Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Túl nagyok az igényeim, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagyok az igényeim, ha CSAK egy átlagos pasira vágyok?

Figyelt kérdés

Eddig nem válogattam, azt az elvet követtem, h mindenkinek jár egy esély, a kinézettől, "lúzerségtől" függetlenül.

Próbálkoztam olyannal, akivel közösen akartuk felépíteni a jövőnket, de cserébe annyit kaptam, h az anyját jobban szereti, mint engem.

Volt olyan, akivel közösen akartuk elviselhetővé tenni az életet. Cserébe jól átvert és semmibe vett.

Akiknek jól fizető, biztos jövedelmük volt egzisztenciával, ők vagy, csak szex kapcsolatot akartak vagy szórakozásra vágytak, mert megtehették.

Annyit csalódtam, h mostmár senkinek se adok esélyt,egy bizonyos szint után mindenkit (kivétel nélkül) eltolok magamtól, holott kétségbeesetten vágyok egy boldog kapcsolatra.

28/l



2018. febr. 21. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Valahogy ez a kétségbeesett kapcsolat hajhászat nagyobb problémának tűnik nekem, mint az elvárásaid mértéke. Nem hinném, hogy nagy elvárásaid lennének, de itt inkább teljesen másféle gondok vannak.
2018. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Olyat keress, aki ha megtehetné se tenné meg. Ő sose fog átvágni, és mindig korrekt lesz veled. Hasonló helyzetben vagyok én is, de megtanultam egyedül is boldognak lenni, mert a boldogság belülről fakad, nem kell hozzá semmi és senki. Az embereket nem változtathatod meg, önmagadat viszont bármikor. Hülyeség rágörcsölni erre. Ahogy mindenre.
2018. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Ez a "mindenkinek jár egy esély, a kinézettől, "lúzerségtől" "

szöveg kissé sántít nálam, kb mintha eddig a földi alattvalóiddal találkoztál volna a felhők közül, ilyenkor ne a csalódásokat nézegesd, meg milyen balszerencsés vagy a férfiakkal, hanem némi önismereti tesztet állíts önmagadnak, és próbáld megfigyelni, átlag nők, jól működő kapcsolatban hogyan viselkednek, mitől tart annyi ideig a dolog, ameddig.

2018. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne keress kétségbeesetten kapcsolatot, de ne is lökj el mindenkit magadtól.

Éld az életed és ismerkedj kötetlenül, találsz majd számodra szimpatikus, vonzó és megbízható társat.

2018. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt tökmindegy, hogy milyenek az igényeid, ha rosszul választasz, s kérdésben elég zavarosan vannak tálalva az elvárásaid, szerintem az a nevetséges, hogy úgy fogod fel, hogyha összejössz pl. egy “lúzerrel”, ő majd kedves és kitartó lesz. Neked inkább emberismerő képesség kène, hogy jól tudj vàlasztani, mert az elképzelésed alapján nem biztos, hogy kedves odaadó párra lelsz. Tehát árnyaltabban fogalmazd meg az elvárásaid, mert az így semmitmondó, hogy “átlagos elvárás”. Miben átlagos, karrierben, társadalmi rang? Az érzelmekben attól még ne legyen átlagos, szerelem legyen benne! Onnantól kezdve az mindegy, hogy milyen hibái vannak az illetőnek.


Másrészt meg az elvárásokon túl szàmíthat az is, hogy milyen a viselkedésed a kapcsolatban, illetve hogy ítéled másokét. Tehát a kapcsolat nem olyan, mint amikor az elvárásod alapján leveszel valamit a bolti polcról és onnantól kezdve megszerezted, a tiéd. Nem csak megszerzésre törekedsz, hanem úgy viselkedtek egymással a kapcsolatban, hogy kedvetek legyen egymással maradni, mert nem csak tárgyak vagytok, amit megkell szerezni és kész. Ha te is érzéketlenül állsz hozzá a kapcsolathoz “épp csak legyen” alapon, az érződni fog rajtad és zavaró lehet nyílván. Ez nem felületes elvárásokról szól, hogy lúzerrel jöttél-e össze, vagy biztos egzisztenciájú palival, az érzelmekben és bánásmódban bárkinek lehet elképzelése arról hogyan is kellene bánniuk egymással vagy mi a szerelem. Kell legyen az embernek annyi önbecsülése, hogy “a társadalmi rangjától” , kinézetétől függetlenül igazi lelki értékeket várjon a kapcsolattól, érzelem, szeretet mindenképp legyen, mert az alapozza a kapcsolatot.

2018. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én mindegyikbe halál szerelmes voltam. A családom csesztetett sokat, h mennyire csúnya a barátom...

És nem én tartottam őket lúzerek,hanem a környezetem, de engem nem érdekelt senki véleménye. Adtam egy esélyt, ha valami megfogott benne, akkor kialakult köztünk egy kapcsolat...ennyi...

2018. febr. 21. 09:11
 7/16 A kérdező kommentje:

Lehet... kiemelten érintem az anyagi részét,mert a néhány több évig tartó kapcsolatomból, mindig elél nagy anyagi veszteséggel szálltam ki.

Csak annyit várnák el, h legyen egy biztos munkahelye,rendszeres jövedelemmel és ne nekem kelljen eltartanom, ez fontos. Egy átlagos kinézetű, átlagos értékekkel rendelkező társat szeretnék, akivel kölcsönösen tiszteljük és becsüljük egymást, meglegyen köztünk a bizalom, az elfogadás és a rossz dolgokat is meg tudjuk beszélni.Fontos, h érezzem, h szeret és én is szerethessem.

2018. febr. 21. 09:24
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

#6 Oké, te szerelmes voltál bejéjük. Kölcsönös volt? Ők hogy viszonyultak a szerelmedhez? Sok embernek csak az egóját fényezi, ha érezheti azt, hogy szeretik, de az még nem kölcsönösségen alapuló szerelem.


Nincs olyan összefüggés, hogy “ha valaki csúnya, vagy lúzernek nézik akkor jobban tud szeretni”, én sem ezt tapasztalom. Ennek semmilyen köze sincs a felületes elvárásaidhoz. Nincs előre leírva, hogy szèp párom lesz, vagy ronda, vékony vagy kövér, de nem is ezt nézem, nem ez határozza meg az egészet.

2018. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen normális, ha az elején vannak ilyen elvárásaid, de azt már nem tudod megjósolni ránézésre, hogy szeretni fog-e, kitart-e melletted, ez a későbbi viselkedéséből jön majd le.
2018. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem meg pont, hogy emelj csak az elvárásokon. Nekem az öregedéssel az elvárásaim száma szinte csak nőtt, és egyre inkább kezdtem olyan embereket észrevenni csak, akik tényleg illenek is hozzám.


Slussz poén, hogy csak idősebb fejjel jöttem rá, hogy a saját tulajdonságaimat vártam el másoktól is, és amiatt éreztem kevésnek magam, hogy olyasmit akarok, amit én már rég megvalósítottam (pl önállóság, hűség, egészséges életmód, kompromisszum készség stb..)


Felejtsd el jó gyorsan, hogy te egy akárkivel is beéred, semmi értelme hidd el. Fogalmazd meg pontról pontra mit szeretnél, és úgy jelentősen könnyebb lesz keresni.

2018. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!