Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a véleményetek erről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről? Titeket hogy érintene?

Figyelt kérdés

Szóval van barátom, akivel már több mint fél éve (még nem teljesen egy év, de majdnem) vagyok együtt. Ahogy ez szokott lenni, neki is megvannak a barátai, haverjai meg nekem is a barátnőm, ismerősök. Amit nehezen tudtam kezelni az elején, az az, hogy van egy lány barátja, akire féltékeny lettem. A féltékenység eleve nem jó egy kapcsolatban, de mivel a lány leszbikus, és van párja is (szóval lány párja), ezért megértőbb voltam, elvégre még egy nem leszbikusra sem kell feltétlen féltékenynek lenni, egy leszbire meg még kevésbé. Amúgy 6 éve ismerik már egymást a barátommal, vannak közös ismerőseik is. Nem olyan gyakran találkoznak, egy évben vagy háromszor, négyszer. Így gondolom amúgy sem lenne okom féltékenynek lenni de az zavart az elején nagyon, hogy tudtam, hogy korábban tetszett neki a lány. Mármint még évekkel ezelőtt, aztán csak barátok lettek. (a barátomnak anno tetszett, de kiderült hogy a lányokat szereti)


Ti könnyen elfogadnátok ezt a helyzetet mivel leszbi a lány, meg amúgy se jó féltékenynek lenni, vagy azért zavarna titeket?


Én alapvetően bízok a barátomnak amúgy is, meg nyilván nem szólok bele a barátságaiba, ő sem az enyémekbe. Szóval nem azért kérdezem, mert ártani akarok a barátságuknak. Van más lány ismerőse, haverja is (akinek szintén van párja és évek óta ismeri, még egyetemről) szóval nem azon van a lényeg hanem a ténnyel volt nehéz megbékélnem, hogy tetszett neki ez a lány régen. Mindig akaratlanul is eszembe jutott, hogy vajon milyen vagyok hozzá képest meg bennem is megvan-e ami benne. A barátom érezteti hogy tetszem neki, hogy szeret és nagyon fontos dolgokat megtett már a kapcslatunkért.... szóval igazán nem panaszkodhatok, csak érdekel ki hogy állna egy ilyenhez. Az zavar, hogy valahogy mindig hasonlítgatni kezdem magam ahhoz a lányhoz pedig nincs értelme...



2018. máj. 9. 09:05
 1/9 A kérdező kommentje:
És amúgy őszinte azért vele kapcsolatban a barátom, szóval azt is szoktam tudni, ha találkoznak, meg a lány tud rólam is, szóval feltételezni sincs okom hogy más lenne köztük. Csak mielőtt valaki erre gondolna... engem a tény, hogy tetszett neki, az piszkált meg szeretném valahogy nem hozzá hasonlítani magam. A barátom úgy szeret, ahogy vagyok, nem akarok magammal elégedetlen lenni meg kételkedni.
2018. máj. 9. 09:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne agyalj ezen, mert ezzel tudod aláásni a kapcsolatotokat! Veszélyes dolog
2018. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mivan? Nem azt kell átgondolni, hogy van-e indokod, hogy féltékeny legyél, mert az mindig van. Hanem azt, hogy van-e jogod?

Ebben az esetben szerintem egyáltalán nincs. Lehet, hogy ez téged zavar, de azt javaslom nyeld le az önérzeted és még csak szóvá se tedd ezt.

Az, hogy te nem tudod elviselni, hogy a barátodnak régebben tetszett más lány is rajtad kívül a saját lelki nyomorod. Ehhez neki semmi köze.

2018. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

El tudom viselni, hogy tetszett neki más lány is. Viszont mivel találkozik vele meg ilyesmi, ezért van róla foglalmam, hogy hogy néz ki, mivel foglalkozik és hasonlók. És valahogy mindig az jut eszembe, hogy milyen vagyok hozzá képest...


Tudom, hogy tetszett neki más is rajtam kívül, nem ezzel van a gondom... hanem ez az egy lány zavar, és nem a lányt okolom, nem is barátomat... hanem ez a magam összehasonlítása idegesít.

2018. máj. 9. 09:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze erre biztos azt mondjátok, hogy minek hasonlítom magam másokhoz... de szerintem ez félig-meddig akaratlanul, természetesen jön az embernek, hogy belegondol, hogy vajon milyen a másikhoz képest.. pedig csak problémaforrás. Tudom, hogy le kell szokni erről, már nem is zavar annyira, mint eddig, csak szerintem idő kell ennek, míg leülepszik.
2018. máj. 9. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, hogy összehasonlítod magad vele. Az sem gond önmagában, hogy foglalkoztat a kérdés. Ebben egyetértünk, az ember önkéntelenül is hasonlítgatja magát másokhoz, hogy meghatározza a helyét a világban.

A gond ott kezdődik, ha ezt nem tudod a helyén kezelni, esetleg komplexusos leszel, úgy érzed mindig alulmaradsz ezekben az összehasonlításban, önbizalom hiánnyal, önértékelési zavarokkal küzdesz. Itt kezdődik a gond.

Meg ott, ha egy ilyen belső konfliktust megpróbálsz a környezetedben megoldani. Tegyük fel, a saját önbizalom hiányod miatt baszogatod a barátod, hogy miért találkozik más lánnyal.

2018. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem baszogatom. Sose mondtam neki, hogy ne találkozzon vele.
2018. máj. 9. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor vagy nincs nagy gond, vagy nagy önuralmad van.
2018. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2018. máj. 9. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!