Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ilyenkor pontosan mit éreztek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor pontosan mit éreztek?

Figyelt kérdés
Amikot együtt vagytok x éve a párotokkal, de már nincs meg a szerelem, mit éreztek? Milyen fajta szeretetet, ragaszkodást? Tudnátok valamihez hasonlítani? Egy szimpla baráti érzelemnél többnek tekintitek? Vagy pontosan hogy van ez? Még soha nem éreztem ilyet, ezért kíváncsi vagyok a véleményekre :)

2018. ápr. 28. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Sternberg (1988) szerelem háromszögelméletét.
2018. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy kötődés.Szerelemnél szerintem erősebb.De a szerelem időről időre vissza is jön.Ha pl.olyat tesz amitől újra meg újra fellobbant az érzés.Sok minden teszi szoros kötődéssé az elmúlt rózsaszîn köd utáni "szerelem" végét.Pl.sok szép emlék,közös gyerek,odafigyelés,párunk kiismerése,tudod mikor mit gondol anélkül hogy mondaná.Sorolhatnám.Szerintem működik,erősebb lehet mindennél.Testvéri?Hát testvérek nem szoktak szexelni.
2018. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a legszebb emberi érzéssel kapcsolatosan elég szegényes a nyelvi kifejező eszközünk. Ugyanúgy szerelemnek hívjuk az életveszélyes lángolást, mint a lecsillapodott boldog, révbe ért ragaszkodást.

Előbbi elmúlik, mikor lebomlanak az érte felelős hormonok, utóbbi, ha napi szinten vigyázunk rá, síig kísér.

2018. ápr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én igazából már azt is hallottam, hogy a pár évig tartó kémiai folyamat ugye egy ideiglenes birtokló állapot, és az utánnalevő mély szeretet az igazi szerelem. Bár ezt mindenki máshogy gondolja. Én azt nem értem, hogy ilyenkor az emberek többsége miért válik el/ szakít a másikkal? Ha elvileg minden okés, hűségesek egymáshoz és semmi kapcsolati problémájuk nincsen? Hiszen akárkivel lesznek, mindig el fog múlni az a bizonyos lángolás, kinek több, kinek kevesebb idő múlva.. Köszönöm a válasszokat:)
2018. ápr. 30. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy Stenbergere hivatkozott már valaki,a rossz hír, hogy az intenzív lángolás jellemzően a kapcsolat első időszakában van pl. De egy kapcsolat nem statikus, tehát az érzelmi elemek folyamatosan változnak: hol kevésbé érzed a szerelmet, máskor meg újra előjöhet.


Röviden: erre mondják, hogy egy kapcsolatot ápolni kell, és tenni érte.

A szenvedélyt sem lehet amúhy nonstop a topon tartani...


Amikor szakítanak, akkor már nem hisznek benne, hogy újra elő tudják hozni egymásból a szenvedélyt. Ehhez még jön szerintem az emberi faktor, hogy az ember sem ugyanaz az évek során: mi is változunk: új célok kerülnek az évek alatt előtérbe, amit régen fontosnak tartottál, nem biztos, hogy 5 év múlva is az lesz a prior, vagy esetleg másképp fogod látni a dolgokat. Ami msot kielégít, jelenlegi élethelyzetedben - tegyük fel, most 20 éves vagy-, 25-30 évesen már valósíznűleg kevés lesz.

De ha a párod nem osztozik veled a tervekben, célokban - pl te ár családot alapítanál 27 évesne, míg a párod nagyon nem, és minen 3-5. nap bulizna és bulit csapna, és iszik, akkor az is egy út az eltávolodásra.


Önmagában a szerelem, az az eszeveszett lámgolós már csak az intenzivitása miatt sem tartós, csak egy állapot.

Az, hogy egy kapcsolat a vége felé tarthat, ott kezdődik, ha tartósan nem érzel vonzalmat a párod iránt, kevés az intimitás( minőségi, tartalmas beszélgetések).

Egy időd után ez eltávolodáshoz vezet, ha nem kapsz időben észhez.


És amiről nem beszélünk: olyan is lehet, hogy a kapcsolat közben jön egy fellángolás később más iránt: azért ez is egy mérföldkő egy kapcsolat életében.

VAn aki szakít, van aki megvárja, míg leülepszik az érzés, van aki meg..


Sok az emberi faktor. :)

2018. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!