Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Működhet úgy egy kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet úgy egy kapcsolat, ha az egyik fél semmibe veszi, amit a másik dolgozik?

Figyelt kérdés

21 éves joghallgató vagyok. Nehéz alapból az egyetem, de mellette gyakornok is vagyok, heti 12 órában.

A szüleim támogatnak anyagilag, hogy ne kelljen diákmunkát vállalnom, mert akkor már tényleg besokkalnék... Nem csak vizsgaidőszakban tanulok, évközben is kiteszi az egyetem a napjaimat.


Viszont a barátom szerint én nem csinálok semmit... Meg hogy nekem könnyű, hogy mindent alám tesznek, semmiért nem dolgozom, stb. Most is elég csúnyán összevesztünk tegnap, én próbáltam volna megbeszélni, mert ez már napok óta érződött közöttünk. Erre nekem esett, hogy hagyjam békén ezzel, ő fáradt, ne fárasszam ezzel, tartsam meg magamnak a gondolataimat. És ez borzasztóan rosszul esett, mert szerintem egy kapcsolatban alap, hogyha az egyik felet bántja valami, azt megbeszélik.

Szerinte viszont nekem nincsenek gondjaim, és bajaim. Komolyan, már úgy érzem, hogy sokkal jobb, ha nem is találkozunk/beszélünk, mert csak veszekedés lesz a vége... De közben meg szeretem, és néha nagyon jó vele lenni, el is felejtem, hogy milyen tud lenni.


2018. máj. 17. 23:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdésben a "dolgozik" inkább arra utal, hogy tanulok.
2018. máj. 17. 23:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyu! Mivel ez az életed szerves része jelenleg és elég sokat küzdesz érte, kitölti a napjaidat. nyilván nem fog működni hosszú távon ha ezt leszólja a pasid. De ezt te is tudod, ha már így megfogalmazódott benned a kérdés, csak gondolom kell a megerősítés.
2018. máj. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ezeket a fergeket melyik szemetteleprol kukazzatok?
2018. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
#3: Ugyanez a kérdés merül fel bennem minden nap, amikor feljövök az oldalra. Aztán jön az álszent válasz: A bunkó pasikat nem szeretik a nők. Hát, a kérdések alapján valóban nem. Imádják őket.
2018. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Időzített bombán ültök.

Amúgy meghallgatnám a pasi véleményét is, mert amit leírtál az kicsit irreális. Nem lehet a valóság ennyire fekete-fehér. Nem lehet egy angyali tündér szorgos joghallgatónak, egy ördögien gonosz pasija. Valami kell, hogy legyen a háttérben még. Túl sok az ilyen egyértelmű sztori itt.

2018. máj. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy ördögien gonosz lenne.

Szinte csak emiatt vannak súrlódásaink... Csak ezek egyre komolyabbak és van, hogy napokig alig beszélünk miattuk.

2018. máj. 18. 00:13
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Minden nezopont kerdese. Neki nem segitenek a szulei? O dolgozik? Vagy nem tartja sokra az iskolakat?


Azert ha belegondolsz, tenyleg halas lehetsz a szuleidnek, hogy tamogatnak, sok embernek nem adatik ez meg.


"…egy tettet nem lehet megmagyarázni se egy okkal, se többel, hanem minden tett mögött ott az egész ember, a teljes életével…"


Te a sajat eletedbol indulsz ki, az neked a normalis. De a baratod teljesen mas eletet el, mas hatasok ertek, mas dolgok bantottak, es igy teljesen mas nezopontbol nezi a vilagot, mint te. Ahelyett, hogy ilyen lenyegtelen dolgokkal elrontjatok a napjaitokat, sokkal erdekesebb lenne azzal jatszani pl, hogy megprobalod minel jobban megismerni a vilagot az o szemuvegen keresztul is - mit miert tesz, gondol... Az en baratom szinte az ellentetem mindenben, es igy roppant szorakoztato felfedezni altala, hogy az enyemmel ellentetes velemeny is jo, barmennyire is egyeduli igaznak ereztem az enyemet elotte. :)

2018. máj. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 De akkor hol vannak a normális pasik? Mert általában azok se normálisak, akik így bunkó pasiznak folyton :(


Kérdező, ez tényleg nem ideális. Nem csak azzal van a baj, hogy lenézi azt, amit csinálsz, (és ebből adódóan emberileg is lenéz) hanem is, ahogy a vitáitokat kezeli.

És nem valószínű, hogy ez elmúlik. A konfliktuskezelés nem megy, ráadásul később sem lesz jobb: ha már dolgozol, azt fogja az orrod alá dörgölni, hogy ezt nem egyedül érted el.


Lehet, hogy jó vele lenni néha, de talán vannak mások, akikkel jó együtt lenni, ráadásul meg is becsülnek.

2018. máj. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
#8: Itt vagyok és van barátnőm, de tény, hogy nem vagyok normális! :D
2018. máj. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom csak mondani hogy bár lehet a barátodnak sok minden nem adatott meg. (szülei segítség anyagilag, tanulásban stb. ezt ugye nem tudhatom) De az nagyon nagy butaság a részéről és bunkóság ha lenézi amit csinálsz. Ha semmibe veszi azzal téged a személyedet is semmibe vesz.


Szerintem jobb ha leültok ezt megbeszelni. Mond el neki hogy neked ez rosszul esik és számodra fontos a tanulás és tartsa tiszteletben.


Ha nem megy akkor hagyd...

2018. máj. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!