hete..és amikor mesélni kezdtem a barátomnak,hogy van valaki akivel randizok egy ideje, akkor mintha nyakon öntötték volna. Rögtön,hogy "ki az?" "ismerem?" "történt is valami már köztetek?" nem azért..de az a hangsúly, már az is árulkodó volt. És ugyan nem lett köztem és a srác között semmi én akkor is furálom hogy pont akkor abban az időben szerelmet vall. Őszíntének láttam,nem hiszem,hogy rosszat akarna nekem,mi oka lenne, nem bántott soha és most sem. De nem lehet hogy csak féltékeny volt hogy kevesebbet lehetünk együtt? Mert akkor picit ritkábban láttam és kevesebbet is beszéltünk. Lehet nem is szerelmes belém, csak ezzel próbált magához édesgetni? Vagy hogy mondjam..szerintem tudja,hogy szeretem őt nagyon. Azt nem gondolnám,hogy azt is tudja,hogy szerelmes vagyok belé én is. Szerintetek mennyire lehet komolyan venni őt? Lehet csak az önös érdekeiről lett volna szó? Hogy ne legyek mással, mert neki úgy kényelmesebb és pont. Amúgy nem beszéltünk azóta arról..nem mondtam neki semmit. Minden olyan mint régen. Ti ez alapján mennyire hinnétek neki? Azt hozzátenném,hogy a kémia az nagyon jó köztünk. Legalábbis én úgy érzem az mindig jelen volt/van. És szeret hozzám érni, amúgy mostanában egyre sűrűbben teszi azt,hogy magához ölel. Arcon puszil vagy simogatja a karomat,hajamat. De nem is ilyenkor érzem,hogy vibrál köztünk a levegő. Hanem ha olyan helyzetbe kerülünk egy véletlen során hogy túl közel áll meg hozzám,vagy véletlen hozzám ért, akkor gyors összenézünk és elmosolyodik vagy rám kaccsint, volt hogy szószerint belém ütközött és akkor zavarba jött,láttam rajta,hogy zavarja az ügyetlenkedése. Vagy ha indulás előtt még gyors megigazítom a hajam akkor bámul. De ez elég gyakori,mármint hogy rajtam felejti a tekintetét. Mégsem gondoltam soha,hogy szerelmes lehet belém. Olyan távolinak látom,hogy köztünk legyen valami.



2017. okt. 30. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Remélem ma már nem lesz olyan viharos az időjárás 😀
2017. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is remélem 1-es..:-)
2017. okt. 30. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Kerdező szerinted ezt végigolvassa valaki is?-)
2017. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de képtelen voltam végigolvasni. Viszont egy közhellyel tudok jönni: a szerelem a legarrogánsabb, legmanipulatívabb férfiből is hősszerelmest képes faragni.


(Mi a fene van a mai kérdéskiírókkal? Olyan litánaiákat írnak, hogy se vége, se hossza. A viharos szél meghozta az ihletet? :D)

2017. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hű, én végigolvastam :D

Szóval, a tárgyra térve. Nagyon az volt az érzésem, hogy ha netalán elkezdtek járni, akkor megun téged, és ugyanúgy eldob, mint a többi lányt. Elvégre, te mondtad, hogy voltak olyan lányok az életében, akiket hosszú ideig hülyített. Ugyanakkor ez a macska-egér játék sem jó. Igazából nem tudom, hogyan tudnád kicsikarni belőle az igazságot. Rákérdezhetsz, hogy emlékszik-e még, mit mondott neked, amikor randizni kezdtél azzal a pasival? Mennyire gondolta komolyan? Én sem tudnék mit kezdeni egy ilyen helyzettel, és a bizonytalanság bizony maga alá temetne egy idő után. Légy egyenes, és puhatolozz kicsit, elvégre elég régóta vagytok barátok.

2017. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Lehet még az is, hogy meg akar tartani, mint barátot, és ha összejössz valakivel, akkor kevesebb időd lesz rá. Itt a lényeg nem is ez, hanem hogy amit leírtál az kb. egyenes út egy bántalmazó kapcsolatba. Miért van szükséged neked erre?
2022. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!