Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha már 7 hónapja nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már 7 hónapja nem tudok továbblépni, akkor inkább forduljak szakember segítségéhez?

Figyelt kérdés

7 hónapja megszakítottam a kapcsolatot egy lánnyal, akibe szerelmes voltam. Több kérdést is kiírtam ide a gyakorira ezzel kapcsolatban. Röviden: miután szakított az exével (aki régen a legjobb barátom volt, de összevesztünk), engem keresett meg, persze én egyből szerelmes lettem belé, ő barátzónáztatott másfél évig, de a végén kiderült, hogy nem csak velem nem volt őszinte, de még a családommal is szemét volt.

Megszakítottam vele a kapcsolatot november elején, azt hittem, hogy idővel könnyebb lesz. De nem lett. Még ma is minden nap gondolok rá, a mai napig fáj, hogy hazudott nekem és megbántott. Sajnos a magánéletem sem alakult túl szerencsésen, nem megy a csajozás/ismerkedés, se online, se offline. 3 randim volt, egyik se járt eredménnyel. Napról napra egyre frusztráltabb vagyok, egyre boldogtalanabb. Depressziós lettem, bipoláris, súlyproblémáim lettek, állandóan szorongok, nem vagyok boldog, sőt kimondottan sz*rnak érzem magam. Még mindig fáj, hogy nem engedett közel magához, hogy hazudott nekem, és hogy a valamikor legjobb barátommal összejött (még ha nem is volt tartós a dolog).

Most két lehetőséget látok. Az egyik, hogy megkeresek egy profi pszichiátert/pszichológust, vagy hogy beletörődök abba, hogy a magánéletem egy csőd, és inkább feladom az ismerkedést, bezárkózok. Mi lehet a megoldás?


29/f



2018. máj. 18. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Pszichiáter.
2018. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, keress pszichológust! Ne pszichiátert, mert ott alapvetően betegként kezelnek, azonnal diagnózist kapsz és gyógyszereket, amik a problémáidat nem fogják gyökerestül megoldani soha. A depressziódat lehet, hogy enyhítik, de összességében nem segít a pszichiáter abban, hogy megküzdj valóban ezzel a kudarccal és csalódással.


Én a helyedben olyan pszichológust keresnék, aki önismerettel, párkapcsolatokkal, gyásszal is foglalkozik.

2018. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok online traininget, coachingot és motivációs előadást hallgatok, de nem segítenek. Arra is gondoltam, h antidepresszáns gyógyszerekkel talán javíthatnék az állapotomon.
2018. máj. 18. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már olyan kóros állapot, amihez pszichiáter kell. Azzal egyetértek, hogy kell pszichoterápia IS, nem csak gyógyszer, de valószínűleg gyógyszer is fog kelleni. Tehát keress olyan pszichiátert, aki holisztikus megközelítést alkalmaz, és akinél a pszichoterápiát és a biológiai terápiát is megkapod. Lehet ilyet találni, persze nem túl olcsó, de inkább fizess most a pénzeddel, mint hogy rámenj teljesen erre a helyzetre.
2018. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
El ne kezdj gyógyszert szedni, csak rosszabb lesz. Nekem 3 év kellett, hogy rendbe jöjjek. Csak és kizárólag magadon tudsz segíteni, járhatsz pszichiáterhez, tréningre, önmagában nem fog segíteni, ha te magad nem akarod, hogy rendbe gyere. Keress egy életcélt.
2018. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én tényleg ki akarok lábalni ebből, de képtelen vagyok. Úgy érzem, hogy nem érek annyit, mint ők. Élnek tovább, csajoznak, pasiznak, elvannak. Én pedig minden nap ezen a traumán rágódok. Sokat segítene, ha valaki segítene ezeket lebirkózni, de amint írtam, nem sikerült senkivel sem összejönnöm, mintha nem kellenék senkinek vagy nem lennék senkinek sem az esete. A környezetem meg vagy cseszeget (miért nem csajozol már be?), vagy csak hülyeségekkel etet (eljön még az a lány, akinek te fogsz kelleni).


Életcél? Gondoltam a sportra, de nem segített túl sokat.

2018. máj. 18. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de mégis kinek kellenél úgy, hogy még más miatt rágódsz és megesz a fene? Előbb ezen kell túllenned. Nem, nem fog senki se kirángatni, magadat kell. Kezdd azzal, hogy nem rágódsz folyotn ezen. Magad tehetsz erről a helyzetről, nem más.
2018. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy ismerkedésnél mindig pozitív vagyok, sosem éreztetem senkivel sem, hogy valakinek a pótléka lenne, vagy hogy mások miatt rágódnék. Én tényleg próbálok kitörni ebből az ördögi körből, de sikerélmény nélkül nincs sok esélyem. Ezért is gondolkodok azon, hogy inkább feladom az ismerkedést, és belenyugodok abba, hogy nem vagyok alkalmas vagy méltó egy párkapcsolatra.
2018. máj. 18. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:
2018. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És ahhoz mit szólsz, hogy én már másfél éve vagyok ugyanebben a helyzetben? Tudom, ismerkedni kéne, meg mást keresni, de így hogy?

Ja és pszichiáterhez is járok és gyógyszert is szedek, nem ez, hanem más miatt.


(Egyébként úgy bírom ezt a "csakis te tudsz segíteni magadon" dumát... valaki mindig bemondja, ha lelki dolgokról van szó. Én majd lábtörötteknek meg cukorbetegeknek fogom ezt mondani, kíváncsi vagyok, ahhoz ki mit szólna.)

2018. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!