Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha valakivel hosszútávra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakivel hosszútávra, akár egész életre tervezel, feltételekhez kötnéd a szeretetedet, hűségedet? Ha nem, mit gondolsz azokról akik igen?

Figyelt kérdés

2017. nov. 21. 10:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ahhoz köti. Normális ember nem él olyannal, aki nem szereti, kihasználja, biunkón viselkedik, megcsalja, stb... Ezek is egyfajta feltételek.
2017. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Alapból egész életre tervezek valakivel, mert minek játszanék a saját vagy más idejével. A szeretet és szerelem meg alapból nem arról szól, hogy okéé, akkor legyen mondjuk 4 év.


Ebből fakadóan miért is kötném feltételekhez. Az egyetlen feltétel az lehet, hogy a szeretet kölcsönös legyen kettőnk közt. A szeretetből fakad minden más.


Milyen feltételekhez kötik, akikre gondolsz? Nem gondolok semmit, ő dolguk, nem egy célcsoport vagyunk, és ennyi. Ha ők úgy akarnak élni, akkor velem úgysem lenne semmi keresnivalójuk.

2017. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nyilván a kölcsönös szeretet, hűség, bizalom meg miegyéb az kell. Tényleg senki nem akar viszonzatlanul szeretni.

De ha ezek az alap dolgok megvannak akkor van olyan feltétel amihez kötöd a szerelmedet?

Például hogy a szüleid is kedveljék a választottadat, vagy hogy legyen pénze, vagy hogy teljesítse az ő számára nem elfogadható szexuális vágyaidat, vagy hogy tudjon gyereket nemzeni/szülni (mert ugye aki nem tud, az nem tehet róla, emiatt nem szerethető?)

Ilyenekre gondoltam.

2017. nov. 21. 10:25
 4/20 anonim ***** válasza:

A szüleim véleménye érdekelt és érdekelne legkevésbé.

Pénzileg azt mondom, hogy ne legyen ingyenélő. De ha látom, hogy az, már úgyis kiderülne ismerkedésnél, és nem is kezdenék el vonzódni hozzá. Az ilyen dolgok benne vannak a személyiségben. Senkit nem fogok eltartani. Az más dolog, hogy fizetek, és mindig is fizettem a közös programokat, szerencsére megtehettem. Viszont irreális vágyakat nem fogok kielégíteni, és bizonyos dolgokért nem fogok egyedül megdolgozni. Női oldalról meg biztos még fontosabbak ezek a dolgok, de ezek szerintem a személyiségben vannak benne. Annyi mindenképp kell, hogy közös célok legyenek, és hasonlóan lássák a pénzügyeket. Na csak kiböktem a végére, amit akartam. :D


Szexuális téren úgy gondolom, hogy ha két ember szereti egymást, akkor meg fogják érteni egymás igényeit, és meg tudják beszélni vágyaikat, és tudják is kezelni. Mondjuk lehet azért gondolom ezt, mert nincsenek extrém vágyaim, és amikre meg vágytam, azt megkaptam mindegyik kapcsolatomban. És egy szeretkezés ezerszer jobb érzés bármilyen módon, mint valami kiélt lánnyal nyomatni.


A gyereknemzés meg egy olyan dolog, hogy persze talán alap ösztön mindenkinél, de emberek vagyunk, és rengeteg megoldást tudunk már találni erre. Én mindig a szeretet pártján vagyok. Szeretettel mindent meg tudunk oldani. Nem zavarna, ha a jövendőbeli szerelmemnek nem lehetne gyereke. Persze akkor vagy lombik vagy örökbefogadás, de ha nem is szeretne, akkor megint csak az jönne elő, hogy az ismerkedésnél kiderülne ez, és az erre utaló személyiségjegyek.

2017. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

A szeretet, ha valódi, akkor nem függ feltételektől.


Az én nézetem szerint, ha feltétel nélkül szeretek valakit, akkor elfogadom olyannak, amilyen. Nem kötöm a szeretetemet, hűségemet feltételekhez.


Ha nem tetszik a másik viselkedése, a magatartása, bárminemű megnyilvánulása, esetleg szót ejtünk róla, megbeszéljük, de nem erőltetjük rá azt, ami a saját elképzelésünk. Építő szándékkal észrevételezünk, közösen megbeszéljük és túllépünk rajta.


Aki feltételekhez köti a szeretetet, kösse hát. Nem szeretnék ítélkezni. Így látják és kész. Aki viszont így látja, azt ívben igyekszem kerülni, mert a környezetemben nem szívlelem az ilyenfajta megnyilvánulásokat.

2017. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Alexancsi válasza tökéletes, aki lepontozta az amúgy mit képzel magáról? Minek vannak itt ilyen emberek?
2017. nov. 21. 11:02
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem minden embernek vannak feltételei és már nyilván azok alapján ismerkedik. Az hogy a szüleimnek tetszik e vagy sem az nem nagyon érdekel.
2017. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen ebben van valami, ha pl. utálja a kiszemeltem a macskákat, alapból maximum pár randiig jutunk el.

De ha valakivel egy ideje már együtt vagy, szeretitek egymást, és tegyük fel akkor nyögne be valami olyat ami neked nem tetszik és emiatt megcsal, elhagy, akkor mi lesz róla a benyomásod? Hogy nem is szeretett igazán, nem?

Egyébként ezeket amiket mondtam, mind csak példák. Bármire lehet gondolni. :)

2017. nov. 21. 11:22
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát aki semmilyen feltételt nem szab meg azok szoktak papucsférjként vagy elnyomott felelségként élni aki a másik (rossztulajdonságoktól és jellemhibáktól hemzsegő) fél kihasználni, uralkodni rajta, mindenért az elnyomott a hibás, gyakran ütögtésig fajuló viták (férfi esetében pusztakézzel, nő esetében sodrófával vagy ilyesmivel), a másik pénzén is teljeskörű uralkodás stb.


Aki túl sok feltételt szab az sem jó igazán, szóval arany középút.

2017. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez nálam úgy van, hogy azt kötöm feltételekhez, hogy kivel kezdek kapcsolatot. Aki nem felel meg, azzal el se kezdek ismerkedni. A szerelemben első látásra meg 12 éves korom óta nem hiszek.
2017. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!